7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Alytaus rajonas
2020 Rugsėjo 30d.
0

Dėl vaikų gerovės sutarta stiprinti bendradarbiavimą

titleSusitikime aptarti aktualūs vaiko teisių klausimai, savivaldybės įdirbis sprendžiant socialines problemas ir teikiant pagalbą šeimoms

Stiprinti bendradarbiavimą sutarė Alytaus rajono savivaldybė ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, kurios vadovę priėmė meras Algirdas Vrubliauskas ir vicemerė Dalia Kitavičienė. Susitikime aptarti aktualūs vaiko teisių klausimai, savivaldybės įdirbis sprendžiant socialines problemas ir teikiant pagalbą šeimoms.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Ilma Skuodienė sakė, kad lankosi savivaldybėse, kalbasi apie problemas, lūkesčius, kad stiprėtų bendradarbiavimas ir būtų sprendžiamos problemos, kad išgirstų, kokių paslaugų trūksta ir kurias reikia stiprinti.

Diskusijoje dalyvavo Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Abromaitienė, vyresnioji patarėja Renata Kruk, savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinskienė, vyriausioji specialistė (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė) Gabrielė Brazauskienė, VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė Inga Daugirdienė.

Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas akcentavo, kad vaiko apsauga ir sauga yra prioritetinė sritis, tačiau ši sistema pastaraisiais metais išgyveno gana rimtą reorganizaciją – centralizaciją, įvyko rolių pasiskirstymas ir persiskirstymas tarp tarnybos ir savivaldybės, todėl per porą metų negalima tikėtis sistemos stabilumo, yra dar neaiškumų, nesusikalbėjimų, tačiau reikia tikėtis, kad sprendimai rasis.

Vicemerė D. Kitavičienė pastebėjo, kad vienos iš dažnesnių problemų, kurias kelia savivaldybėje dirbantys specialistai, užtrunka informacijos apie atvejus gavimas, kartais per daug aktualizuojama „popieriaus svarba“, nors procesą iš mirties taško išjudinti gali tiesiog skambutis.

Alytaus šeimos pagalbos centre yra 12 socialinių darbuotojų darbui su šeimomis etatų, šiuo metu dirbama su 103 rajono šeimomis, kuriose auga 195 vaikai.

Savivaldybės iniciatyva nuo 2016 metų vykdomas intensyvus darbas ieškant globėjų tėvų globos netekusiems rajono vaikams. Todėl instituciniuose vaikų globos namuose jų beveik nebeliko. Jeigu 2014 m. juose gyveno 54 vaikai, tai šiandien – tik 5, trys iš jų su negalia, 95 vaikai auga globėjų šeimose, 3 šeimynoje. Rajone yra 8 globėjai, kurie prireikus vaikus laikinai globai priima bet kuriuo paros metu.  Savivaldybė šalia valstybės skiriamos išmokos už globojamus vaikus skiria papildomą 300 Eur, už neįgalų – nuo 350 iki 500 Eur išmoką, įformina darbo santykius.

Susitikime taip pat kalbėtasi apie teikiamas šeimoms paslaugas, priklausomybių programą, kurią savivaldybė įgyvendina jau 8 metus ir tapo pavyzdžiu ne vienai šalies savivaldybei.

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius vedėja Ž. Abromaitienė pasidžiaugė, kad savivaldybė labai didelį dėmesį skiria nuskriaustiems vaikams ir jų globėjams, skatina juos materialiai, organizuoja renginius, yra pirmoji apskrityje, kurioje radosi budintys globėjai. Pritarė savivaldybės vadovams, kad neaiškumų ir nesusikalbėjimų tarp institucijų pasitaiko, akcentavo, kad tarnybos specialistai kartais pasigenda operatyvumo iš tiesiogiai su šeimomis dirbančių socialinių darbuotojų.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorę I. Skuodienę ypač nudžiugino, kad savivaldybės vadovams daugelis vaikų globos atvejų yra žinomi, sprendžiant sudėtingus, jie dalyvauja patys, susitinka ir su šeimomis, ir su vaikais. Sutarta, kad tarnybos ir vaiko globos klausimais dirbančių darbuotojų bendradarbiavimas bus gerinamas, nesusipratimai išspręsti.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt