9 c Alytus
Pirmadienis, Spalio 26d.
Rėmėjų turinys
2020 Spalio 13d.
0

8 autodetalės, kurių būklę būtina tikrinti reguliariai norit vairuoti saugiai

title

Kiekvienas vairuotojas savo transporto priemonei turėtų skirti pakankamai dėmesio: tai svarbu ne vien tik dėl automobilio ilgaamžiškumo ar dėl estetinių priežasčių, tačiau taip pat ir dėl savo bei kitų eismo dalyvių saugumo.

Atliktos apklausos rodo, kad dauguma vairuotojų tam tikrų automobilio dalių priežiūrai skiria pernelyg mažai dėmesio, tačiau taip elgtis yra labai rizikinga: jei transporto priemonės priežiūrai skiriama pernelyg mažai laiko, ateityje gali kilti tam tikrų nesklandumų, dėl kurių nukentės jūsų saugumas. Kartais net ir nedideli gedimai gali turėti įtakos prastesniam automobilio eksploatavimui, todėl pravartu žinoti,  kurios transporto priemonės dalims vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Žemiau pateiksime 8 autodetalių sąrašą, kuriam vertėtų skirti ypatingą dėmesį: šių detalių nesugaišdami daug laiko galite įsigyti Trodo.lt internetinėje parduotuvėje.

Filtrai

Automobilių savininkai turėtų neužmiršti pakankamai dėmesio skirti oro, degalų ir salono filtrams. Tai – tokios autodetalės, kurių įsigijimas tikrai nereikalauja ypatingai didelių išlaidų (šių filtrų kaina gali siekti vos keliolika eurų), tačiau visada svarbu atsižvelgti į tai, ar šios automobilių dalys yra pakankamai kokybiškos. Vairuotojai neretai susigundo mažesnėmis prekių kainomis, todėl nusprendžia įsigyti prastesnės kokybės detalę. Vis dėlto, specialistai rekomenduoja netaupyti: filtrų eksploatavimo trukmė yra ganėtinai ilga, tad taupyti kokybės sąskaita tikrai neverta. Galite pasidomėti, kokių gamintojų filtrus gali rekomenduoti interneto vartotojai, arba galite pasitarti su pardavėjais, kurie tikrai nepagailės naudingų patarimų, ir padės kur kas paprasčiau apsispręsti. Svarbu žinoti, kad pigūs oro filtrai ilgainiui gali sugadinti automobilio variklį, todėl vertėtų atminti posakį, kuriame teigiama, jog taupus visada moka du kartus.

Automobilio skysčiai

Atsakingi vairuotojai turėtų pasirūpinti savalaikiu skysčių papildymu bei keitimu. Pakankamai dėmesio vertėtų skirti aušinimo, stabdžių ir automatinės pavarų dėžės skysčiams, kurie gali užtikrinti pakankamai sklandų transporto priemonės naudojimą (jei vairuojate automobilį su automatine pavarų dėže, turėtumėte pasirūpinti savalaikiu transmisijos tepalų keitimu). Automobilio skysčių pasirinkimui visuomet reikėtų skirti pakankamai dėmesio: tinkama tepalo rūšis visada priklauso nuo konkrečios automobilio markės (jei kiltų dvejonių, kokius tepalus vertėtų pasirinkti, jums tikrai pagelbės Trodo.lt komanda). Svarbu nepamiršti laiku pakeisti transporto priemonės tepalus: pavyzdžiui, aušinimo skystį vertėtų keisti kas dvejus metus, tačiau specialistai pataria reguliariai tikrinti jo lygį, ir prireikus šį skystį papildyti. Automobilių skysčių keitimo intervalai visuomet yra nurodomi transporto priemonės eksploatavimo instrukcijoje, tačiau rekomenduojama skysčius pakeisti anksčiau nei yra numatyta. Skysčių keitimas yra atliekamas vos per kelias minutes, tačiau tai turi didžiulį poveikį transporto priemonės eksploatacijai. Jei automobiliu jums tenka daug važinėti, tepalus vertėtų keisti dažniau nei yra numatyta: atminkite, kad laiku nepakeistas stabdžių skystis gerokai padidina nelaimių tikimybę, taigi, saugokite save ir kitus eismo dalyvius.

Uždegimo žvakės

Uždegimo žvakės – taip pat labai svarbios sklandžiam automobilio darbui, tačiau vairuotojai šioms transporto priemonės detalėms ne visada skiria pakankamai dėmesio. Tikrai be reikalo: būtent uždegimo žvakės užtikrina sklandų automobilio variklio darbą bei leidžia taupiau naudoti degalus. Jei šios automobilių detalės nėra pakeičiamos laiku, sunaudojama gerokai daugiau degalų,  todėl automobilio eksploatavimas reikalauja didesnių išlaidų. Žinoma, kiekvienas vairuotojas norėtų to išvengti, todėl svarbu atsižvelgti į instrukcijas, ir keisti žvakes nurodytu laiko intervalu. Taip pat vertėtų pakankamai dėmesio skirti ir pakaitinimo žvakėms: jei jos tinkamai nefunkcionuoja, gali kilti keblumų užvedant variklį (dyzelinis variklis gali apskritai neužsivesti), todėl tai sudaro tikrai nemažai nepatogumų, kurių norėtųsi išvengti. Net ir viena laiku nepakeista žvakė gali gerokai apsunkinti naudojimąsi automobiliu, todėl būkite atidūs, ir į šias automobilių detales nenumokite ranka. Jei įsigysite naudotą automobilį, būtent žvakių keitimas turėtų būti vienas pirmų atliekamų darbų.

Paskirstymo dirželis

Tai – tikrai nedaug kainuojanti, tačiau labai svarbi automobilio detalė, kuriai kiekvienas vairuotojas turėtų skirti pakankamai dėmesio. Tai yra viena pigiausių, tačiau didelę reikšmę turinčių automobilių detalių: paskirstymo dirželiai kainuoja maždaug kelias dešimtis eurų, o turintys tam tikrų papildomų funkcijų gali kainuoti brangiau. Atrodytų, kad šios autodalys yra labai paprastos (tai – tiesiog guminės detalės su grioveliais), tačiau be jų nefunkcionuotų daugybė autodalių (vandens siurblys, vairo stiprintuvas, dirželio įtempimo matuoklis, ir t.t.) Nors ne visada yra paprasta pastebėti, kada reikėtų keisti tam tikras automobilių dalis, tačiau praslystantys paskirstymo dirželiai įprastai skleidžia cypiantį garsą, kuris išduoda, kad atėjo metas šias autodalis pakeisti naujomis. Specialistai rekomenduoja paskirstymo dirželių būklę tikrinti kas metus, o prireikus šias automobilių dalis galima pakeisti savarankiškai, arba šį darbą patikėti specialistams. Svarbu žinoti, kad netinkamai uždėti paskirstymo dirželiai gali sugadinti kitas automobilių dalis, arba sutrumpinti jų tarnavimo trukmę.

Guminės pakabos detalės 

Net ir nedidelių automobilio detalių gedimai transporto priemonei gali padaryti neatitaisomą žalą, todėl visada svarbu pasirūpinti, kad to būtų galima išvengti. Būtent todėl rekomenduojama periodiškai tikrinti pakabos guminių detalių ir įvorių būklę. Šių automobilio detalių kaina tikrai nėra labai didelė, tad šių detalių keitimas tikrai nepareikalaus pernelyg didelių investicijų (įprastai šių detalių kaina siekia vos kelias dešimtis eurų). Jei pakabos guminės detalės ar įvorės yra nepakankamai geros būklės, tokiu atveju rizikuojate save ir kitų eismo dalyvių saugumu. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie svarbias stabdžių detales – žarneles ir vamzdelius.

