7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Politika
2020 Spalio 2d.
14

V. Bakas ir L. Kasčiūnas dėl Alytuje planuojamos chemijos gamyklos kreipėsi į premjerą

titleSeimo nariai Vytautas Bakas ir Laurynas Kasčiūnas dėl Alytuje ketinamos statyti mineralinių uolienų perdirbimo gamyklos kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį

Seimo nariai Vytautas Bakas ir Laurynas Kasčiūnas dėl Alytuje ketinamos statyti mineralinių uolienų perdirbimo gamyklos kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį. Parlamentarai ministro pirmininko prašo imtis neatidėliotinų veiksmų užtikrinant visuomenės interesus į saugią ir sveiką aplinka.

Perdirbimo procese ketinama naudoti didelius kiekius sieros rūgšties, kalkes, azoto rūgštį ir kitas chemines medžiagas. Vien sieros rūgšties ketinama saugoti apie 1500 tonų. Baiminasi, kad gamybos proceso metu gali susidaryti net radioaktyvių medžiagų kiekiai. O tai kelią didelį susirūpinimą visuomenėje.

„Alytaus gyventojai, vietos verslas baiminasi dėl tokios veiklos saugumo, poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai, - teigia L.Kasčiūnas – Visuomenė kelia pagrįstus klausimus dėl dujų, nuodingų garų kurie gali išsiskirti gamybos procese, taip pat dėl galimų incidentų gamykloje. Baiminamasi dėl aplinkinių įmonių darbuotojų sveikatos , jei įvyktų katastrofa ir sieros rūgštis užlietų gruntinis vandenis. Į visus šiuos klausimus piliečiai turi gauti atsakymus“.

Seimo nariai taip pat teigė turintys informacijos iš gyventojų, jog gamyklos projektą vystantys savininkai neužtikrina skaidraus ir atviro proceso. Be to, planuojamai ūkinei veiklai nepritaria ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Pastarasis pateikė išsamius argumentus kurie leidžia teigti, jog pavojus visuomenės sveikatai tikrai realus.
„Vietos gyventojai yra sunerimę, apie gamyklos grėsmes perspėja ir specialistai, tačiau tokia informacija apie neigiamą poveikį iki šiol nėra prieinama visuomenei. Rizikos turi būti objektyviai ir profesionaliai įvertintos, jei tokia veikla kelia grėsmę – ji turi būti užkardyta.

Būtina užtikrinti, kad valstybės institucijos pateiktų visuomenei visą informaciją, kuri susijusi su neigiamais padariniais žmonių sveikatai, jų turtui ir aplinkai“, - sakė V. Bakas.

Kreipimosi autoriams nuostabą kelia ir tai, jog poveikio aplinkai projekto svarstymas buvo surengtas skubiai, nuotoliniu būdu, nors mieste rengiami masiniai renginiai, susirinkimai ir miesto šventės. Taip buvo apribota visuomenės galimybė susipažinti su susidariusia situacija.

Be to, V. Bakui ir L. Kasčiūnui kyla susirūpinimas, dėl viešojoje erdvėje atsiradusios informacijos apie prieštaringos reputacijos tikruosius gamyklos savininkus ir jų sąsajas kai kuriais įtakingais šalies politikais.

Primename, kad kiek anksčiau dėl šios gamyklos keliamos grėsmės V. Bakas jau kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį ir vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš kandidato L. Kasčiūno rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. 2020/10/02-2


Komentarai

14
Komentuoti
Kurmis2020-10-05
Ką reiškia tie žodžiai ,,ketinama statyti",kai gamykla jau statoma?
vidas2020-10-04
bakas teisingas zmogus tik ne kasciunas iskirtinis asilas
Jurgi, kepurė dega!2020-10-03
Vietoj to kad dėkotumėt, jog bent kažkas dar Alytum rūpinasi, tai leidžiat čia savo juodus kurkulus. Norėčiau išgirsti ką gi gero jūsų draugeliai padarė, apart žmonių nuskurdinimo ir savo kišenių pildymo. Dar išlindo " skaitytoja" - nugriūk iš juoko - laukia atsakymo iš vyriausybės... šventas naivume!
Jurgis2020-10-03
Du trintukai,ne daugiau.Zmones nepasirasinekit nei už viena konservatorių,jie Lietuvai ir žmonėms tik blogo padarė.
V. Da2020-10-03
Urodai, ir jus kažkas taip uždusins, kaip su ta jus nauja gam. Alytuje.
Skaitytoja2020-10-03
Ar jau atbudot ponai prieš rinkimus? Jau seniai esam visi pasirašę prieš chemijos gamyklos statybą. Ponas Kasčiūnai, pasireklamavot Putinų bendruomenės renginyje su Čiaku ir išbildėjai nė žodžio apie gamyklą. Išlindot kaip Pilypai iš kanapių ir darotės reklamą. Premjeras seniai informuotas ir be Jūsų, laukiam kokie bus jo veiksmai. Taigi, ačiū už rūpestį, brt jis Jūsų rinkiminis šou. Mokat daug pliurpti.
tiek2020-10-02
tik ir tesugeba, kreiptis, prašyti, o patys nieko negali padaryti, tik liežuviais malti
Ddf2020-10-02
Dar du chemikai specialistai prie valdžios lovio skuba....
Labai gerai, kad lenda2020-10-02
Kitaip jau visai tą Alytų baigtų išnuodyti Vienas degančias žiurkes paleido, kitas gudrutis chemijos privarys. Užtenka jos nuo sovietinių laikų, juk kas antras alytiškis vėžiu serga
Chemikai ,,profesionalai''2020-10-02
Ponai, nelįskit ten, kur nieko nesuprantat.
o2020-10-02
Matot ,kad savivaldybė neveiksni ,be pašalinio įsikišimo nieko nebus .O šiam reikale nežiūrėkit žmogaus partiškumo
X2020-10-02
Yra savivaldybė ko lendat kur nepriklauso.
Kas paneigs? 2020-10-02
Ir kas paneigs, kad Bakas nėra konservatorių projektas rinkimuose???
NEREIKETU2020-10-02
BAKUI SIUNTINET LAISKU IR PRASYT KAD BALSUOTU UZ JI JUK LABAI NEGRAZU LIST I SVETIMA DARZA
traffix.lt