11.96 c Alytus
Ketvirtadienis, Spalio 29d.
VideoreportažaiSportasFutbolas
2020 Spalio 16d.
4

Paskutinėse sezono rungtynėse Alytuje pergalę šventė DFK „Dainava“ (VIDEO. ĮVARČIAI)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Iki Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos sezono likus paskutiniams turams dalyvauti kovoje dėl pirmųjų keturių vietų, suteiksiančių galimybę sportiniu keliu pakilti į aukščiausiąją (A) lygą buvo išlaikę septynios komandos. Tarp jų – ir penktoje vietoje esanti Alytaus DFK „Dainava“ (29 tašk.) ir „Vilniaus Vytis“ (27 tašk.).

Dzūkijos ir Lietuvos sostinių vienuolikės susitiko Alytaus miesto stadione, kuriame dainaviškiai sužaidė paskutines namų rungtynes 2020 m. sezone. DFK „Dainavos“ pergalės atveju alytiškiai dar labiau priartėję prie šiuo metu pirmenybėse pirmaujančių ekipų – Kėdainių „Nevėžio“ (41 taškas), „Jonavos“ (40 tašk.), Kauno „Hegelmann Litauen“ (37 tašk.) ir Telšių „Džiugo“ (34 tašk.). Dainaviškių nesėkmės atveju Algimanto Liubinsko treniruojami „vyčiai“ būtų aplenktų alytiškius ir pakilę į penktą vietą. Prieš paskutinę šio sezono kovą namuose dainaviškiai per LFF I lygos 17 rungtynių buvo iškovoję 9 pergales ir 2 lygiasias (6 pralaimėjimai), įmušę 24 ir praleidę 15 įvarčių.

Paskutinę namų kovą DFK „Dainava“ pradėjo šia sudėtimi:

vartininkas Martynas Matijoška, žaidėjai Ignas Baranauskas, Renatas Banevičius, Lukas Genevičius, Mykolas Golekas, Lukas Kochanauskas, Linas Savastas, Ernestas Stočkūnas, Martynas Vasiliauskas, Titas Vitukynas ir Gustas Zabita.  

Dainaviškių sudėtyje taip pat buvo registruoti:

16-metis vartininkas Danielis Kudarauskas, žaidėjai Grigore Coscodan, Rytis Dusevičius, Domas Ivanauskas, Nedas Labukas, Alanas Marčiukaitis, 16-metis Eitvydas Prakapas, Matas Radžiukynas, Orestas Vyšniauskas, vyr. treneriui Fabio Mazzone talkino asistentai Povilas Baliukonis ir Nerijus Bartkevičius.  

Po apylygės susitikimo pradžios svečiai dainaviškių aikštės pusėje ėmė lankytis vis dažniau, 23 min. tai baigėsi priešininkų legionieriaus iš Kamerūno Cyrille Tchayi Tchamba tolimu smūgiu į dešiniąją vartų pusę, o kamuolio, skriejusio pažemiui, M. Matijoška neatlaikė (0:1).

Laimei, jau po kelių minučių, pasinaudojęs vilniečių gynybos klaida, šeimininkų įvartį po M. Vasiliausko perdavimo 27 min. įmušė E. Stočkūnas (1:1).

Dar pirmoje rungtynių pusėje M. Goleką pakeitė M. Radžiukynas. 

Kėlinio pabaigoje, 43 min., alytiškius darsyk nuliūdino tas varžovų legionierius C. T. Tchamba, M. Matijošką vėl nuginklavęs smūgiu į apatinį vartų kampą (1:2).

Tablo šviečiant nešventiškiems skaičiams alytiškiai mėgino kurti sezono uždarymo šventę. Pertraukos metu buvo pagerbti apskrities futbolo veteranai: 40-mečio proga – Aivaras Kadziauskas ir Dmitrij Krupovič, su 60-mečiu pasveikintas Juozas Bagdanavičius, o su 70-mečiu – Juozas Aleksierius.

Geros žinios futbolo sirgalius pasiekė iš kitur. Pirmenybių lyderiai kėdainiškiai namuose 1:0 įveikė telšiškius ir šiuos su nepadidėjusiu kraičiu (34 tašk.) paliko ketvirtoje vietoje.

Į aikštę po pertraukos šeimininkai grįžo su didesne energija, tačiau tai greitu išlyginamuoju įvarčiu nevirto.

R. Banevičių 59 min. pakeitė vienintelis alytiškių žaidėjas užsienietis, Moldovos ir Rumunijos pilietybes turintis legionierius G. Coscodan.

Ypatingos progos po jam atlikto perdavimo tiesiai į priešininkų naudos aikštelę neišnaudojo L. Kochanauskas, kamuolį nusimušęs į priešingą nuo vartų pusę.

E. Stočkūną 74 min. pakeitė D. Ivanauskas, aikštę 79 min. paliko L. Kochanauskas, vietoje kurio įbėgo A. Marčiukaitis.

Po M. Vasiliausko įspūdingo pataikymo į skersinį, vadinamąją „devyniukę", o kamuoliui įkritus į vilniečių vartus, 76 min. dainaviškiai šventė išlyginamąjį įvartį (2:2), o stadioną apgaubė fanų sukurtas palaikymo „rūkas". Jam beveik išsisklaidžius sumaištimi prie vilniečių vartų pasinaudojo ir įvartį iš arti 82 min. pelnė A. Marčiukaitis (3:2).

Rungtynių pabaigoje, 88 min., po reido nuo aikštės vidurio, tinklą plėšančiu smūgiu Alytaus stadioną į euforiją pasiuntė D. Ivanauskas (4:2).

Dainaviškiai turėjo daugiau progų, atliko keitimą (N. Labukas vietoje T. Vitukyno), tačiau rezultatas daugiau nepakito.

Pasiekę trečią iš eilės (iš viso dešimtąją) pergalę Dzūkijos sostinės futbolininkai su 32 taškais išliko kovoje dėl vieno iš keturių bilietų į A lygą.

DFK „Dainavos“ laukia dvejos paskutinės pirmenybių dvikovos, išvykos pas turnyro lentelėje aukščiau esantį „Hegelmann Litauen“ spalio 25 d. į Kauną ir pas „Džiugą“ spalio 31-ąją į Telšius.

Trečioje vietoje esanti Laikinosios sostinės ekipa jau šį savaitgalį savo aikštėje susitiks su antrą vietą užimančia „Jonava". 

Nuo Žemaitijos sostinės komandos dainaviškiai atsilieka 2 taškais, tad pergalingo finišo šiame sezone atveju varžovai būtų ne tik pavejami, tačiau ir aplenkiami. 


Naujausios žinios

Komentarai

4
Komentuoti
Žurnalistė 2020-10-28
Ko nerasi, kaip kajuk Dainavai.
Joo2020-10-28
Dainavieciai, Dainavieciai zopa, zopa opa pa, jokių šansų nėra į 5_ka .
Uefa2020-10-18
Žiaurus grajus matyt vytis loto toto????
Klemensas2020-10-17
Su pergale visus Dainaviėčius
traffix.lt