11.96 c Alytus
Ketvirtadienis, Spalio 29d.
Alytus
2020 Spalio 8d.
18

Senelių prieglauda ar sporto akademija – kas įsikurs buvusiuose vaikų globos namuose?

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Senelių ir neįgalių asmenų prieglauda ar vaikams ir jaunimui skirta sporto akademija?

Kas įsikurs buvusių Alytaus vaikų globos namų pastate Pirmame Alytuje, adresu Antano Juozapavičiaus g. 33 – tokį klausimą sprendžia vietos politikai, kuriems galvas teks pasukti ir dėl statinio Putinuose, Miklusėnų g. 36, kur iki šio rugsėjo veikė Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokykla. Pastarosios už europines lėšas pastatytą tinklinio sporto salę buvo siūloma išnuomoti, galop apsispręsta perduoti miesto savivaldybei priklausančio sporto ir rekreacijos centro bazių jurisdikcijon.

Kam bus perduotas (parduotas) ir A. Juozapavičiaus g. 33 pastatas?

Alytausgidas.lt žiniomis, pastatą parduoti miesto politikai svarstė, tačiau nuo šios minties kol kas susilaikė.

„Nemanau, kad pastatą reiktų parduoti“, - teigia Alytuje verslaujantis Saulius Ivoška. Jis mūsų portalui patvirtino, kad buvusių vaikų globos namuose Pirmame Alytuje norėtų įkurti senelių prieglaudą. „Tokių organizacijų labai trūksta, ne tik pagyvenusiems, tačiau ir neįgaliems žmonėms“, - teigia verslininkas, kaip sėkmės pavyzdį nurodantis kūdikių namų buvusio pastato Daugų gatvėje panaudojimą globos paslaugos, kurias teikia asociacija „Pasitinkant senatvę“.

Verslininko manymu, panaši įstaiga Pirmame Alytuje būtų reikalinga ne tik solidaus amžiaus ar neįgaliems asmenims, tačiau ir darbuotojams, ypatingai slaugytojoms, kurios kaip tik studijuoja netoli esančioje kolegijoje.

Išnuomoti viešojo konkurso būdu Alytaus miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą – 3 tūkst. 322,31 kvadratinių metrų ploto pastatą ir A. Juozapavičiaus g. 33 miesto taryba norėjo atitinkamai už 1,95 Eur už 1 kv. m per mėnesį, tačiau iš tarybos posėdžio šis klausimas buvo išbrauktas. Buvusį vaikų globos namų pastatą ir šalia jo esantį 250,71 kv. m ploto ūkinį statinį už mažesnę kainą miesto savivaldybė buvo suplanavusi išnuomoti penkeriems metams su galimybe pratęsti dar tokiam pat laikotarpiui mokslo, viešbučių, administracinei, prekybos, paslaugų, maitinimo, kultūros, gydymo, poilsio ar sporto paslaugų vykdymui.

Sporto, mokslo, viešbučių ir dar kitas veiklas minėtame pastate Pirmame Alytuje ir šalia jo siūlo vykdyti Nacionalinė futbolo akademija „Be1“ (NFA „Be1”). Jos vadovas Andrius Markevičius vasarą buvo susitikęs su Alytaus miesto meru Nerijumi Cesiuliu ir vicemere Jurgita Šukevičiene, kuriems įgarsino norą įsikurti ir veikti Alytuje.

Kaune šiuo metu veikianti akademija paskaičiavo, kad ji galėtų investuoti Alytuje ir veiklą A. Juozapavičiaus g. 33 pradėtų mažiausia su pusšimčiu auklėtinių. Šią idėją palaiko dešiniakrančiame Alytuje vienintelė mokyklos, Piliakalnio progimnazija. Jos direktorės Reginos Špukienės manymu, bendrą kiemą ir stadionėlį turinti mokykla bei sporto akademija galėtų tapti viena kitai reikalingos kaimynės – akademijos auklėtiniai galėtų papildyti progimnazijos klases, tapti mokyklos mokiniais. Optimaliu atveju Piliakalnio progimnazijoje galėtų mokytis 300 vaikų, o tai būtų ženklus progresas palyginus su dabartiniais skaičiais (160). 

