11.96 c Alytus
Ketvirtadienis, Spalio 29d.
SveikataKoronavirusas
2020 Spalio 15d.
0

Kaip teisingai plauti rankas? (SPECIALISTŲ PATARIMAI)

title

Šiemet dėmesio rankų plovimui išmokome skirti visi, tačiau minint rankų plovimo dieną sveikatos specialistai sako pastebintys, kad vis dar rankas plauname nepakankamai kruopščiai, nors išmokome plauti rankas dažniau, tiesa, kartais pasitaiko ir klaidų.

Sugrįžus iš lauko, apsilankius prekybos centre, išlipus iš viešojo transporto, pasinaudojus tualetu ir prieš valgį – tai pagrindinės situacijos, kai kruopščiai nusiplauti rankas yra ypač svarbu.

Rankų plovimo dažnumas priklauso nuo situacijos, tačiau jas turėtume plauti ne rečiau nei 7–10 kartų per dieną.

Nors dažnai manoma, kad rankas reikia plauti kuo karštesniu vandeniu, specialistai neigia šį mitą: rankas reikėtų plauti drungnu vandeniu, jis neturi būti karštas, nes karštas vanduo nuplauna riebalinę plėvelę nuo rankų, kuri taip pat dalinai atlieka mūsų rankų apsauginę funkciją.

Reikiamai rankų švarai svarbu naudoti muilą, vaistininkė rekomenduoja rinktis neutralų, o jo forma visiškai nesvarbi, puikiai tinkamas tiek kietas, tiek ir skystas.

Kartais pasitaiko akimirkų, kai galimybės nusiplauti rankas neturime, nors jaučiame, kad derėtų tai padaryti. Vaistininkė tokiu atveju, kai nei dezinfekcinių priemonių, nei vandens su muilu neturite, rekomenduoja pasistengti neliesti paviršių, geriausiai sunerti rankas už nugaros ir kai tik turėsite progą, nusiplauti. Taip pat naudinga turėti rankinėje vienkartinių pirštinių ir tokiomis akimirkomis jas dėvėti.

Rankų plovimo etapus:

    Rankų plaštakas ir riešus sudrėkinkite vandeniu.
    Namuose naudokite kietą ar skystą muilą be antiseptinių priedų.
    Kruopščiai 15-20 sek. rankas muiluokite trinamaisiais ir sukamaisiais judesiais, ypač riešus, tarpupirščius, pirštų galiukus, nagus, nykščius.
    Muiluotas rankas nuplaukite tekančio vandens srove. Vanduo turi tekėti nuo riešo pirštų link.
    Nuplautas rankas nusausinkite vienkartiniu popieriniu rankšluosčiu ar servetėle.
    Vandens čiaupą užsukite su panaudotu vienkartiniu rankšluosčiu ar servetėle, kurią išmeskite į šiukšlių dėžę.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt