3 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
Politika
2020 Spalio 19d.
0

Prasidėjo išankstinis balsavimas, jį stebi savanoriai

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Pirmadienį prasidėjus antrojo Seimo rinkimų turo išankstiniam balsavimui savivaldybėse, tęsiasi ir rinkimų proceso stebėsena, apie tai praneša kurią visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“. Ji kiekvieną išankstinio balsavimo dieną visoje Lietuvoje numato 100-200 stebėtojų pajėgas, o iš viso antrąjį rinkimų turą ketina stebėti 800 piliečių.

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio visose savivaldybėse ir jų papildomai skirtose patalpose vyksta išankstinis balsavimas. Atsižvelgiant į organizacijos gautus skundus pirmojo turo metu, svarbu atkreipti dėmesį į išankstinio balsavimo instrukciją: pažymėtą biuletenį reikia įdėti į mažąjį voką, jį užklijuoti, mažąjį voką su rinkėjo lakšto dalimi įdėti į didįjį voką, pastarąjį užklijavus būtinai sugrįžti prie rinkimų komisijos nario, kuris užklijuos saugumą garantuojantį lipduką. Taip pat reikia nepamiršti, kad išankstinio balsavimo metu balsadėžės nėra būtinos.

Išankstinio balsavimo metu kviečiami balsuoti kuo daugiau rinkėjų, siekiant sumažinti galimas eiles sekmadienį bei išvengti nepatogumų patekus į saviizoliaciją rinkimų savaitę. Saviizoliacijoje jau esantys asmenys gali pateikti prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dėl balsavimo namuose. Prašymai priimami iki spalio 21 dienos, jeigu rinkėjas yra saviizoliacijoje savo apygardoje, ir iki spalio 20 dienos, jei rinkėjas yra kitoje apygardoje. Ką daryti rinkėjams, patekusiems į saviizoliaciją po numatytų terminų, VRK aiškaus atsakymo nepateikia.

Pirmojo rinkimų turo metu daugiausiai fiksuotų pažeidimų yra susiję su aplaidžiu rinkimų komisijų darbu, netaisyklingai užplombuotomis balsadėžėmis, informacijos trūkumu apie galimas balsavimo vietas, apsauginių priemonių nenaudojimu.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt