11.47 c Alytus
Ketvirtadienis, Spalio 29d.
DzūkijaDruskininkai
2020 Spalio 15d.
0

Gatvių apšvietimui – daugiau nei pusė milijono

title

Per artimiausius dvejus metus iš pagrindų bus modernizuota gatvių apšvietimo sistema, informuoja Druskininkų savivaldybė.

Alytaus apskrities kurortas jau seniai ieškojo galimybių atnaujinti savivaldybės gatvių apšvietimo infrastruktūrą, tačiau tam reikalingos labai didelės lėšos.

Pateikus šį bendruomenei svarbų projektą Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA), praėjusią savaitę savivaldybę pasiekė džiugi žinia – į Druskininkų savivaldybės gatvių apšvietimo sistemą bus investuota 333,5 tūkst. eurų Europos sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų.  Ne mažesnę sumą savivaldybė skirs iš savo biudžeto – bendra projekto vertė sudarys apie 700 tūkst. eurų.

Visa suma, reikalinga seniūnijų, gatvių apšvietimo sistemoms atnaujinti – iki 2 mln. eurų, jų tiek neturima, tačiau kurortas džiaugiasi LVPA skirtomis lėšomis.

 „Šis projektas buvo puoselėjamas ne vienerius metus – svarstėme įvairius jo įgyvendinimo variantus, įskaitant ir galimybę pasitelkti verslą ir darbus atlikti per 1-2 metus, kaip tai padarėme su didžiuoju gatvių atnaujinimo projektu. Tačiau valstybei sugriežtinus savivaldybių skolinimosi sąlygas, tokių projektų įgyvendinimas atidedant mokėjimus tapo nebeįmanomas“,  – patikslino sakė Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė.

Druskininkuose numatyta modernizuoti didžiąją dalį nusidėvėjusių Druskininkų miesto gatvių apšvietimo įrenginių( šviestuvus, atramas, valdymo spintas), užtikrinant jų atitikimą nustatytiems gatvių apšvietimo, eismo saugumo, aplinkosaugos ir kitiems aktualiems reikalavimams. Energetiškai neefektyvios, neekonomiškos natrio bei gyvsidabrio lempos bus pakeistos į LED šviestuvus, kurie leis sutapyti ne tik daug energijos, bet ir tausos aplinką, ryškiau švies.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt