9 c Alytus
Šeštadienis, Spalio 31d.
VideoreportažaiAlytus
2020 Rugsėjo 26d.
25

„Ekologistikos“ gaisro žala – 12 milijonų eurų, J. Cicėnas kaltina ... graužiką (VIDEOREPORTAŽAS. FOTO. ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerija

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė  Nomeda Urbonavičienė pranešė, kad „Elologistikos“ gaisro byla, susidedanti iš 90–ies  tomų perduodama  Alytaus apylinkės teismui.

Tyrėjų teigimu, nebuvo įmanoma nustatyti tikslios gaisro priežasties, tačiau tarp tirtų trijų galimų versijų – ir padegimo.  Tyrimo metu nustatyta, kad bendrovė sukaupė dukart daugiau padangų nei turėjo teisę laikyti gamykloje. Dėl to kaltinimai pareikšti bendrovės direktoriui, dviem aplinkos apsaugos departamento darbuotojoms bei dviem ugniagesiams. 

Nemalonumai gresia ir Alytaus miesto savivaldybei, kuri esą neužtikrino statinių priežiūros.  

Tyrimo metu paaiškėjo, kad padaryta žala siekia 12 milijonų eurų.

Prokurorė Nomeda Urbonavičienė teigia, kad tyrėjai konstatavo tris galimas gaisro kilimo priežastis: elektros sistemų pažeidimai, technologinio proceso pažeidimai ir pašalinis ugnies šaltinis. Esą teigti, kad gaisras tyčinis – įrodymų nėra, jų neįmanoma nustatyti.

Ekspertai nustatė, kad gaisras kilo 28 numeriu pažymėtoje patalpoje ir iš jos išplito į kitas patalpas. Anot specialistų, 28-ame sektoriuje buvo  padangų buvo laikyta daugiausia.

Gaisro „Ekologistikoje“ metu išdegė per 2 tūkst. tonų padangų. Pagal taršos leidimus, įmonė savo patalpose galėjo turėti iki 1 tūkst. 920 tonų naudoti netinkamų padangų. Ekspertai nustatė, kad kiekiai viršyti  daugiau nei du kartus – virš 5 tūkst. tonų. Paaiškėjo, kad minėta Alytaus bendrovė padangas priimdavo ir už tai atlygį gaudavo ne tik iš tiekėjų Lietuvoje, kapotos padangos buvo vežamos ir iš Estijos. 

Tyrimo metu nustatyta, kad įmonės vadovui J. Cicėnui buvo žinoma, jog bendrovė negali turėti savo patalpose daugiau nei 1 tūkst.920 tonų padangų, bet vis tiek darbuotojams nurodė toliau apdorojimui priimti jas. Pasenę įrenginiai nuolat gesdavo, tačiau kasdien atvykdavo po 3-4 vilkikus prikrautų padangų. Taip pat įtariama, kad siekdamas nuslėpti realų padangų kiekį gamykloje, vadovas nurodė buhalterinę apskaitą tvarkančiai įmonei pateikti neteisingus duomenis apie laikomų padangų apimtis bei atvykstančius krovinius iš užsieno. Bylos duomenimis, vadovas neužtikrino, kad patalpose būtų įrengta stacionari gaisro gesinimo sistema,  padangos būtų sandėliuojamos laikantis tam tikrų atstumų.

Dviem aplinkos apsaugos  departameno pareigūnėms kaltinimai byloje pareikšti dėl tarnybinės pareigos neatlikimo. Jos praėjusių metų rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais atlikdamos patikrinimus „Ekologistikoje“ galimai nesiėmė priemonių nustatyti realų sukauptų padangų kiekį.

Nemalonumai gresia ir Alytaus miesto savivaldybei. Pagal statybų reglamentą, kartą per metus Alytaus miesto savivaldybės specialistai turėjo vykdyti statinių priežiūrą. Anot prokurorų, jei tai būtų vykdyta – nelaimės  būtų išvengta.

Dėl gaisro Alytuje gamtai padaryta beveik 6 milijonų eurų žala. Alytaus apskrities gyventojai kreipėsi į  Stasio Kudirkos ligoninę dėl apsinuodijimo dūmais. Gaisro priežastims šalinti iš valstybės rezervo fondo buvo išmokėta dar beveik 6 milijonų eurų suma.

Pagal turimus leidimus įmonė Ekologistika“ per metus galėjo perdirbti 25 tūkstančius tonų padangų. 

ATNAUJINTA

Nuo ko kilo gaisras „Ekologistikoje“? Oficiali sudegusios įmonės vadovo versija yra šokiruojanti. Kaip apklausiamas specialiuoju liudytoju po nelaimės teigė įmonės vadovas Juozas Cicėnas, gaisras galėjo kilti po to, „kai gretimoje įmonės patalpose kilus nedideliam gaisrui, jame užsidegė graužikas, kuris degantis atbėgo į „Ekologistiką“ ir sukėlė padangų gaisrą“. Tokią J. Cicėno versija paviešino Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

25
Komentuoti
Paslaptis2020-10-31
Nu tikrai ne ziurke o gal pats padege toki tik nubaust kaip turi but
Žinowas2020-10-30
Graužikas turėtų mirti užsidegęs arba gavęs elektros, kiek tų ten žiurkių buvo, ten gal jų buveinę uždegė ir visos išsilakstė į skirtingus taškus? Nes nemanau kad viena žiurkė spėjo po 3padangų angarus prabėgti
Geras planas kaltinti žiurkikus, reikėtų jų paieškoti artimose patalpose ar tikrai yra ir ekspermenta padaryti, uždegti žiurke ir pažėti kiek ji laiko išgyvens. Padarykit ekspermentą, įdėkit į youtube ir pamatysim tiesa.
Žinowas2020-10-30
Dirbo ten kas tik nedirbęs, visoki šūdarankiai, auksarankiai, priešgaisrinės sistema buvo kaip kaimo lauko virtuvėje 100% , nes nebuvo sujungti visi davikliai, buvo dalis nepajungti (įpač tose patalpose kur įvyko gaisro židiniai) ,kaip kriminalistai teigia net 3jose vietose buvo matomi židiniai iš teleskopų darytų nuotraukų. Kaip žiurkė galėjo užsidegti, jeigu viskas "izoliuota" , šūdarankių meistrelių dirbtuvės, su tokiu pačiu aferiuga direktoriumi. Duokit kalėjimo, daigiau nepasikartos panašūs cirkai, nes tuoj vėl kas degs, visi uostys, ir nebus kaltų. Šiai dienai galiu teigti alytaus ribose yra daug ūmiai susirgusių žmonių, kaip plaučių ligos, smegenų užgulimai ir t.t. nuo tų smalkių.
Kur sertifikatai, kada buvo tikrinta šita įmonė, kada ši įmonė buvo įsileidusi inspekcijas, kiek metų ten kyla gaisro židiniai? Taip tai yra įmonė, kuri atlieka perdirbima, bet ji ir turi likti kalta, už savo neatsakingą darbą, nepriežiūra, palikimą darbdavius be darbo ir kitų sričių žmones. Spaudimas darytas, sukeltas stresas, versta prisipažinti darbuotojus dėl gaisro sukėlimo , sakyta jog suteiks kažkokias išimtis bausmės metu, Ė ( tai kas čia per aferos, pakišti žmones po vėlena.. ) graudu, graudu, įdomu kokia svarbi galva nedakišo reikalų prie šitos VARKĖS.
Kodėl nesuveikė nei viena gaisro sistema (nes gal kildavo dažnai gaisrai, tai nebematė prasmės įjungti kitus daviklius, gal jie baigę ugnegesius tai ir patys gesindavo ). Ne įmonė davė ugnegesiam žinia, kad dega, o piliečiai, tai tegul įmonė pasiima paskola 12mln pakloja.
nuomone2020-10-10
kiek kartu menesio begyje sioje ymoneje kildavo nedideli gumos uzsidegimai kiek kartu juos dirbantys lokalizuodavo manau ta ziurke padegeja mes matom visi nuotraukoje ji akiniuota
2020-10-02
Nežinau, kaip galima, kas leidžia ir kas deda parašus ant leidimų , kad mieste gali veikti tokios pavojingos gamyklos, kaip ši, padangų gamykla, kurią padegė ,, žiurkė''. Ir jau pasimokę iš padangų gaisro, apnuodiję alytiškius, vėl svaičioja kitą nuodų fabriką statyti. Na bet , žinoma, kai atsakyti nereikia, niekas neneša atsakomybės , tai viskas galima. Žiurkės kaltos.