Stabdžių vamzdeliai ir žarnelės

Stabdžių vamzdeliai įprastai yra gaminami iš metalo, jie yra ganėtinai patvarūs, ir tarnauja maždaug penkerius metus, tačiau stabdžių žarnelės yra ne tokios atsparios pažeidimams. Tuo atveju, jei ši automobilio detalė turi bent menkiausią įtrūkimą, stabdžiai nustoja tinkamai funkcionuoti (iš jų išteka visas stabdžių skystis). Atminkite, kad stabdžių žarnelės yra viena svarbiausių automobilio dalių, kuri užtikrina saugumą kelionės metu, taigi, pasirūpinkite, kad stabdžių sistema būtų tvarkinga. Jei dvejojate dėl savo transporto priemonės saugumo, visada galite pasitarti su autoserviso meistrais, kurie įvertins automobilio būklę, ir prireikus rekomenduos atlikti tam tikrų detalių keitimą. Atsiėmę automobilį iš serviso turėtumėte iš karto patikrinti, ar stabdžiai tinkamai funkcionuoja: pirmiausia rekomenduojama važiuoti pakankamai lėtai, ir stebėti, ar nesigirdi neįprastų garsų (traškėjimo, girgždesio, ir t.t.) Nors į tai neretai numojama ranka, tačiau taip elgtis tikrai nereikėtų: pastebėję ką nors neįprasto, nedelsdami kreipkitės į meistrus, kurie galės pasirūpinti, kad gedimai būtų pašalinami greitai ir sklandžiai.

Padangos

Visiems vairuotojams yra puikiai žinoma, kaip svarbu laiku pasikeisti padangas, nes būtent jos užtikrina pakankamai gerą sukibimą su kelio danga. Nors tenka pastebėti, kad vis daugiau vairuotojų renkasi ne sezonines, bet universalias padangas, tačiau toks pasirinkimas pasiteisina tikrai ne visada. Lyginant su žieminėmis padangomis, universalios padangos neturi tiek daug rėžių, todėl neužtikrinamas pakankamai geras sukibimas su danga. Prieš apsisprendžiant, kokias padangas vertėtų pasirinkti, visuomet būtina įvertinti svarbiausius pasirinkimo galimybių privalumus ir trūkumus. Nepriklausomai nuo padangų tipo, svarbu neužmiršti pakankamai dažnai patikrinti padangų slėgį – tą rekomenduojama atlikti ne rečiau nei kartą per mėnesį.  Taip pat nereikėtų pamiršti laiku pasikeisti padangas naujomis. Įprastai padangų komplektas gali būti naudojamas ne mažiau nei kelerius metus, tačiau tai priklauso nuo individualių vairavimo įpročių bei nuo kitų veiksnių. Padangas vertėtų keisti tada, kai padangų rašto gylis viršija saugaus eksploatavimo ribą, kai pastebi netolygūs padangų nusidėvėjimo plotai, kai padangose atsiranda įplyšimų (ar kitokių pažeidimų), ir t.t.

Žibintai

Kartais užmirštama patikrinti ir gana elementarias automobilių detales, kurioms tikrai svarbu skirti pakankamai dėmesio. Tą galime pasakyti apie žibintus, kurių tinkamas funkcionavimas yra ypatingai svarbus rudenį ir žiemą, kuomet dienos trukmė yra gerokai trumpesnė nei kitu metų laiku. Patikrinti, ar žibintai tinkamai funkcionuoja, tikrai nėra labai sudėtinga: jums tereikia įjungti neutralų arba stovėjimo stabdį, ir tada vieną po kitos jungti šviesas. Labai svarbu patikrinti ne vien tik priekinius, bet taip pat ir galinius bei stabdžių žibintus, nes visa tai turi didelį poveikį eismo dalyvių saugumui. Vertėtų atminti, kad nėra nesvarbių automobilių dalių, todėl jų priežiūrai visada verta skirti pakankamai dėmesio. Techninę automobilio patikrą vertėtų atlikti bent kartą per metus, o prireikus nedelsiant atlikti tam tikrų detalių remontą. Jei prireiktų įsigyti tam tikrų automobilio detalių, itin platų jų pasirinkimą rasite Trodo.lt internetinėje parduotuvėje.

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt