5 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
Rėmėjų turinys
2020 Spalio 30d.
0

Kokį automobilį pirkti – naują ar seną?

title

Turbūt daugelis iš mūsų gyvenime bent kartą susiduria su dilema – kokią transporto priemonę įsigyti. Anksčiau automobilį pirkdavome kone pusei gyvenimo, tačiau dabar laikas yra visai kiti ir transportas, kaip ir, pavyzdžiui, telefonai ar televizoriai nusidėvi kur kas greičiau.

Atsižvelgdami į šių dienų tendencijas pakalbėsime apie tai, kokį automobilį įsigyti apsimoka labiau – naujutėlaitį iš salono ar jau ir šilto ir šilto mačiusią mašiną.

Viskas priklauso nuo situacijos

Be abejo, kiekviena situacija yra unikali. Todėl vieno atsakymo į šį klausimą tikrai nebus. Jeigu jūs turite labai daug lėšų, kurias galite skirti prabangiam naujam automobiliui, tuomet kodėl to ir nepadarius? Kita vertus, jeigu jūsų biudžetas yra kuklus, didelės prabangos sau paprasčiausiai negalėsite leisti, tačiau žemiau pateikiame keletą konkrečių situacijų, kurios gali padėti jums apsispręsti.

Jeigu tai pirmasis automobilis – geriau rinktinės jau dėvėtą mašiną. Paprasčiausiai vos išsilaikius teises ir neturint didelio stažo kur kas didesnė incidentų keliuose rizika. Su pirmuoju automobiliu jūs dar tik mokysitės vairuoti, todėl geriau nesirinkti daikto kuris labai brangiai kainuoja.

Jei šeima gali sau leisti – geriau naujas automobilis. Dabar yra daugybė opcijų paimti automobilį iš salono visai nebrangiai. Pavyzdžiui, būtent tam yra sukurta išperkamoji nuoma. Jeigu jūs turite patinkantį darbą, neketinate kažko keisti ir, sakykime, kasdien vežate vaikus į darželį – tuomet rimtai pagalvokite apie naują automobilį, nes tai yra kiek saugiau.

Paklauskite savęs ar mokate elgtis su automobiliais. Vieni žmonės automobilių reikaluose gaudosi geriau, kiti – prasčiau. Paklauskite savęs kaip yra su jumis. Jeigu jūs mokate elgtis pakankamai gerai, tuomet galite turėti seną automobilį ir jo remontas jums gali būti netgi malonus. Tuo tarpu jeigu į automobilį žvelgiate tik kaip į pagalbinę priemonę, kuris leidžia nuvykti iš taško A į tašką B, geriau mąstykite apie tokį transportą, kurio gedimo rizika yra minimali. Tuomet aktualūs turėtų būti nauji automobiliai.

Svarbu paklausti savęs – kiek laiko su šia mašina važinėsiu?

Kai perkate nekilnojamąjį turtą, turbūt pagalvojate kiek laiko jame gyvensite, kaip keisis jūsų statusas ir panašius dalykus. Labai panašiai reikėtų mąstyti ir perkant automobilį. Pamąstykite – jeigu jūs ketinate su transporto priemone važinėti tik keletą metų, ar jums tikrai reikia naujo automobilio?

Tuo tarpu jeigu ketinate ją naudoti kaip telefoną ar kompiuterį – iki tol „kol veiks“. Tuomet naujas automobilis atrodytų logiška ir paskaičiuota investicija.

Atsižvelkite ir į tokius faktorius – kaip šeima. Jeigu ketinate ją kurti, realu, kad automobilis gali nebeatitikti šeimos poreikių ir jį reikėtų keisti.

Auksinė taisyklė – nepriimkite sprendimo vienas

Dar viena taisyklė priimant tokį sprendimą – tarkitės. Paklauskite geriau nusimanančių draugų.

Dažnu atveju gali atrodyti, jog automobilis iš salono yra labai geras variantas(pavyzdžiui jei taip sako automobilio paskolos skaičiuoklė), bet galbūt gausite patarimą pirkti geros būklės mažai važiavusį geresnės markės automobilį?

Taip pat vieni niekuomet nevykite apžiūrėti jau dėvėtų automobilių – juos apžiūrėti reikia labai nuodugniai ir pasitaiko įvairių apgavysčių.

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt