2 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Koronavirusas
2020 Lapkričio 12d.
0

A. Vasiliauskas: „Alytuje įkūrus regioninę COVID-19 ligoninę, miesto ligoniai būtų labai nuskriausti“ (INTERVIU)

titleAlytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius A. VasiliauskasVytauto V. Stanionio nuotr.

Atramine Vilniaus Santaros klinikos ligonine kovai su COVID-19 tampančioje Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje per pastarąją parą nuo koronaviruso buvo gydomi jau 22 pacientai.

Kokia situacija didžiausioje Pietų Lietuvos ligoninėje, apie tai – Alytausgidas.lt parengtame interviu su ligoninės vadovu Artūru Vasiliausku.

- Kokia situacija yra ligoninėje?

- Situacija, kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir ligoninėje – įtempta.

Šiuo metu neveikia Traumatologijos - ortopedijos skyrius, maitinimo blokas, pradeda po truputį darbą Vidaus ligų skyrius, pradėjo neseniai veikti Vaikų ligų skyrius.

- Kiek medikų serga ir kiek jų saviizoliacijoje?

- Turime per 10 darbuotojų, kurie saviizoliavęsi, trys serga lengva COVID-19 forma.

- Ligoninės atskirame pastate, kur Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, įkūrėte COVID-19 ligoniams skirtas patalpas, kiek lovų čia turite ir iš kur atvežami pacientai, kuriam laikui užteks tiek vietų?

- Per du aukštus turime 40 lovų. Manau, kad skyrius greitai užsipildys.

Kartu su atvykusiais svečiais iš Vilniaus – Santaros ligoninės infekcijų skyriaus – stebime situaciją, vertiname turimus išteklius, įvertinsime reanimacijos pajėgumus ir  matysime, ar galime toliau teikti planines paslaugas, ar reikia jų atsisakyti ir sutelkti  visą personalą dirbti su COVID-19 ligoniais.

- Kokie pacientai patenka, kokios būklės sunkių greičiausiai čia net nebuvo?

- Santaros klinikos patarė, kad čia būtų vidutinės ir lengvos formos pacientai, bet toks ligonis labai greitai gali iš vidutinės ligos formos tapti sunkesnesnės.

Vilniečiai skelbė, kad sunkesnės formos ligonius priims pas save, bet pastebime, kad priėmimas tampa sudėtingesnis, todėl manau, kad reanimacijos palatos atidarymas – neišvengiamas. Taip galėtume teikti paslaugas sunkesniems ligoniams.

- Ar teisingai suprantu, kad Vaikų reanimaciją Alytaus ligoninėje planuojama paversti COVID-19 reanimacija?

- Taip, tikėtina, kad tai bus padaryta. Ten turėtų būti keturios vietos.

- Kiek jūsų ligoninėje žmonių prijungtų prie kvėpavimo aparatų, kokie yra įrangos ištekliai?

- Šiandien mums dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų netrūksta. Jeigu neteks plėstis, bus toks skyrius kokį suformavome manau, turimos įrangos užteks teikti dirbtinę plaučių ventiliaciją.

- Teko girdėti, jog yra siūlymas regione steigti COVID-19 ligoninę?

- Negaliu vadinti siūlymu, tai yra pamąstymas, kad galbūt regione reikėtų. Jeigu mes netaptume, o kiti taptų, tada mes įsipareigotume tos ligoninės aptarnaujamiems pacientams teikti ambulatorinės, planinės ir beabejo būtinosios pagalbos paslaugas. Manau, kad mes pajėgtume  tai padaryti.

- Ar Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė sutiktų pati tapti regionine COVID-19 ligonine?

- Mes esame medikai, pasiruošę teikti pagalbą žmonėms. Kaip bus nuspręsta, taip ir bus padaryta. Bet tada Alytaus miesto ligoniai būtų labai nuskriausti.

Aš manau, kad nebūtų taip tikslinga, nes COVID-19 ligonine galėtų tapti  viena iš rajoninių ligoninių, o Santaros klinikų atraminė arba regioninė ligoninė turėtų teikti visas kitas paslaugas, kadangi reikalingi ir specialistai,  ir intensyvi terapija, reanimacija.

- Kiek dabar dėl pagrindinio dėmesio koronavirusui yra apsunkintas medicininių paslaugų suteikimas?

- Gyventojai teigia patys, kad tikrai jiems sunkiau yra patekti – pas šeimos gydytoją, tiek ir pas specialistus. Mes iki šios dienos teikiame visas planines paslaugas. Kasdien vykdavo  nuo 7 iki 12 operacijų. Ortopedijos-traumatologijos paslaugos laikinai sustojo.

Pas mus dabar dirba Diagnostikos skyrius, čia pacientai  aptarnaujami, tačiau truputį lėčiau, nes taip saugiau. Laiko prireikia medikų dezinfekcijai.

Iš paskutiniųjų stengiamės teikti  planines ir ambulatorines paslaugas. Tačiau viskas priklauso nuo skaičiaus šitų (COVID-19) pacientų, kuriems reikalinga skubi ir būtina pagalba.

- Ačiū už pokalbį.

ATNAUJINTA

Ketvirtadienio duomenimis, kovoje su COVID-19 Vilniaus Santaros klinikų atraminėje ligoninėje Alytuje jau gydomi 25 pacientai.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt