1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
DzūkijaPolitikaAktualijos
2020 Rugsėjo 29d.
3

Papildomos išankstinio balsavimo vietos Dzūkijoje – Druskininkuose ir Lazdijuose

title

Papildomos balsavimo vietos, prailgintas balsavimo laikas ir kitos kompleksinės priemonės, kurių imasi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), siekdama apsaugoti rinkėjus ir rinkimuose dirbančius žmones nuo koronaviruso plitimo grėsmės.

Daugiausia pokyčių steigiant balsavimo vietas ir siekiant sureguliuoti rinkėjų srautus suplanavo savivaldybės, taip pat ir Dzūkijoje:  

  • Druskininkų savivaldybė išankstinių balsuotojų rinkėjų lauks Vilniaus alėjoje 16 esančiame name.
  • Lazdijų rajono gyventojai išankstinio balsavimo vieta bus įrengta Seinų g.1 esančiose patalpose.  

Balsuoti iš anksto bus galima bet kurioje šalies savivaldybėje.

Siekdama kuo labiau apsaugoti rinkėjus ir rinkimų komisijų narius, VRK taip pat padidino išankstinio balsavimo dienų savivaldybėse skaičių. Jis vyks spalio 5–8 d., nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Taip pat viena valanda ilgėja ir komisijų darbo laikas – balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai galės nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro. Tai ne tik turėtų padėti sureguliuoti rinkėjų srautus bei išvengti grūsties ypač didžiųjų miestų savivaldybėse. Kartu tai bus puiki galimybė rinkėjams susiplanuoti savo laiką, patogiai atvykti į pasirinktą vietą ir atlikti pilietinę pareigą.

Spalio 7, 8 ir 9 dienomis balsavimas vyks specialiuosiuose punktuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose bei bausmių atlikimo vietose.  

Spalio 9 ir 10 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Šiemet turinčių teisę balsuoti namuose rinkėjų ratas išplėstas dviem papildomomis asmenų grupėmis. Balsuoti namuose suteikta teisė neįgaliuosius namuose slaugantiems asmenims ir rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje dėl COVID-19. Kaip ir anksčiau, taip ir šių Seimo rinkimų metu, pasinaudoti įstatymo jiems suteikta teise balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingi žmonės ir neįgalieji.

Pagrindinę rinkimų dieną – spalio 11-ąją rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.  

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės, kurias rinkimų komisijų nariai reguliariai dezinfekuos.

Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių. Į balsavimo patalpą taip pat patariama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, stengtis nesibūriuoti bei laikytis saugaus bent vieno metro atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų.

Kad būtų užtikrinama kuo saugesnė aplinka balsavimo vietose ir šalia jų, VRK pasitelks rinkimų savanorius. Šie pilietiški žmonės ateis į pagalbą rinkimų organizatoriams ir padės sureguliuoti balsuoti atvykstančių rinkėjų srautus, pasirūpins į balsavimo apylinkes atvykusiais senoliais ar neįgaliaisiais, nukreips jau pabalsavusius rinkėjus prie kito išėjimo (jei balsavimo patalpose toks būtų įrengtas) ar kitaip prisidės, kad būtų išvengta rinkėjų maišymosi balsavimo patalpos viduje ir užkirstas kelias viruso plitimui.


Komentarai

3
Komentuoti
Jo 2020-10-09
O kaip eiti balsuoti jai dar neat balsavimo lapelių negavai? Iš viso mūsų kaimo vienas žmogus gavęs ir tas negavo nes naglai paklausė ar eisi balsuoti ar ne jai neisi lapelio neduodu nes tai nepriklauso tau. Tai palauk koke teisia gali taip daryti turi paduoti lapely ir ne naglai klausinėti. O kur kiti lapelei žmonėms kurie nori balsuoti
susmirdęs konservas2020-10-01
/Nebalsuokit/ -Nepasakei, kad balsuotų už konservus, kuriems galioja užjūrio įsakymai
NEBALSUOKIT 2020-09-30
UZ LSDP NR 17 NES JIEMS LIETUVISKI ISTATYMAI NEGALIOJA NEI SUKEVICIENEI NEI SABATAUSKUI
traffix.lt