9 c Alytus
Pirmadienis, Spalio 26d.
AktualijosKoronavirusas
2020 Rugsėjo 28d.
2

Apsipirkimų Lenkijoje vėl teks palaukti

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Nuo pirmadienio, rugsėjo 28 d., į labiausiai koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą grįžo Lenkija.

Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per paveiktas šalis keliavusiems žmonėms yra privaloma izoliuotis. Sąrašą papildė ir Estija, Islandija, San Marinas ir Vokietija. Šiose šalyse sergamumo rodiklis per paskutines 14 dienų viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Laisvai vykti apsipirkti, atostogauti ar pan. į Lenkiją, arba grįžti iš jos, deja, vėl negalėsime, tačiau yra numatytos kelios išimtys, dėl kurių 14 dienų izoliacija nebus privaloma:

•    Lenkijos ir Estijos piliečiams bei teisėtai ten gyvenantiems žmonėms, grįžusiems ar atvykusiems darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.
•    Žmonėms, iš koronaviruso nepaveiktos šalies tranzitu grįžtantiems ar atvykstantiems per Lenkiją, kai Lenkijoje užtikrinami tik būtinieji sustojimai, pavyzdžiui, degalų papildymui ar higienos poreikių užtikrinimui.
•    Izoliacija nebus taikoma pareigūnams, vykdantiems ekstradicijos, asmenų perdavimo ar perėmimo užduotis.

Žmonėmis, turėjusiais sąlytį, laikomi grįžusieji ar atvykusieji iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, arba keliavę per paveiktas šalis. Jiems yra privaloma izoliacija. Tačiau izoliacija neprivaloma, kai žmonės keliauja oro transportu, neišeidami iš oro uosto tranzito zonos arba keliauja iš koronaviruso infekcijos nepaveiktos šalies tranzitu per Lenkiją, kai joje užtikrinami tik būtinieji sustojimai, pavyzdžiui, degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir pan.


Komentarai

2
Komentuoti
ALGIS2020-09-28
o snansiukas ar alus tai gal degalai
Sepsis2020-09-28
Siaubas - "25 atvejus 100 tūkst. gyventojų". Mes visi mirsim....
traffix.lt