1 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
VideoreportažaiSportasFutbolasJaunimasŠvietimas
2020 Spalio 21d.
11

P. De Wilde: „Jei visi dirbs, kaip FA „Dainava", Lietuvos futbolo laukia gera ateitis" (VIDEO)

titleNuotraukų galerija

Prieš dvejus metus devyniolika Lietuvos futbolo akademijų, ugdančių jaunimą, pradėjo dirbti pagal Belgijos „Anderlechto" akademijos programą.

Darbas prasidėjo po to, kai Lietuvos futbolo federacija (LFF) pasirašė trejų metų sutartį su „Anderlechtu", futbolo pasaulyje garsėjančiu talentų rengimu. Alytaus futbolo akademija „Dainava"  jaunuosius futbolininkus ugdo taip pat naudodami šią programą.

Pažiūrėti, ar teisingai dirba treneriai, į Alytų atvyko LFF techninis direktorius, UEFA Pro trenerio licencijos savininkas Patrick De Wilde iš Belgijos, jo tautietis, LFF techninio departamento Jaunimo rinktinių skyriuje dirbantis Céderique Tulleners ir „Anderlechto" ugdymo programos Lietuvoje vadovas Deimantas Bička.

„Tikėtis greitų rezultatų nevertėtų", - stebuklų nežada P. De Wilde. Pasak jo, pagal LFF strateginį planą rezultatai bus matomi po ketverių- penkerių metų, kai dabartiniams trenerių auklėtiniams bus maždaug 18 metų. Specialistai dabar stebi, kaip treneriai dirba su 11, 12 ir 13 metų futbolininkais.

„Trečią kartą atvykstu į „Dainavos" futbolo akademiją, stebime, kaip dirba treneriai, ar jie supranta programos užduotis, jeigu reikia – paaiškiname. Kokius futbolo įgūdžius jau turi vaikai – tikrai stebina, kaip ir trenerių darbas. Esu parašęs federacijos strategiją, kuriai įgyvendinti prireiks 4-5 metų, bet jeigu bus dirbama taip, kaip Alytuje, Lietuvos futbolas turi ateitį", - sakė vienas iš Lietuvos futbolo atgimimo vairininkų P. De Wilde.

„Esu maloniai nustebintas, kaip vyksta treniruotės čia. Matau jaunus žaidėjus, kurie tobulina savo įgūdžius. Treniruočių procese dirbama ir su loginėmis užduotimis. treniruotės tikrai palieka gerą įspūdį", - vizito Alytuje metu kalbėjo C. Tulleners

Šiemet penktuosius aktyvios veiklos metus mininti Alytaus futbolo akademija „Dainava“ pakilo iki geriausių Lietuvoje.

Pagal tarptautinės futbolo asociacijų federacijos FIFA paskirtų ekspertų rekomendacijas, FA „Dainava“ atrinkta dalyvauti FIFA talentų vystymo programoje. Minėta FIFA programa yra skirta efektyvesniam futbolo talentų atradimui, parengimui ir rinktinių konkurencingumo didinimui.

Talkinant užsienio ekspertams futbolo akademija „Dainava“ atrinkta tarp 6 Lietuvoje, kurių pagrindu bus siūloma vystyti regionines akademijas.

Pagal FIFA keliamus pasaulinius standartus dirba ir reprezentacinis Alytaus futbolo klubas DFK „Dainava“, kuris yra FA „Dainava“ dalininkas, o pastaroji akademija valdo klubo dalį. Taip Dzūkijos sostinėje pagaliau atsiranda tarptautinės futbolo asociacijų federacijos reikalaujama futbolo piramidė. Paskutiniosiose DFK „Dainava“ namų rungtynėse LFF I lygoje komandoje buvo registruota net 11 FA „Dainava“ auklėtinių, iš kurių žaidė 8, o du jų (Alanas Marčiukaitis ir Martynas Vasiliauskas) pasižymėjo įvarčiais. Pagrindiniai akademijos treneriai Povilas Baliukonis ir Nerijus Bartkevičius dirba ne tik FA „Dainavoje“, tačiau, kaip rekomenduoja tarptautiniai ekspertai, dalyvauja ir pagrindinės miesto komandos darbe, yra DFK „Dainavos“ stratego, specialisto iš Italijos Fabio Mazonne asistentais. Treneris P. Paliukonis taip pat eina Alytaus futbolo akademijos techninio direktoriaus, atsakingojo už „Anderlecht" programą, pareigas, jam pastaruoju metu patikėtas ir Lietuvos U-17 futbolo rinktinės vyriausiojo trenerio postas.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

11
Komentuoti
Klykimas2020-10-25
Vesk savo vaiką į SRC ten net reputacijos nėra
Ir vapšie pasigavę kažkokias reputacijas, nes nėra ką daugiau prikišti.
Nueik į rotušės bokštą va ten Asilų asile reputacija. Mėšlo krūva, smirda nuo tavęs čia Alytuje.
Nu2020-10-24
Paviduoliui, tu asile peržiūrėk kokioje ( akademijoje tavo vaikas) prasicekink kas jos direktorius su kokia reputacija.
Na2020-10-22
Neapsikakokit pavyduoliai. Kad mokslas pirma jaunimui tai visoje Europoje yra taip, net ten kur futbolas nr. 1. Ir žonoma, kad ne visiem lemta būti profesionaliais futbolistais. Bet svarbiausia požiūris į šią veiklą. Smagu matyt kaip treneriai atsiduoda darbui ir visada tobulėja, ne tik auklėtiniai.
Pirmyn Dainava!
15 min2020-10-22
Septyni Seimo nariai parengė rezoliucijos „Dėl Lietuvos futbolo federacijos“ projektą, kuriame kalba apie neskaidrią LFF veiklą ir nusikalstama praeitimi garsėjančių asmenų žalą Lietuvos futbolui.

Aa2020-10-22
vaikuciai eikit geriau mokytis iš putbolo tik vienetai gyvena
Cia2020-10-22
Iš fa Dainava akademijos tik dfk dainava, buvo fk Trakai pagal pažinti kol Urbonas treneris buvo kitas treneris pamatė, silpni ir paleido, dainavieciai, dainavieciai hei, hei, hei.
Darius2020-10-22
Šaunuoliai, pirmyn Dainava.
Ateitis2020-10-22
Ateitis????????????????palaikys iki 17 ir išmes silpnesnius viena kita paliks????vaikai mokinkities pirma o paskui sportas futbolas☺️iš jo Lt neišgyvens it :) arba eikit į kasi iškart :) sekmes
Ajajai2020-10-22
Ojojoij Čia jau aišku kas kalba apie kategorijas. Turbūt tas vienintelis kur turi PRO licensiją Alytuje.
Ne viską kategorija lemia. Požiūris, darbštumas, inovatyvumas, tobulėjimas, bendravimas, kantrybė...
Jie dirba, pas juos kažkas lankosi, kažkas vyksta, pagaliau juos vertina.
Linkiu jums FA Dainavos vyrai uždirbtos sėkmės. Nesustokite tobulėti!


Tai2020-10-21
Skirkite geriau finansų, vaikai bėgioja su skirtukais kazkieno.
Nu2020-10-21
Uefa pro treneris, tokiu vertintojų pilna Lietuva.
FA Dainava kokia kategorija turi ++?
Baliukonis UEFA A, Bartkevičius UEFA B, BIRZINIS fizinio mokytojas, Lygnugaris nieko neturi, Vasiliauskas nieko neturi, Baranauskas nieko neturi nū ir t. t.
traffix.lt