5 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
Rėmėjų turinys
2020 Spalio 28d.
0

Laikas ruošti Kalėdines dovanas

title

Artėja Kalėdos, o su jomis - ir įprastas galvosūkis - ką dovanoti draugams, kolegoms ir artimiesiems? Kalėdinės dovanos moterims tikriausiai kelia mažiau rūpesčių - dauguma dailiosios lyties atstovių apsidžiaugs kūno priežiūros priemonėmis, skanumynais ar dailiais aksesuarais, o štai Kalėdinės dovanos vyrams - sudėtingesnis klausimas, ypač jei jūs - moteris.

Dovanoti saldumynų lyg ir nesolidu, kvepalai - pernelyg individualu, kosmetikos vyrai naudoja mažiau, galbūt tiktų knyga,tik ar jis tikrai daug skaito?... Gerai, jei tas, kam skirta dovana yra jums artimas žmogus - galite mėginti subtiliai paklausinėti arba kitaip išsiaiškinti, kas jam patiktų, galų gale, juk apie gerai pažįstamų žmonių skonį ir pomėgius visada šį tą nutuokiame, ir tokiu atveju net Kalėdų dovanos vyrams neatrodo tokia sudėtinga dilema, bet kaip išrinkti dovaną, kuri būtų pakankamai neutrali, kad patiktų ir mažiau pažįstamam vyriškiui, tarkime, kolegai ar bosui?

Kai žmonės nėra jums labai artimi, natūralu, kad ir Kalėdinės dovanos nebus itin asmeniškos - tikriausiai ir dovanos gavėjas nesitiki, kad nuspėsite slapčiausius jo norus. Svarbiausia, kad dovana nebūtų visiškai nenaudinga (dviejų metrų aukščio vaza, milžiniškas pliušinis meškis, virtuvinis kombainas nemėgstančiam gaminti viengungiui ar skrydis oro balionu tam kas bijo aukščio - prastos idėjos!), venkite ir tokių dovanų, kurios gali įžeisti (kremas nuo raukšlių pusamžiam vyriškiui arba marškinėliai su užrašu „Mažius” žemaūgiui gali likti neįvertinti…). Anksčiau klasikine solidžia „vyriška” dovana būdavo laikomas geras, brangus alkoholinis gėrimas arba, tarkime, cigarų rinkinys, jei vyriškis rūko, tačiau jei žmogaus gerai nepažįstate, tokių dovanų verčiau vengti - galbūt jis nevartoja alkoholio, nerūko ir apskritai yra sveikuolis.

Kalėdinės dovanos vyrams (žinoma, ir moterims) patiks, jei bus linksmos, šmaikščios ir neįpareigojančios. Kiek humoro galite sau leisti, priklausys nuo dovanos gavėjo asmenybės - vienam tiks puodelis su linksmu užrašu, kitas gal apsidžiaugs ryškiaspalvėmis glaudėmis ar animacinių filmų personažų atvaizdais išmargintomis kojinėmis.

Jei įtariate, arba net tikrai žinote, kad tas, kuriam dovanosite - rimtuolis, ir nei anekdotų rinkinys, nei marga prijuostė su užrašu „Atsargiai - virtuvėje vyras” jam įspūdžio nepadarys, rinkitės praktiškas dovanas. Tiesa, tai, kad dovanojate konkrečia proga, savaime sufleruoja temą - net labai rimtam ir solidžiam vyriškiui Kalėdinės dovanos gali būti nuspalvintos humoru - kas ir šiaurės elniais padabintas kokybiškas, šiltas šalikas ar kitas praktiškas, skoninga Kalėdų atributika papuoštas aksesuaras.

Kita vertus, jei niekaip negalite išsirinkti daikto, visada saugus pasirinkimas bus neapčiuopiama dovana- kvietimas į renginį, išvyką, restoraną (tiesa, jame turėtų būti siūlomas kuo neutralesnis meniu - juk gali būti, kad žmogus nemėgsta pavyzdžiui, japoniško maisto, yra kam nors alergiškas arba veganas) arba tiesiog dovanų čekis.

Vis dėlto, jei vis laužote galvą ir jokios Kalėdinės dovanos jums neatrodo tinkamos, jei dieną naktį kamuojatės, šventės jau ant nosies, o į galvą vis dar nešovė gerų minčių, pasivaikštinėkite po muges ar dovanų parduotuves - galbūt jose rasite tai, apie ką nebuvote susimastę. Ne, nepulkite pirkti pirmo po ranka pasitaikiusio niekniekio - tiesiog paieškokite įkvėpimo. Kartais Kalėdinių dovanų idėjos tiesiog sklando ore - pasivaikštinėjus po švente alsuojančią mugę ir įkvėpus žiemiško oro, gali kilti originalių minčių.

 

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt