5 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Koronavirusas
2020 Spalio 27d.
9

Alytaus mieste koronavirusas – 35 gyventojams (SPECIALISTŲ PATARIMAI)

title

COVID-19 atvejų Alytaus mieste daugėja.

Antradienį paskelbta apie 5 naujas koronaviruso infekcijas alytiškių tarpe.

COVID-19 virusas Alytaus mieste šiuo metu diagnozuotas 35 gyventojams.

Jeigu COVID-19 diagnozuotas jūsų šeimos nariui, labai svarbu vengti bet kokio kontakto su juo.

Jeigu jūsų artimasis susirgo lengva ligos forma, tokiu atveju, jam gali būti leista gydytis namuose, tačiau svarbu izoliuotis nuo kitų šeimos narių. Geriausia, jeigu jis galėtų gyventi atskirai arba bent būtų kitame kambaryje. Medikai atkreipia dėmesį, kad COVID-19 virusu užsikrėtę žmonės turėtų ne tik leisti laiką kitoje patalpoje, bet jeigu yra galimybė, naudotųsi ir atskiru vonios kambariu. Jeigu tokios galimybės nėra, svarbu užtikrinti, kad užsikrėtęs žmogus nesusitiktų su kitais šeimos nariais ir patalpos būtų kruopščiai dezinfekuojamos.

Tuo atveju, jeigu sergantys lieka kartu namuose, svarbu, jog jis dėvėtų medicininę kaukę ir vienkartines pirštines bei nepamirštų reguliariai keisti apsaugos priemonių. Koronavirusu sergantis žmogus turėtų naudoti atskirus namų apyvokos daiktus – rankšluosčius, indus, taip išvengiant papildomo kontakto su kitais šeimos nariais. Ne mažiau svarbu ir tai, kad sergantysis reguliariai plautų rankas, laikytųsi čiaudėjimo ir kosėjimo higienos – tai darytų į alkūnės linkį arba nosinaitę, kurią nedelsiant išmestų.

Tuo atveju, jeigu turėjote kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi, taip pat reikalinga saviizoliacija. Kaip ir sergančiam žmogui, rekomenduojama izoliuotis atskirame kambaryje ir turėti kuo mažiau kontaktų su kitais šeimos nariais, taip ir tam, kuris galimai turėjo kontaktą su užsikrėtusiu žmogumi. Jeigu turėjote kontaktą su koronavirusu sergančiu žmogumi, labai svarbu stebėti, ar neatsiranda šiai ligai būdingi simptomai – karščiavimas, dažnas kosulys, dusinimas, skonio ir kvapo nejautimas. Pablogėjus savijautai svarbu kreiptis telefonu 1808 ir vadovautis visomis specialistų rekomendacijomis.

 Rekomenduojama vengti nebūtino kontakto su kitais žmonėmis, daugiau laiko leisti namuose, dažnai plauti rankas, laikytis saugaus atstumo nuo aplinkinių.


Komentarai

9
Komentuoti
Riri2020-10-28
Nu blem straipsnis išleistas prieš 23h jau 35 sergantys, o va kitas straipsnis išleistas prieš 6h jau tik 25. Tai čia kaip mažėja ar Jūs nelabai gaudotės ką rašot ir kaip. Nes kiekvienas Alytaus laikraštis kitaip rašo.
verygos2020-10-27
skaiciai is palubinsko zinyno gal nereik gazdint zmoniu
Kaip suprast2020-10-27
Siandien buvau ligoninej, sesute buvo be kaukes. Galima taip?
Kolia2020-10-27
Teoriškai viskas aišku, o kaip tai atrodo praktiškai.?
Hortonas2020-10-27
Susirgo besimptomiu, pasveiko be vaistu. Siaubas.
realybėj2020-10-27
atvejų yra ryškiai daugiau.Tik ar dar ne diagnozuoti, ar besimptomiai. Iki raudonos zonos ir Alytui netoli.
JOO2020-10-27
Kaip vengti bet kokio kontakto su sergančiu, jeigu nežinai kas jis. Panašu į pasaką kur reikia nueiti kažkur, nežinia kur, parnešti kažką, nežinia ką.
to nu, nu2020-10-27
Baikit, kas jums viešins pavardes. Bent gatvę parašytų ir tai būtų gerai.
Nu,nu2020-10-27
Taip ir nesiteikiate parašyti pavardes, kuriame mikrorajone gyvena užsikrėtęs Alytaus pilietis. Įdomu. Taip atrodo, kad bijote jų pavardės viešinti, tai blogai darote. Tik rekomenduojate ką daryti žmonėms rankas plauti ir t.t. Mes ne darželinukai, kad kiekvieną kartą priminti apie tai suaugusiems žmonėms. Geriau viešinti pavardes viruso nešiotojų, tai bus geriau ir saugiau.
traffix.lt