11.64 c Alytus
Ketvirtadienis, Spalio 29d.
Koronavirusas
2020 Spalio 15d.
13

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų susiduria su padidėjusiu nerimu

title

Lietuvos gyventojai įvertino savo savijautą COVID-19 pandemijos metu. Apklausus daugiau nei tūkstantį respondentų paaiškėjo, kad net 61 proc. lietuvių teigia, jog pandemijos metu jų nerimo lygis išaugo. Apie tai praneša reprezentatyvų tyrimąatlikusi bendrovė „Spinter“. Nerimaujama ne tik dėl sveikatos, bet ir dėl finansinės padėties, o kriziniu laikotarpiu lietuviai labiausiai vertina stabilias pajamas ir santaupas.

Labiausiai Lietuvos žmonės šiuo sudėtingu laikotarpiu nerimauja dėl savo šeimos gerovės –  taip teigia daugiau nei 90 proc. apklaustųjų. Dažniausiai nerimaujama dėl savo ir savo artimųjų sveikatos, tačiau kas penktas respondentas teigia, jog nerimauja ir dėl  pastovių pajamų praradimo ar galimo nedarbo.

Nors pandemijos akivaizdoje nerimas ir baimė dėl savo ir savo artimųjų sveikatos yra gana natūralus dalykas, apklausti respondentai teigia, jog nepaisant nerimo dėl sveikatos, jie taip pat nerimauja ir dėl nestabilios finansinės padėties.

Tyrimas atskleidė, jog pusė apklaustųjų mano, kad papildomos santaupos yra geriausias būdas susitvarkyti su staiga ištikusiomis nelaimėmis ar nedarbu. 50 proc. teigia, jog geriausias būdas tvarkytis su problemomis – artimųjų palaikymas ir parama, 37 proc. mano, jog tai – gyvybės draudimas, 26 proc. sako, jog jiems padeda asmeniniai įgūdžiai.

Kaip suvaldyti nerimą, kaip išmokti jį atpažinti, ir kaip padėti sau bei savo artimiesiems šiuo sudėtingu laikotarpiu? 

Įsivardinus savo nerimo priežastis, svarbu išmokti atskirti du esminius dalykus: ką mes galime pakeisti ir ko pakeisti patys negalime. Dalis dalykų yra už mūsų kontrolės ribų –  dažnai negalime pakeisti aplinkybių, negalime pakeisti ir kitų žmonių. Šiuos dalykus svarbu mokytis atskirti ir priimti, o tai nėra lengvas uždavinys. Yra ir kita dalis - dalykai, kurie tiesiogiai nuo mūsų priklauso, jų sprendimas dažnai reikalauja tiesioginių mūsų veiksmų.

„Spinter“ tyrimų bendrovės atliktas tyrimas parodė, jog net 90 proc. apklaustųjų nerimauja dėl savo šeimos gerovės: 41 proc. nerimauja kartais, 27 proc. – dažnai, 17 proc. – retai, 8 proc. – kasdien ir tik 7 proc. teigia nejaučiantys nerimo dėl savo šeimos gerovės. 


APKLAUSOS DUOMENYS

Komentarai

13
Komentuoti
alicebudda2020-10-28
❤ Dating for sex in your city ❤

link - togetherforever.website
alicebudda2020-10-28
❤ Dating for sex in your city ❤

link - togetherforever.website
alicebudda2020-10-28
❤ Dating for sex in your city ❤

link - togetherforever.website
alicebudda2020-10-28
❤ Dating for sex in your city ❤

link - togetherforever.website
alicebudda2020-10-18
hi
Nu,nu2020-10-18
Bijok, nebijok, bet vaistų nuo koronos nėra. Isidemekite. Viena susirgusi 26 metu mergina susirgo tipo, o kokia pagalba gavo. Jokios. Visur paskambino, aplakste ką jai daryti. Visų atsakymai buvo nežinome, tai kas žino. Pagalbos jokios negavo. Gydytojai nežino, tai saviizoliuotis 14 dienų ir viskas. Jau tipo sveikas, nes nuo koronos, jokių vaistų ir vakcinos nėra. Taip, kad mažiau baiminkites, nervuokites ir busite nerviskai sveiki.
Visiems, gudresniems už medicinos profesorius2020-10-18
Lengva jums nesąmones rašinėti ir neigti akivaizdžius dalykus, kol skaitot statistiką apie kitus užsikrėtusius, bet kai (neduok, Dieve) liga palies jus pačius arba artimuosius, tai jau bus ne statistika ir ne " baikos", o asmeninė drama. Tada šitie neigėjai pirmieji ims rėkti, kad jų neapsaugojo, nesiėmė priemonių ( kažkas), bet ne jie patys, tie kurie "nemeža ant fazės". Jau matėm tokių gudručių
Q2020-10-17
Va,va iš nerimaujančių kitais metais,suskaičiuos kiek kam nerviškai paveikė :(
Q2020-10-17
Va,va iš nerimaujančių kitais metais,suskaičiuos kiek kam nerviškai paveikė :(
Jo2020-10-17
O kas tą nerimą sukelia, ar ne pati žiniasklaida, skalambyja visais galais kad vos ne pasaulio pabaiga.Dar ne tokių dalykų praeitį buve. Svarbiausia nemyžti ant fazės virskas bus gerai.
Katė2020-10-17
Ne "susiduria su padidėjusiu nerimu", o "labiau nerimauja", "daugiau nei pusei Lietuvos gyventojų gyventi darosi neramu" , "vis neramiau", "daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų jaučia didesnį nerimą", "vis didesnį nerimą", "apimami vis didėjančio nerimo'"ir t.t.... Yra daugybė taisyklingų ir logiškų variantų tokiai minčiai išreikšti, nes kaip žmogus gali susidurti su jo paties esybę apimančia jausena, būsena - ne taip paprasta suvokti. Kaip vairuojamas automobilis su stulpu ?
Nu, nu2020-10-16
Jau seniai stogai važiuoja žmonėms, kaip pasižiūri į žmogų, kai kurį baisu žiūrėti. Užsimaskavęs , tai nei galvos nematyti, tik akys žiba. Tuoj ir akių nebus matyti. Jau tikrai, kad stogas važiuoja.
Dzūkas2020-10-15
Tuoj žmonėms ims stogas važiuoti, nerimaujant dėl ateities. Blogai baigsim.
traffix.lt