1 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Koronavirusas
2020 Spalio 28d.
5

Naujausi koronaviruso atvejai Alytuje – daugiausia tarp švietimiečių ir birutiečių (ATNAUJINTA. PAPILDYTA. PATIKSLINTA)

title

Iš 776 naujų koronaviruso atvejų Alytaus apskrityje registruoti 9, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

NVSC duomenimis, Alytaus apskrityje atvejai yra susiję su protrūkiais Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione ir Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelyje-darželyje.

Naujieji atvejai, siejami su Alytaus vaikų lopšelio-darželio „Obelėlė“ vadovėmis bei „Sakalėlio“ pradinės mokyklos pedagoge NVSC oficialioje ataskaitoje neminimi, tačiau minėtų įstaigų, taip pat  kitų Dzūkijos sostinės švietimo organizacijų vadovės, o ir Alytaus miesto švietimo ir sporto skyriaus atstovės, praėjusią savaitę kartu keliavę į edukacinę kelionę Pietvakarių Lietuvoje, yra saviizoliacijoje. 

Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

ATNAUJINTA

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo NVSC prie Sveikatos apsaugos ministerijos Alytaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Janina Dvilinskienė, vienoje Alytaus miesto švietimo įstaigoje (pradinio ugdymo) nustatytas vienas COVID-19 ligos atvejis darbuotojai, nustatyti sąlytį turėję asmenys, izoliuoti.

Dar dvejose miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose nustatyta po vieną COVID-19 ligos atvejį darbuotojoms, artimą sąlytį turėję asmenys izoliuoti.

Įstaigose sustiprintas koronavirusinės infekcijos prevencinių priemonių vykdymas.

PAPILDYTA

Kol kas nepatvirtintais duomenimis, be minėtų „Obelėlės“ ir „Sakalėlio“ COVID-19 yra diagnozuotas ir „Saulutės“ lopšelio-darželio vadovei, taip pat vykusiai į bendrą miesto švietimiečių kelionę Pietvakarių Lietuvoje, t. y. į Zyplių dvarą Šakių rajone.

Lietuvos kariuomenėje nustatyta daugiau nei 100 koronaviruso atvejų, per 600 asmenų saviizoliuojasi, tiesa, didžiausias sergančiųjų COVID-19 skaičius tarp kariškių nustatytas ne Alytaus, o Klaipėdos, Kauno, Šiaulių ir Vilniaus regionuose.

Dėl to, kad neplistų virusas, šauktiniai neturės galimybės išvykti į namus visas 14 dienų.

PATIKSLINTA

Kaip mūsų portalą informavo Alytaus miesto savivaldybė, šiuo metu saviizoliacijoje yra 24 švietimo įstaigų darbuotojai bei vienas miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistas, o dar 20 Dzūkijos sostinės švietimiečių yra priversti atlikti COVID-19 testus.

Kaip Alytausgidas.lt pranešė NVSC prie Sveikatos apsaugos ministerijos Alytaus departamentas, Birutės batalione COVID-19 ligos atvejai nustatyti dviems Alytaus gyventojams, o saviizoliacijoje yra 26 asmenys.


Komentarai

5
Komentuoti
Jo2020-10-30
Pvz.... grįžo mano vyras iš Anglijos ir jis saviizoliacijoje,kartu būname,aš vaikus vedu į darželį,nes tai yra leistina, tai kam ta saviizoliacija,jei aš laisvai su vaikais judu net į darželį??!!!durniu laivas, tikrai..... bepročiai ir tiek. Aš už saviizoliacija,bet ne tokią kur gali pernešti net į darželį vaikų, tai va taip ir auga tie skaičiai.....
Oho2020-10-30
FALHS INFO!!!!!
o kas2020-10-29
tie birutieciai tai birutes vyrai
jo2020-10-29
Perdaug visur vazineja Alytaus miesto pedagogai, ka jiems taisykles negalioja ?
nu2020-10-28
pirst pirst ....pirst trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
traffix.lt