Kaip mūsų portalą informavo NFA „Be1” vadovas A. Markevičius, apžiūrėjęs pastatą A. Juozapavičiaus g. 33, jis mano, kad tai galėtų tapti tinkama vieta nacionalinės futbolo akademijos bazei. „Šiuo metu, galėtume apgyvendinti 50 aukšto meistriškumo jaunųjų futbolininkų, iš kurių 19 auklėtinių priklauso įvairaus amžiaus Lietuvos nacionalinėms jaunimo futbolo rinktinėms“, - tvirtina A. Markevičius. Pasak jo, likusias 30-40 vietų būtų galima skirti jaunųjų futbolininkų iš Alytaus regiono pritraukimui, o dėl to jau bendrauta ir su kitų sporto šakų atstovais, kurių auklėtiniai į Alytaus miestą geresnėmis sąlygomis siekti sportinių aukštumų galėtų atvykti iš Dzūkijos krašto, Pietų Lietuvos.

Vaikų globos namų pastato pardavimui nepritariantis Alytaus miesto tarybos narys, jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Povilas Labukas sako įžvelgiantis dideles galimybes, ypatingai, jeigu pasijungtų, bendrą kalbą surastų ir investuotojai, ir vietos bendruomenė. „Norėtumėme, kad Alytaus miestas ir vietos bendruomenė būtų suinteresuoti pastato panaudojimui sportininkų ugdymui ir norėtų bendradarbiauti su mumis. Jei miesto savivaldybė nuspręstų patalpas skirti sporto veiklai vystyti, mes tikrai dalyvautume šiame projekte“, - tvirtina nacionalinės futbolo akademijos vadovas, ateities vizijoje, bendradarbiaujant su kitų sporto šakų atstovais, Pirmame Alytuje matytų reprezentacinę profesionalią sportininkų rengimo bazę.

Viename kieme esantys ir tuo pačiu A. Juozapavičiaus gatvės numeriu – 33 – žymėti progimnazijos bei „internato“ pastatai, ekspertų manymu, sudarytų itin palankias aplinkybes, ypač pandemijos sąlygomis, saugiai vykdyti veiklas“, t. y., kaip dabar madinga vadinti – „burbule“ – mokytis, gyventi ir sportuoti viename kieme. Išties, be įvardinto, progimnaziją ir buvusį „internatą“ jungiančio dirbtinės dangos stadionėlio, kuriuo rūpinasi ir vietos bendruomenė, šalia yra ir TV3 televizijos lėšomis renovuotas natūralus mažojo futbolo stadionas. Jeigu šie stadionai būtų užpildyti, už kelių šimtų metrų yra pusiau renovuoti įpusėtas Alytaus kolegijos stadionas, o kur nors netoli galėtų būti pastatytas ir miesto tarybos palaimintas dengtas futbolo maniežas, veiksiantis visus metus.  

Pradinė Pirmojo Alytaus gyventojų apklausa parodė, kad pirmalytiškiai, nepalaikę ankstesnės kadencijos politikų iniciatyvos vietoje vaikų globos namų europinėmis lėšomis kurti integracijos (pabėgėlių) centrą, šiemet yra palankiausi scenarijui, jeigu A. Juozpavičiaus g. 33 pastatas su infrastruktūra tarnautų vaikų neformaliojo ugdymo (sporto), švietimo reikmėms (80 proc. balsavusiųjų). Tam pritaria ir direktorė R. Špukienė, savo vadovaujamą progimnaziją sunkiai įsivaizduojanti viename kieme su Senelių (neįgaliųjų) asmenų namais (prieglauda), kokia tai bebūtų aktuali ir socialiai svarbi mūsų senstančios visuomenės tema. Savo apklausą dėl A. Juozapavičiaus g. 33 (ir Miklusėnų g. 36) pastatų atliko Alytaus miesto savivaldybė, kurios pasiūlytas balsavimas internete buvo neriboto pasirinkimų ir paspaudimų kiekio bei neviešas, tačiau miesto vadovai apklausos rezultatus teigia paviešinsiantys jau artimiausiu metu.

Fotogalerija


Komentarai

18
Komentuoti
Galetu buti sporto mokykla, ivairiu veiklu pobudziu2020-10-09
Tokiu atveju ir vaiku padaugetu Piliakalnio progimnazijoje, nes zmones pasirinktu leisti vaikus i mokykla su papildomomis veiklomis, kazkuo issiskiriancia nuo kitu. Nebereiketu bereikalingo veziojimo vaiku is pirmo Alytaus I miesta po 6km. O valdzia turetu pasistengti pakelti mokyklos lygi iki gimnazijos. Daug variantu. Galima kurti boarding school, nebereikes laikyt tusciu patalpu.
taigi2020-10-09
senelem ner kur pasidet
kad2020-10-09
dvi futbolo akademijos mieste? prabanga
geriausias2020-10-09
pasirinkimas tai seneliu namai
Diana Zamblauskiene2020-10-08
Tik senelių ir neįgaliujų namus reikia kurtj ir kuo moderniškesnius!Ir kaip rašė vyras, po vieną..,gyvenant..Ori senatvė,-visų mūsų ateitis!

Tai2020-10-08
Tik senelių namai o futbolo akademijos gali Kaune pabūti kaip nors apseisime, Dauksiui užteks švaistytis svetimų turtu.
tiesa2020-10-08
kasžin kur vaikai persikėlė, ar ne į pačėsui priklausantį namą?
Tik seneliu2020-10-08
Tikrai reikia seneliu namu.Alytus seneja,mirsta,.lieka vis daugiau vienisu zmoniu-butinai rei seneliu namu ir gerai irengtu,kad galetu po viena gyventi ir dziaugtis likusiomis dienomis...visi busime seni,taip kad neburnokite,mielieji
Visko reikia.2020-10-08
Reikia Alytuje ir senelių namų, ir jaunimo ir futbolo. Visiems vietos turi atsirasti. Tai gyvenimo ciklai, jaunystė ir senatvė.
Jau gana2020-10-08
Buvo internatas, globos namai - neįmanoma buvo per tuos auklėtinius gyvent. Aplinkinių gyventojų obuoliai ir vyšnios buvo nuskyntos dar net nespėję sunokt... Dabar vėl... Reikia senelių namų, o miela direktorė tegu pagalvoja, kad ji ir jaunyn neina, o mokyklos vaikus reikia mokyti gerbti senatvę. Ne visi ten tie seneliai bus smertelni, galės bendras popietes daryt.
Nu,nu2020-10-08
Nemanau, kad jaunos šeimos grįžtu į Alytų. Ką čia jauni žmonės veiks. Darbų baigusiems aukštuosius, kur jie eis dirbti. Kad bus daugiau renginių, tai tipo jaunimas grįžtu į Alytu. Juokauja tikriausiai. Alytus merdes greitu laiku ir bus šakės. Dar su chemijos gamykla neaišku kas bus, tai išvis gyvensime užterštame mieste. Ramybė Alytuje.
Mama2020-10-08
Pritariu kad seneliu namu dar vienu tikrai nereikia. Kurkit jaunimui kazkoki uzimtuma,nes vaikams visai nieko nera,kad uztektu visiems,pagal poreikius
o2020-10-08
prasidėjo prihvatizacija
amg2020-10-08
pasisakau uz seneliu namus
Kazimieras2020-10-08
Be jokios abejonės atiduočiau senelių namams, nes sporto akademijos auklės ir auklėtiniai greitai taps senelių namų gyventojais...
O futbolą žaisti Alytuje tik "seneliai" ir moka...
Ramus2020-10-08
Mirštančiam miestui reikia senelių namų, jaunimo visai nereikia. Keista mero vizija
Alytiškė2020-10-08
Gal jau užtenka visą Alytų versti viena senelių prieglauda. Pasižiūrėkite, juk miestas kiršta. Juk meras pats rodė norą, kad į miestą sugrįžtų jaunos šeimos. Laikas iš tikrųjų parodyti veiksmus, o ne tik gražias kalbas. Leiskite veikti įmonėms, kurios organizuoja vaikų ir jaunimo užimtumą, būtų pritraukta daugiau renginių, vaikų į Piliakalnio mokyklą, miestas atgytų. Gal ir tėvų daugiau apsispręstų gyventi Alytaus mieste.
p2020-10-08
reikia seneliu namu
traffix.lt