5.1 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
DzūkijaAlytusAlytaus rajonasKoronavirusas
2020 Spalio 21d.
6

Koronaviruso šviesoforas: Alytus – žalias, Birštonas ir Druskininkai – geltoni, raudona – Marijampolė (ATNAUJINTA)

title

Pritarta Lietuvos savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – geltoną, žalią ir raudoną, informuoja mūsų šalies Vyriausybė.

Į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse, siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą, galės būti skelbiamas vietinis karantinas, ribojama gyventojų veikla.

Savivaldybės pagal sergamumą koronavirusu bus pradedamos skirstyti nuo kitos savaitės. Pagal suskirstymą į zonas bus sprendžiama, kokias viruso plitimo valdymo rekomendacijas savivaldai teikti.

Savivaldybės bus vertinamos, atsižvelgiant į tris kriterijus: 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų procentinę dalį tarp atliktų tyrimų per 7 dienas ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais (židiniais) procentinę dalį per 7 dienas.

Žalioji zona, į dabar kurią patenka ir Alytus, nuo šiol reikš, kad į ją patenkančiose savivaldybėse koronaviruso pavojaus lygis yra žemas, o šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms – nebūtina taikyti papildomų ribojimų. Į žalią zoną pateks savivaldybės, kuriose sergamumas mažesnis negu 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų bei teigiamų tyrimų procentas per savaitę yra mažesnis negu 4 proc.

Geltonoji zona, kuriai dabar priklauso netoli Alytaus esantys Birštono ir Druskininkų kurortai, reikš, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turėtų būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų.

Į geltonąją zoną pateks savivaldybės, kuriose sergamumas neviršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – lygus arba didesnis negu 4 proc. arba sergamumas 25-150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc.

Raudonoji zona, kuriai dabar priskirta Marijampolė, bus laikoma pavojingiausia zona. Joje esančioms savivaldybėms reikės ne tik  laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir bus sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo. Jį paskelbus, taip pat turėtų būti numatyti ribojimai viešam gyvenimui, renginiams, ugdymui, įvedamas privalomas asmens apsaugos priemonių dėvėjimas, atstumų laikymasis.

Į raudonąją zoną pateks tos savivaldybės, kuriose sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų testų - 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, arba tos, kuriose sergamumas bus didesnis negu 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, t.y. savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę.

Skelbiamas karantinas

Karantinas skelbiamas Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybėse, taip pat pratęsiamas karantinas Raseinių rajono savivaldybėje.

Karantino režimo trukmė – nuo spalio 26 d. 0 val. iki lapkričio 9 d. 24 val.; Raseinių rajono savivaldybėje – iki lapkričio 6 d. 24 val.

ATNAUJINTA

Nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. raudonajai zonai priskiriamos dar aštuonios šalies savivaldybės: tai yra Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų. Į raudonąją zoną įtraukta 21 šalies savivaldybė, geltonąją – 26, žaliąją – 13. 

Kaimyninėje Lenkijoje visa šalies teritorija nuo savaitgalio laikoma raudonąja.


Komentarai

6
Komentuoti
Agnė2020-10-27
Kartinas kad baigis
Druskininkietis2020-10-23
Blogiausia ,kad pas mus nera koviko priklausanciu ptmaliu patikrinimu tai ir nera koviko,eilinis administracijos gudravimas,kad tik nepakenkti kurortui,turizmui verslui ,apie sveikata negalvojama,patys save apgaudineja.Faktas ko gero butu ziaurus
Fruktai2020-10-23
Druskininkuose :)))
Fruktai2020-10-23
Drudko vos 20 susirgimu ir jau geltona
kai sitam kaime2020-10-22
Alytus nera ka veikt ir kur iseit tai ir sviesoforas zalias
aa2020-10-22
tik stop zenklo truksta
traffix.lt