Pokštininkas tas Cicėnas2020-09-29
Kita jo ištarta pritrenkianti frazė bus - " Lion klub" keičia pavadinimą į " Rat club", jos prezidentas būsiu aš, VA"
Nu,nu2020-09-28
Šis tikras juokdarys, visus žmones laiko durnais. Pravalas Alytuje graužikai užpuolė padangų sandėlius ir padege. Toliau laukia, tokia ateitis gal būsimos chemijos gamyklos ir graužikai puls. O Cicėnas su meru juos gaudys. Tegu pasitikrina Cicėnas savo psichika ar viskas su juo gerai.
Ciūdai2020-09-28
gineso rekordas - žiurkė žudikė ,kiborgas ar dar kažkokia. O koks vardas žiurkės.
Kęstutis2020-09-27
Nėra net ką diskutuot. Nėra tokio gyvo padaro, kuris eitų į ugnį plikas. Labiau domina nuotrauka, kuri padaryta iš palydovo tik prasidedant gaisrui - trys beįsiplieskiantys židiniai proporcingai išsidėstę visame angare. Kodėl visi pamiršo tokį dalyką.
Tikrai2020-09-27
Tikrinkit to savininko psichiką.Arba jis neadekvatus,arba visus kitus žmones tokiais laiko...Jam naglumo netrūksta.
Tik tuk2020-09-27
Tegu cicėnas su degtukų padegė žiurkė o gal vokiečiai padegė už furas.
Tai kaip ten mere? 2020-09-27
Nemalonumai gresia ir Alytaus miesto savivaldybei. Pagal statybų reglamentą, kartą per metus Alytaus miesto savivaldybės specialistai turėjo vykdyti statinių priežiūrą. Anot prokurorų, jei tai būtų vykdyta – nelaimės  būtų išvengta.
alytiškė2020-09-27
Įdomu... Pavyks Cesiuliui surasti kaltininkę žiurkę ir priversti ją kompensuoti moralinę ir finansinę žalą miestui.
O kaip dėl būsimos chemijos gamyklos? Iš anksto ruoštis miesto evakuacijai? O gal mūsų meriukas dėl kažkokios sekančios žiurkės kaltės savo užmiesčio sodyboj visus alytiškius priglaus?
alytiškė2020-09-27
Įdomu... Pavyks Cesiuliui surasti kaltininkę žiurkę ir priversti ją kompensuoti moralinę ir finansinę žalą miestui.
O kaip dėl būsimos chemijos gamyklos? Iš anksto ruoštis miesto evakuacijai? O gal mūsų meriukas dėl kažkokios sekančios žiurkės kaltės savo užmiesčio sodyboj visus alytiškius priglaus?
Danutė2020-09-27
Nu jo cicėnas,tik gali ,taip mastyti.
WWWW2020-09-27
Artistas,ar deganti žiurkė lakstydama uždeks gumos gabalą,galima padaryti eksperimentą, nejau visus skaito šis ponas durnais
Mindaugas2020-09-26
Ką dar šis pasakų senelis iškrės?
Klaustukas2020-09-26
Praeitoj kadencijoj..tai gal Grigaravicius cia bus prie ko?
Remigijus2020-09-26
cesiulio inauguracija balandzio menesi gaisras spalio.tegu ir atsako prie ko cia pilieciai?
Klaustukas2020-09-26
Viskas vyko praeitoje kadencijoje, tai gal Alytaus piliečiai irgi turi atsakyti ?
....2020-09-26
tik cicenas gali taip sugalvoti :))))))
Vilius2020-09-26
Dvasios ubagas jis.Ir tie kas jo nenubaus...
Zigmas2020-09-26
Tai kad vicemeras Šarūnas Klėgeris su Cicėnu draugavo,aplinkosauga draugavo kartu švesdavo, fotonuotraukos net yra. Dengė!
Rimvydas2020-09-26
Kodėl 12 milijonų žalą padaręs J. Cicėnas laisvėje?
Ai ai...2020-09-25
... iš visur lenda savivaldybės galai...
traffix.lt