10 c Alytus
Pirmadienis, Spalio 26d.
Rėmėjų turinys
2020 Spalio 12d.
0

Lietaus nuvedimo sistemos: patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamiausią variantą

titleNuotraukų galerija

Namo statybos ar renovacija apima daugybę darbų, apie kuriuos eilinis žmogus, nieko bendro neturintis su šia sritimi, nėra net girdėjęs. Aišku, kiekvieno papildomo darbo atlikimas reikalauja laiko bei didiną projekto sąmatas. Deja, jei, kuriant interjerą, turime daug laisvės improvizacijai (pavyzdžiui, paveikslą galima kabinti arba ne, jo vietoje puikiai atrodys ir lentyna), tai dauguma lauko darbų yra ne pasirinkimas, o būtinybė. Pavyzdžiui, lietaus nuvedimo sistemos – „Budmat“. Jei kyla abejonių, ar verta „išlaidauti“ šiam pirkiniui, pagalvokite apie pasekmes, kurias gali sukelti nekokybiška, netvarkingai įrengta lietaus nuvedimo sistema ar sprendimas šios atsisakyti. Nesurenkamas lietaus ar tirpstančio sniego vanduo gali sukelti pastato koroziją, pelėsį bei tyliai „kenkti“ pamatams. Vandeniui kaupiantis ant stogo, šio konstrukcija gali būti pažeista ar net įlūžti. Optimistiškai nenuteikia ir kiti scenarijai, susiję su besikaupiančiu vandeniu: apsemta veja, vandens išjudintos trinkelės, skęstantis rūsys ir panašiai. Sutikite, geriau iš karto investuoti į kokybišką lietaus nuvedimo sistemą, nei vėliau švaistyti pinigus liūdnų pasekmių taisymui bei bandymui „grąžinti į rikiuotę“ sugadintus nervus.

Renkamės lietaus nuvedimo sistemą

Žiūrėdami į pastatus, dažnai vertiname stogo dangą, fasadą, langus bei kitas „sudėtines“ dalis, leidžiančias spręsti apie šio kokybę bei estetiką. Tačiau, geriau pasigilinus, akivaizdu, jog yra visa eilė kitų detalių, be kurio pastato funkcionavimas sutriktų. Lietaus nuvedimo sistema, kurią sudaro lietvamzdis, latakai, laipteliai, kopėčios, sniego gaudytuvai ir kiti priedai – vienas tokių pavyzdžių. Niekas tikriausiai nežarstys komplimentų, pavyzdžiui, lietvamzdžiui, tačiau ištikus problemai, dėl kurios akivaizdi kaltė krenta lietaus nuvedimo sistemai, užsiminti apie netinkamą pastarosios pasirinkimą tikriausiai nevengs. Būtent dėl šios priežasties reikia priimti atsakingus sprendimus tiek renkantis medžiagas lietaus nuvedimo sistemą, tiek šią montuojant.

Patikėjus šį darbą meistrams, atrodytų, galite „nusiplauti rankas“: šie viskuo pasirūpins, jums beliks sumokėti. Tiesa, norint užbėgti už akių galimiems neteisingiems meistrų sprendimams, derėtų su šia sritimi bent kiek susipažinti. Ar žinote, į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis lietaus nuvedimo sistemos elementus? Svarbiausi aspektai pateikti žemiau.

·         Namų valdos plotas.

·         Teritorijos reljefo ypatybės.

·         Vyraujantis grunto tipas valdoje.

·         Numatomas surinkti nutekamojo vandens kiekis.

·         Numatomas kritulių kiekis ir dažnumas.

·         Estetiniai pageidavimai būsimai lietaus surinkimo sistemai.

Prieš keliaudami įsigyti prekių, reikalingų lietaus sistemos sistemos įrengimui ar ketindami šį klausimą aptarti su darbus atliksiančiu meistru, paminėtus aspektus turėtumėte būti apgalvoję. Taip neatrodysite „žali“, o ir darbus bus galima greičiau pradėti.

Plastikinė ar plieninė lietaus nuvedimo sistema: kokią rinktis?

Rinkoje galima įsigyti lietaus nuvedimo sistemas, pagamintas iš skirtingų medžiagų – PVC arba plieno. Sprendimas, savaime suprantama, turėtų būti priimtas išanalizavus kiekvienos jų savybes.

Plastikinės lietaus nuvedimo sistemos pasižymi atsparumu žemai temperatūrai, ultravioletiniams saulės spinduliams, korozijai. Jei gyvenate pajūryje, meistrai neabejotinai pasiūlys šį variantą: PVC medžiagos funkcinės savybės nesikeičia ir sąveikaujant su druskingu oru, rūku. Plastiko elastingumas – savybė, puikiai išnaudojama šioje srityje. Šis, dėl slenkančio sniego, priešingai nei metalas, nesulinksta, tačiau greitai atgauna pradinę formą. Dažnam svarbi savybė – įkyraus garso nebuvimas vandeniui tekant. Pasirinkus kokybiškas medžiagas bei tinkamai atlikus montavimo darbus, PVC lietaus surinkimo sistema funkcionuos ir 100 metų.

Plienas – tvirtesnė medžiaga, tad šio tarnavimas, lyginant su plastiku, dar ilgesnis. Tiesa, būtina sąlyga – kokybiškas montavimas. Net ir esant dideliems temperatūriniams pokyčiams, šis plieninis gaminys ne tik tinkamai atliks savo funkciją, bet išsaugos ir estetinį vaizdą (neskilinės, nesideformuos). Plati spalvų įvairovė leidžia rasti variantą, tinkantį prie pastato stogo dangos.

Nesvarbu, iš kurios medžiagos – PVC ar plieno – pagamintą „Budmat“ lietaus nuvedimo sistemą pasirinksite, džiaugsitės kokybišku, ilgaamžiu gaminiu.

 

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt