9 c Alytus
Pirmadienis, Spalio 26d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Spalio 8d.
0

„Com•media“, „Com•moon•a“, „Com•@“: naujoje COVID-19 realybėje – programa 2020

titleNuotraukų galerijaDovilės Balčiūnaitės-Svirskės nuotr.

Ar vyks tarptautinis teatrų festivalis „Com•media“? Tai – bene dažniausias klausimas, kurį pastaruoju metu tenka išgirsti jo organizatoriams.

„Viliamės, tikrai įvyks, o kartu su juo ir kiti festivalio meniniai įvykiai“, - planuoja festivalio rengėjas Alytaus miesto teatras, kalendoriuje jau sudėliojęs trijų dienų festivalis vaikams „Com•@“ bei naktinių teatrinių įvykių sesiją „Com•moon•a“, taip pat respublikinio dramaturgų konkurso pjesių skaitymus, o šiemet – dar ir teatrinio plakato konkursą.

„Tikime ir labai norime, kad mūsų norai ir darbai būtų stipresni už pasaulį bauginantį koronavirusą“, viliasi teatralai, festivalį „Com•media 2020“ suplanavę naujoje COVID-19 realybėje.

9-asis tarptautinis teatrų festivalis „Com•media“ kultūrinį Dzūkijos sostinės rudenį nuspalvinti įvairiomis spalvomis ketina lapkričio 3 - 22 dienomis. Lapkričio 3 – 5 d. pradės vaikų „kometa“, 7 d.  jaunus amžiumi ir širdimi suburs „komuna“, o konkursinė „komedija“ ir oficialus atidarymas žiūrovų lauks lapkričio 6-ąją.

2020 m. festivalio simbolis – spiralė. „Ši spiralė simbolizuoja ir šviesą tamsoje. Žinau ir tikiu, kad po kiekvienos tamsos stoja šviesa“, - viliasi Alytaus miesto teatro direktorė ir festivalio vadovė Inesa Pilvelytė.

Nors laikas – labai sudėtingas, o pasaulis apimtas pandemijos, tačiau konkursinėje festivalio programoje žiūrovams parengtos Lietuvos teatrų spektaklių premjeros bei svečių iš užsienio pasirodymai, o tarp jų – ir Žyrkovo teatras iš Ukrainos, kurio režisierius Alytuje šiuo metu kaip tik stato spektaklį, kurį žiūrovai pamatys festivalyje.

Konkursinėje „Com•media“ programoje dėl geriausio spektaklio, režisieriaus, aktoriaus ir aktorės bei publikos prizų varžysis Lietuvos rusų dramos teatro spektaklis „Kalniukas“ (rež. L. Surkova),  „Golden Gates Theatre” (Ukraina) spektaklis „Ar mylėjai mane, tėti?“ (rež. S. Žyrkov), Alytaus miesto teatro spektaklis „Marytė“ (rež. S. Žyrkov), Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Panika“ (rež. K. Gudmonaitė), Šiaulių dramos teatro spektaklis „Remyga“ (rež. O. Koršunovas), Vilniaus mažojo teatro spektaklis „12 gramų į šiaurę“ (rež. A. Špilevoj),  Lietuvos Nacionalinio dramos teatro spektaklis „Alisa“ (rež. A. Obcarskas), Kauno miesto kamerinio teatro spektaklis „Reforma“ (rež. A. Jankevičius) ir Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis „Irano konferencija“ (rež. A. Špilevoj).  

„Knygos teatras” kvies į interaktyvų  spektaklį „Špylkos ir šlepetės“ (rež. R. Dominaitytė) Alytaus teatro kavinėje.

Apdovanojimai geriausiems bus įteikti lapkričio 22 dieną vyksiančioje uždarymo ceremonijoje, po kurios žiūrovai pamatys „Keistuolių“ teatro  programą „Trys“.

Su „Com•@“ į Alytų atskries vaikams skirta programa: lėlių teatras „Кartonas“ iš Baltarusijos, teatras „Žalia varn“, „Stalo teatras”, Kauno miesto kamerinis teatras ir kt.

Ką galima pamatyti už atveriamų  langelių ir durelių, mažieji žiūrovai supras pažiūrėję teatro „Atviras ratas” spektaklį  „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“, o paslaptingą mokslininko pasaulį, šalia kurio gyvena fėjos, atskleis Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Mano fėjų herbariumas“.

Į svečius pas „kometą“ užsuks „Kupriukas muzikantas“ (Alytaus miesto teatras), interaktyvus „Knygos teatro“ spektaklis „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“, taip pat muzikinis „Bardai.lt“ spektaklis „Pabėgimas iš Trepsės namų“.

„Com•@“ pasirūpins net kūdikiais. Dar nevaikščiojantys mažyliai, atkeliavę ant tėčio, mamos, senelio ar močiutės rankų,  puikiai laiką leis  interaktyviame  teatro „Judesio erdvė“ šokio ir judesio spektaklyje „Debesų žaidynės“.

Mažiesiems žiūrovams patikusi „Apskrita com•@“ šiemet taip pat žada įtraukti ir diskutuoti apie tai, kas vyksta scenoje. Beveik visi spektakliai ir edukacijos yra įtraukti į Kultūros paso paslaugų rinkinį, todėl mokytojai ir tėveliai sprendimo ateitį į teatrą paskutinei dienai gali neatidėti.

Ypatingų įvykių žada naktis teatre „Com•moon•a.  Laikydamiesi privalomų COVID 19 reikalavimų, rūpindamiesi visų saugumu, Alytaus teatralai nusprendė šiemet naktį teatre pradėti 18 valandą ir kviesti į penkis drąsius alternatyviuss spektakliai iš Lietuvos ir Ukrainos: į Kijevo teatro „Auksiniai vartai“ „Ričardą III“, Oskaro Koršunovo teatro „Pizduką“,  „Atviras rato“ „Egzilę“, A. Areimos teatro „Nothing Hurts“, LMTA „Man 19 metų“.

Teatro erdves garsais užpildys grupės „Baltic Balkan“ koncertas, žiūrovų lauks ir netikėtas Giedrės Degutytės „Hula Hooping“ pasirodymas, kinas ir kiti įdomūs dalykai.

Kultūros lunatikų šventę pirmą valandą nakties teatras baigs vietoje ankstesniais metais išpopuliarėjusios rytinės „Kritiko kiaušinienės“ pasiūlęs „Kritiko šakotį“, kurio spyglius „laužys“ ir geriausią šių metų nakties spektaklį paskelbs jaunoji „Com•moon•a“ komisija, o nugalėtojams bus teikiami autoriniai menininko Audriaus Janušonio sukurti darbai.

Nuolat augantis ir besiplečiantis festivalis į „Com•media“ šiemet pakvies į pirmąjį teatrinio plakato konkursą, kuriame dalyvauja Lietuvos teatrai bei individualūs menininkai. Paroda bus eksponuojama tarptautinio teatrų festivalio metu, o laimėtojus rinks speciali šio konkurso komisija. Beje, žiūrovai taip pat bus įtraukti į vertinimo procesą ir jūsų balsas lems, kam bus įteiktas festivalio rėmėjų prizas.

Tradicinis respublikinis dramaturgų konkursas nepraras savo žavesio ir susidomėjimo bei išliks platforma, skatinančia dramaturgus rašyti komedijos ir jai artimų žanrų kūrinius bei galimybe dalyvauti svarbiame ir svariame šiuolaikinio teatro reiškinyje. Komisijai šiemet teks įvertinti 18 kūrinių ir perskaityti daugiau kaip 800 puslapių. Lapkričio 21 dieną – penkių geriausių pjesių skaitymai.

„Svarbu pažymėti, kad komisija, vertindama kūrinius, nežino kas jų autoriai, jų vardai atskleidžiami tik skaitymų dieną“, - sako dramaturgų konkurso kuratorė Alma Purvinytė, atskleisdama, kad šiemet autorių geografija apima visus Lietuvos regionus, o konkurse, suguldę žodžius į komedijos žanro kūrinius, dalyvauja 9 moterys ir 9 vyrai.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt