9 c Alytus
Pirmadienis, Spalio 26d.
Alytus
2020 Spalio 9d.
4

Kokiems tikslams bus panaudoti pastatai Pirmame Alytuje ir Putinuose?

titleKam iš tiesų bus panaudoti A. Juozapavičiaus g. 33 ir Miklusėnų g. 36 pastatai?AMS nuotr.

Didesnė dalis alytiškių atsilaisvinusius Pirmojo Alytaus ir Putinų švietimo ir ugdymo įstaigų pastatus siūlo naudoti slaugos ir socialinėms reikmėms. Dalis miesto gyventojų mano, kad jie ir toliau galėtų būti naudojami švietimo, neformaliojo ar ikimokyklinio ugdymo reikmėms.  Dar kitų apklausoje dalyvavusių gyventojų vertinimu, jos galėtų tikti bendruomenių ir kultūros poreikiams.

Tokią informaciją Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariams, seniūnaičiams, įvairių įstaigų ir bendruomenių atstovams pristatė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Vykdant valstybės politiką ir buvusių Alytaus globos namų auklėtinius apgyvendinant šeimynose, Antano Juozapavičiaus gatvėje liko tuščias daugiau kaip 3 tūkstančių kvadratinių metrų ploto pastatas.

Taip pat nuo rugsėjo 1 dienos nustojus veikti Alytaus jaunimo ir suaugusiųjų mokyklai, liko nenaudojami šios mokyklos pastatai, užimantys daugiau kai 2,5 tūkstančio kvadratinių metrų plotą.

Miesto vadovų teigimu, norėtųsi, kad statiniai toliau tarnautų toms reikmėms ir paslaugoms, kurių labiausiai reikia alytiškiams, todėl visą praėjusią savaitę alytiškiai internete ir socialiniuose tinkluose galėjo išsakyti savo nuomonę apie jų panaudojimą. Tokia galimybe pasinaudojo per tūkstantį miesto gyventojų.

Pasak vicemerės, alytiškių siūlymų įvairovė gana plati: įrengti hospisą (paliatyvios slaugos namus), patalpas panaudoti senelių namams, perkelti Alytaus miesto pedagoginę psichologinę pagalbą, o suaugusių ir jaunimo mokyklos vietoje įkurti daugiafunkcį centrą.

Tarp pasiūlymų minėtos ir galimybės jas naudoti verslui įrengiant pabėgimo kambarį ar šaudyklas, pramogų centrą, teikti apgyvendinimo paslaugas.

Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis kvietė ir tarybos narius, ir seniūnaičius bei susitikime dalyvavusius bendruomenių atstovus išsakyti savo nuomones bei pasiūlymus.

„Norime išgirsti kuo daugiau nuomonių, jas įvertinti, apibendrinti, kad svarstydami komitetuose ir priimdami sprendimą taryboje, rastume geriausią sprendimą. Kaip matyti iš pasiūlymų gausos, visiems vienodai priimtiną sprendimą rasti bus sunku, bet reikės ieškoti priimtino didesnei daliai, taip pat atsižvelgiant ir finansines galimybes, kurias turėsime“, – sakė meras.

Diskusijos dalyviai naujų, netikėtų ar originalių pasiūlymų neišsakė, daugelis sutiko, kad reikia racionaliai įvertinti visas galimybes maksimaliai išnaudoti patalpas tokiai veiklai, kuri galėtų būti greta, derėtų pagal pobūdį ir tenkintų miesto bendruomenės interesus.


Komentarai

4
Komentuoti
Minedui2020-10-09
Minedui laikas dainuot su Šukevičiene ir Torpeda

https://www.youtube.com/watch?v=CCNi1Dbncmg&app=desktop
Gallllllll2020-10-09
Siūlyčiau perkelti pirmojo Alytaus biblioteką,nes neįgalūs žmonės negali patekti o ir senam sunku užkopti stačiais laiptais,be to ir mašinų aikštelė visada pilna net pristato Jiezno gatvėje kur stabdomas prie šviesoforo eismas.
jonas2020-10-09
Skelbkit el aukciona ir nupirks kam reikia
svaine2020-10-09
Bukit ramus jos jau prizadetos savo partiju biciuliams.Galit ir nediskutuot.Pirmam Alytuj privatiems seneliu namams
traffix.lt