1 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Koronavirusas
2020 Lapkričio 3d.
11

Dzūkijoje – beveik 40 COVID-19 diagnozių: naujausi protrūkiai – „Iris“ ir Dauguose (PAPILDYTA)

title

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 837, tame tarpe Alytaus apskrityje – 39 COVID-19 viruso atvejai.

Apie tai praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Vakarykštę parą pas mus registruoti atvejai, NVSC epidemiologų vertinimu, susiję su koronaviruso protrūkiais:

Alytaus rajone;

Alytaus mieste veikiančiose įmonėse „Iris“ ir „Haltex“;

Varėnos lopšelyje-darželyje „Žilvitis“.

Žmonių, kurie neturi savo transporto, nuvežimą į mobilųjį patikros punktą atlikti COVID-19 testą ir parvežimą iš jo turės užtikrinti savivaldybės, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija, kurios dokumente nurodoma, kad už šios paslaugos užtikrinimą yra atsakingi savivaldybių administracijų direktoriai.

PAPILDYTA

Alytaus miesto savivaldybė informuoja, kad išaugus COVID-19 sergamumui, Alytus pateko į geltonąją zoną. Vadovaujantis Vyriausybės nustatytomis rekomendacijomis viešаjam sektoriui rekomenduojamas nuotolinis darbas ir nuotoliniai posėdžiai, jeigu posėdis organizuojamas gyvai – dėvimos kaukės. Atstumas 2 m (tarp darbuotojų, darbo vietų, darbuotojų ir klientų). Aptarnaujant klientus rekomenduojama dėvėti kaukes. Jų nepamiršti dėvėti rekomenduojama ir klientams. Būtina valdyti darbuotojų ir klientų srautus, matuoti darbuotojų ir lankytojų temperatūrą, laikytis rankų ir aplinkos higienos.Atskirti srautus, dėvėti kaukes, matuoti kūno temperatūrą ir laikytis rankų ir aplinkos higienos rekomenduojama ir švietimo įstaigoms. Maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose rekomenduojama organizuoti grupių izoliacijos principu, o pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo švietimo įstaigose – valdant srautus.
Renginius uždarose ir atvirose patalpose rekomenduojama organizuoti klasių izoliacijos principu, visiems dėvėti kaukes ir laikytis ne mažesnio nei  1 m atstumo.
 
Aukštojo mokslo studijas, profesinį mokymą ar neformalius suaugusiųjų užsiėmimus rekomenduojama organizuoti nuotoliniu būdu.Sveikatos priežiūros įstaigoms rekomenduojama atskirti srautus ir riboti ligonių lankymą. Prioritetas turėtų būti teikiamas nuotolinėms paslaugoms, kai paslaugos pagal paciento sveikatos būklę gali būti suteikiamos nuotoliniu būdu ir pacientas sutinka jas gauti tokiu būdu. Renginių metu rekomenduojama valdyti srautus, riboti renginio dalyvių ir žiūrovų skaičių arba renginius organizuoti be žiūrovų. Renginių organizatoriams – bilietus platinti arba dalyvius registruoti elektroniniu būdu.
 
Paslaugas teikiantys asmenys turi laikytis 2 m atstumo, tokio paties atstumo rekomenduojama laikytis ir paslaugos gavėjams.  Viešojo maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms rekomenduojama teikti maitinimo paslaugą – maistas išsinešti. Dėvėti kaukes rekomenduojama viešose uždarose vietose ir visuose susibūrimuose.

Komentarai

11
Komentuoti
reik2020-11-05
skelbt visus skaicius kiek serga o ne mazesnius
A2020-11-04
Nebijokit to viruso, sergu beveik savaitę, simptomai juokingi, juokas ima koks burbulas išpūstas, jug niekur nedingsit ir jus.
Ursule2020-11-04
Teisingai Vytautas sako.Kas bus jei pradės skelbt vardus ir pavardes?Niekas cia nuo to nepasikeis.Laikas jau susitaikyt kad sirgsim dauguma ir nieko cia nepakeisi.
Vytautas2020-11-04
Mamukui. Ar labai norėtumei išvysti savo vardą pavarde dar gyvenama vieta, kad tokia vaikšto apsikarunavus ant greičio jurta gyvenamoji liktų be langų ir dar galva su visa švilpyne nusuktu mąstyk ką gorodyji visur triūpai gatvėje voliotusi tu koroniniu
Jo2020-11-04
Tai kas ten Dauguose dedasi, kad neskelbiama ?!?
lin2020-11-04
kiek Dauguose?
Mamukas2020-11-04
Kas čia per slaptumas kad neskelbiamos pavardės tiek Alytuje tiek Varėnoje. Skelbiama,kad serga o ko saugotis nežinome. Vėlinių diena vaikščiojo žmonės po kapus, o paskui sužinojom kad jie serga COVID-19.
Alibaba2020-11-04
Jei taip toliau Alytus iškris iš soc lenktynevimo dajos plan
Daiva2020-11-03
Kodel neskelbiama apie patvirtintus covid 19 atvejus įmonėje Adex?
?2020-11-03
Kas Dauguose?
alytiskis2020-11-03
ką reiškia ,,Alytaus rajono ėje" ?
traffix.lt