5.27 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Laisvalaikis ir kultūraKoronavirusas
2020 Lapkričio 4d.
3

Mišios – ribojant tikinčiųjų skaičių bažnyčiose

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Reaguodama į susiklosčiusią epidemiologinę padėtį, Lietuvos vyskupai, perimdami kaimyninių šalių patirtį bei atsižvelgdami į svarbų tikinčiųjų poreikį dalyvauti šv. Mišiose bei priimti sakramentus ir į Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimą skelbti karantiną visoje šalyje, nusprendė, kad nuo lapkričio 7 d.  iki tol, kol galios Vyriausybės paskelbtas karantinas, šv. Mišios bus aukojamos ribojant tikinčiųjų skaičių, skelbia Lietuvos vyskupų konferencija.

Tikintieji įleidžiami į bažnyčią su burną ir nosį dengiančiomis kaukėmis, išlaikomas saugus atstumas tarp pamaldų dalyvių (10 kv. m ploto vienam žmogui ir laikantis ne mažesnio kaip 2 m atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, t. y. iki 5 asmenų ar šeimos narių).

Besimeldžiantys lauke tikintieji turi laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito.

Kaip ir pirmojo karantino metu, Lietuvos vyskupai ir toliau artimai bendradarbiauja su kompetentingomis valstybės institucijomis priimdami prevencijos priemones, adekvačias besikeičiančiam pandemijos lygiui Lietuvoje.

Jaučiant simptomus, būdingus peršalimo ligoms, verčiau susilaikyti nuo Eucharistijos šventimo bažnyčioje, o šv. Mišiose dalyvauti likus namie ir naudojantis šiuolaikinėmis komunikacijomis.


Komentarai

3
Komentuoti
Žmogus2020-11-07
Daugų kunigas kalėdoja po kaimus.Ar taip galima,juk virusas gali pakabinti senukus .Jaunad,jam gerai,o senukui amen.
Ats.2020-11-05
Kaltinimai dėl parašų rinkimo pateikti ne tuo adresu.
2020-11-05
Kokie atstumai. Jūs nueikite sekmadienį vakare pažiūrėti kas vyksta Šv. Mergelės Marijos bažnyčioje. Vaikai kuriems pirma komunija ir sutvirtinimas turi rinkti spaudukus, kad eina sekmadieniais į bažnyčią. Mokykos ir būreliai nuotoliniu, bet bažnyčioje dalyvauti privaloma, nes nesurinkus spaudukų, nebūsi prileistas komunijos. Jų ten begalė, susigrūdę, tai mielos tikybininkės ir kunigai kas svarbiau: spaudukai ar sveikata.
traffix.lt