5 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
AlytusŠvietimas
2020 Spalio 23d.
0

Dainavos mokykla jubiliejų šventė per nuotolį (VIDEO)

title

„Gaila, kad dėl susiklosčiusios situacijos negalime dalyvauti renginyje“, - apgailestavo Agnė Bronickienė. „Su gimtadieniu, mokyklos bendruomene“, - su neeiliniu 50-mečiu mokyklą pasveikino Gita Kavaliauskaitė-Sakalauskienė, Alytaus Dainavos (buvusioje 5-ojoje) mokykloje ne tik besimokiusi, tačiau ir dirbusi.

Mokykla 50-mečiui buvo sumaniusi ypatingą jubiliejinį renginį, tačiau dėl koronaviruso pandemijos masinio šventimo turėjo atsisakyti, o vietoje to pasiūlė nuotolinį minėjimą.

Dėl susidariusių COVID-19 aplinkybių šventėje negalėjo dalyvauti visi kviestieji, tačiau svečių buvo, o tarp jų – ir ilgametis „penktukės“ direktorius Petras Moroza, vadovavęs 1986-2015 metais.

Sveikinimo kalbas tarė dabartinė mokyklos direktorė, įstaigai nuo 2016 m. vadovaujanti Edita Matulevičienė, taip pat miesto savivaldybės vadovas Nerijus Cesiulis, vicemerė Jurgita Šukevičienė, Dvaro seniūnijos seniūnaitė Aldona Marcinkevičienė, mokinių tėvų atstovai, buvę moksleiviai ir kiti svečiai.

Savivaldybės sveikinimą mokyklos bendruomenei perskaitė miesto administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Per aštuonis mėnesius Dainavos mikrorajone pastatyta ir 1970 m. rugsėjo pirmąją pradėjusi veikti priėmė mokinius daugiausia iš pirmosios, antrosios miesto mokyklų.

Šventės metu buvo prisimintas pirmasis mokyklos direktorius Julius Baublys, vadovavęs nuo 1970 iki 1986 m., čia mokęsis kovose dėl Lietuvos Nerpriklausomybės atkūrimo kritęs Artūras Sakalauskas, kuriam skirtas atminimo bareljefas įrengtas šios mokymo įstaigos kieme.

Buvusi mokyklos abiturientė Deimantė Purtokienė prisiminė matematikos mokytoją Nikodemą Krukonį (1936–2001) ir pristatė jos su Redu Diržiu sudarytą, artimiausiomis dienomis pasirodysiančią knygą „Kriūkas“.

Koncertinėje 50-mečio programoje dalyvavo cirko artistai Kasparas Bujanauskas ir jo sesuo Kristina Bujanauskaitė.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt