0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
DzūkijaPolitika
2020 Spalio 5d.
6

Seimo rinkimai: prasidėjo išankstinis balsavimas (BALSAVIETĖS DZŪKIJOJE)

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Pirmadienį, spalio 5 d., prasidėjo išankstinis balsavimas Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose. Siekiant išvengti COVID-19 pandemijos plitimo, balsuoti iš anksto bus galima net keturias dienas – spalio 5-8 dienomis nuo 7 iki 20 valandos.

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės balsuoti spalio 11 d., turi galimybė balsuoti iš anksto bet kurioje šalies savivaldybėje.

Siekdama kuo labiau apsaugoti rinkėjus ir rinkimų komisijų narius, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) padidino išankstinio balsavimo dienų savivaldybėse skaičių. Jis vyks spalio 5–8 d., nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Taip pat viena valanda prailgintas ir rinkimų komisijų darbo laikas – balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai galės nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Tai ne tik turėtų padėti sureguliuoti rinkėjų srautus bei išvengti grūsties ypač didžiųjų miestų savivaldybėse. Kartu tai bus puiki galimybė rinkėjams susiplanuoti savo laiką, patogiai atvykti į pasirinktą vietą ir atlikti pilietinę pareigą.

Spalio 7, 8 ir 9 dienomis balsavimas vyks specialiuosiuose punktuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose bei bausmių atlikimo vietose. 

Spalio 9 ir 10 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Šiemet turinčių teisę balsuoti namuose rinkėjų ratas išplėstas dviem papildomomis asmenų grupėmis. Balsuoti namuose suteikta teisė neįgaliuosius namuose slaugantiems asmenims ir rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje dėl CPVID-19. Kaip ir anksčiau, taip ir šių Seimo rinkimų metu, pasinaudoti įstatymo jiems suteikta teise balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingi žmonės ir neįgalieji.

Pagrindinę rinkimų dieną – spalio 11-ąją rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro. 

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės, kurias rinkimų komisijų nariai reguliariai dezinfekuos.

Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių. Į balsavimo patalpą taip pat patariama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, stengtis nesibūriuoti bei laikytis saugaus mažiausiai vieno metro atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų.

Balsavimas iš anksto bus organizuojamas Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių pastatuose arba papildomai įrengtose balsavimo vietose.

Balsavimo iš anksto vietų sąrašas Alytaus apskrityje:

Savivaldybė

Balsavimo vieta

  Alytaus miesto 

  Rotušės a. 4

  Alytaus rajono

  Pulko g. 21

  Druskininkų

  Vilniaus al. 16

  Lazdijų rajono

  Seinų g. 1

  Varėnos rajono

  Vytauto g. 12


Komentarai

6
Komentuoti
erty2020-10-08
V.Venskus - nepriklausomas kandidatas :( Juk Seime priimti įstatymams, pokyčiams reikalinga komanda, o čia ką? bus atskiri pašūkaliojimai, kritika (tegu ir pelnyta) bet kokie darbo vaisiai tokių pavienių asmenų?
To erty2020-10-06
Nesvarbu ką iškėlė socdemai ar kitos partijos. Sabatauskas akivaizdžiai pavargo nuo 20 metų darbo Seime. Yra puiki atsvara ir vienintelis vertas Seimo mandato- Valerijus Vencius.
Nu,nu2020-10-06
Seimo narys turi būti tikras politikas. Baigias politikos mokslus ir išmanyti apie politiką, o ne nusikalbeti, kaip kurie nusisneka. Turi suprasti aplamai apie viską. O ne, kaip patenka pagal sąrašus, kai kurie sėdi seime šiltoje kėdėje, net nieko apie politiką nesuvokdami. Gauna, tik atlyginimus ir tiek žino. Gaila, kad tokie patenka į seimą. Pasižiūri, kaip gražiai, kaip kurie šypsosi nieko nesuvokdami šioje srityje. Taip, kad rinkdami seimunus, turime gerai pagalvoti, ką renkamės ir jo iš jų laukti. Greičiausiai gal nieko. Pažadus pamiršta ir baigti rinkimai. Iki kitų keturių metų ir vėl lauksime pažadėti pažadu. Amen.
Nejuokinkikite2020-10-06
Koks Šarknicko darbštumas??? Kuriose srityse jis ten "pasireiškė"??? Man gėda, kad šis seimo narys atstovavo Alytų - totaliai viešai nusikalbėjo (tai parodo žmogaus intelektą), na o jo pateikti projektai kalba patys už save apie šio žmogaus ne kompetenciją...liūdna kai meno žmonės papuola į valdžia neturėdami jokių žinių apie ekonomiką, politiką,teisę...
Už darbštumą2020-10-05
As už darbštų mūsų Seimo narį Šarknicką
erty2020-10-05
Kaip gaila, kad socdemai vienmandatiniame balsavime iškėlė Sabatauską :(
traffix.lt