9 c Alytus
Pirmadienis, Spalio 26d.
Aktualijos
2020 Spalio 9d.
8

Dzūkiškas dosnumas: garantuojame pigią šilumą Kaunui!

titleARATC nuotr.  Į Kauną kasdien išvežama apie 50 tonų Alytaus regiono gyventojų neišrūšiuotų atliekų.  

Jei kaimynui šilta, tai ir man nešalta! Matyt, taip galvoja ne vienas dzūkas, kurio neišrūšiuotos atliekos jau daugiau kaip pusmetį garantuoja pigią šilumą Kaunui.

Šios atliekos iš Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro technologijų parko kasdien dešimtimis tonų važiuoja į Kauną. Kad būtų sudegintos čia pastatytoje kogeneracinėje jėgainėje, kur gaminama šilumos ir elektros energija.

Nerūšiuojančių dzūkų dėka kauniečiams ji tampa gerokai pigesnė ir artėjantis šildymo sezonas jiems visai nebaisus. Nes už šilumos gamybai naudojamas atliekas Kaunui ne tik nereikia nieko mokėti, bet dar ir pinigų iš tų, kurie jas atveža, gauna.

Pavyzdžiui, Alytaus regionas už vieną jėgainėje sudegintą atliekų toną sumoka 35 eurus. O įskaičiavus ir transportavimo išlaidas, vienos tonos atliekų nugabenimas į Kauną kainuoja apie 50 eurų. Kasdien iš Alytaus į laikinąją sostinę išvežama apie 50 tonų nerūšiuotų atliekų, kurių nuvežimas ir sudeginimas kainuoja apie pustrečio tūkstančio eurų. Per vieną dieną.  

O ką? Argi gaila? Geram kaimynui dzūkas ne tiktai širdį, kaip dainoje sakoma, bet ir savo atliekas atiduos! Sumes visas į vieną konteinerį ir tegu veža. Negi puls rūšiuoti vien dėl to, kad tas rūšiuotas atliekas perdirbėjai pasiima ir už jas niekam nieko daugiau mokėti nereikia? Mes ne kokie skrudžai, kad dėl kelių tūkstančių eurų nepaliktume galimybės Kaunui geriau ir šilčiau gyventi. Sumokėsime!

Informacija mąstantiems

Išrūšiuotų pakuočių atliekų tvarkymas nieko nekainuoja. Atskirai surinktas plastiko, popieriaus, stiklo atliekas surenka ir toliau tvarko perdirbėjai.

Neišrūšiuotos atliekos vežamos į mechaninio  rūšiavimo įrenginius. Čia jos rūšiuojamos, atskiriant tinkamas deginimui. Deginimas kainuoja daug. Netinkamos deginimui atliekos šalinamos sąvartyne. Tai irgi daug kainuoja. Ir kenkia sveikatai.

Nepasiduokime netvarkos virusui! Rūšiuokime!

Juras Zinkus

 


Komentarai

8
Komentuoti
Dzūkelis2020-10-12
Taip susiklostė, kad šiuo metu gyvenu ir dirbu Vilniuje. Butas Alytuje, kuriame beveik nebūnu. Dar yra paveldėta sodyba Alytaus rajone. Taigi niekaip negaliu vienu metu gyventi trijose vietose, bet susimoku už visas tris. Suprask, tuščias butas šiukslina. Kol šūdžiai nepakeis įstatymų, kad moka šiukšlintojas, o ne kvadratiniai metrai, nerūšiavau ir nerūšiuosiu. Nes aš už tai susimoku trigubai!
kests2020-10-12
o tai kodėl reipus negalėtų už europinigėlius pastatyti pečių ir šildyti Alytų..bet naudingiau šiukšles prakalti ar žemėn užstumdyti........nerūšiuosiu,kol neatpigs mokestis ir mokėsiu už žmogų,o ne tuščią plotą
Joo2020-10-11
Pakartosiu 1 km. kaina 5,12 eur. o čia tai bent.
cha cha2020-10-10
Anksčiau už "sodo" šiukšles mokėjau 11.50€. Dabar moku 21€. Taigi, mielieji, užsipiskit grabais ir rūšiuokitės patys, aš už tai sumoku dvigubą kainą.
Vietinis2020-10-10
Neperbrangiai nuvezimas kainuoja!!!???
Toksvienas2020-10-10
1.Ot bjaurybės tie kvadratai nerūšiuoja nors tu ką. Jau kai aš turėsiu šiukšlių tikrai išrūšiuosiu. 2.O kodėl Alytus negali įsigyt tokį katilą ir šildyt šiukšlėm savo miestą?
Timuras2020-10-09
Aha gerai o db kita medalio puse kiek uzdirba atlieku baraniai su sitomis siukslemis? Kiek jie gauna is musu siuksliu tai galetu pas kiekviena i buta ateit susirinkt ir isruaiuot ir dar ačiū pasakyt.....
Viktor2020-10-09
Labas. Jie jau už šiukšles Kauniečiai nieko nemok, tai tegul tada patys ir vežasi. Kam mes turime jiems vežioti veltui kurą, a?. Matyt, kad mūsų "gudručiai" nieko veltui niekam nedalina. Kažka ir jiems nubyra, bet tyli. Juk kaltina mūsų miesto ir rajono gyventojus, kad jie nerūšiuoja tų atliekų. Tai tada pasako, kur dingsta surūšiuotos atliekos, stiklas, popierius ir plastikas?. Kas susišluoja už surūšiuotas atliekas pinigus ir kur visa tai dingsta. Niekas apie tai nesako. Jie galvoja, kad mūsų žmonės tokie yra durni, kad galima juos apvogti, apkvailinti ir laikyti durnių vietoje, a?.Žmonės neturi darbo, o išrūšiuoti šiukšlių nesuigeba savartinę. Tai parodo labai bloga darbo organizavimą ir nesugebėjimą ji atlikti. Tai yra vyti laukan tokius vadovus kuo toliau nuo tokių užimtu vietų. Pinigų turi, bet darbo nemoka atlikti, kad nereikėtų vežioti į Kauna nerūšiuotų šiukšlių. Ne dzukai ,kalti yra ,bet mūsų tinginiai biurokratai. Ate.
traffix.lt