9 c Alytus
Šeštadienis, Spalio 31d.
AlytusSportasFutbolas
2020 Rugsėjo 24d.
6

Dzūkijos sostinė turės dengtą, visus metus veiksiantį futbolo maniežą su keliom aikštėm

titleTaip 2013 m. atrodė pradinis sumanymas futbolo maniežą Alytaus mieste įkurdinti Putinų mikrorajone

Alytaus miesto taryba 22 politikų balsais pritarė futbolo maniežo su treniruočių aikštynais statybai.

Miesto savivaldybės administracijai patikėta šį objektą suprojektuoti, įrengti ir statybas užsakyti ten, kurią vietą pasiūlys ir dėl jos susitars tarybos nariai.

Futbolo maniežo su treniruočių aikštelėmis Alytuje idėjų konkursą 2013 m. buvo laimėjusi bendrovė „Plėtros partneriai“.

Pagal pradinį sumanymą maniežas buvo siūlomas, vizualizacija parengta Putinams, vietai prie Gulbynės ežerėlio, t. y. šalia dabar liūdnai pagarsėjusios „Ekologistikos“, kur netoli dar planuojamas ir naujas chemijos fabrikas.

Maniežas dar anksčiau taip pat buvo įsivaizduojamas laisvoje žemėje priešais Alytaus areną, kitoje Naujosios g. ir Sveikatos tako pusėje.

Maniežo Dzūkijos sostinėje iniciatorius, dabartinis Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentas ir miesto tarybos narys Gediminas Daukšys, dėl visus metus veiksiančio futbolo pastato yra diskutavęs ir su Alytaus rajono savivaldybe, kuriai buvo įvardijęs jį dominančią vietą arčiau Luksnėnų, iki kur nuo miesto veda ne tik automobilių, tačiau ir dviračių takai.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2021–2022 metais planuoja finansuoti dešimties dengtų futbolo maniežų statybą Lietuvoje, norėdamas pretenduoti į finansavimą, Alytaus miesto savivaldybės turės parengti techninį projektą.

Kur bus įrengtas naujasis futbolo maniežas (pradžioje siūlytas ir su pramogų vietomis, kopimo sienele ir pan.), kol kas nėra aišku, tačiau neatmetami įvairiausi variantai.

Artimiausi dengti futbolo maniežai aplink Alytų veikia Kaune, Marijampolėje ir Vilniuje. Šie statiniai sudaro galimybes didįjį futbolą treniruotis, žaisti visus metus. Specialistai teikia, kad panašūs maniežai Islandijai, kur žiemos – atšiauresnės nei Lietuvoje, leido pakilti nuo Europos nuo futbolo nykštukės ir vienos iš pavyzdinių šalių.


Komentarai

6
Komentuoti
Asta2020-10-06
Ri2 futbola žaidžia ir vaikai,todėl tinkamiausia vieta būtų patogiai pasiekiama.
TIK NEDARYKIT NESAMONIU2020-10-04
STADIONO UZMIESTI TIKRAI NEREIKIA KAIP VAIKAI IKI JO NUVYKS
Ri22020-10-02
Manau kad uzmiestis tikrai tinkamiausią vieta!
Seniai2020-09-25
tokio stadiono miestui reikėjo.
na...2020-09-25
berniuku mafijuke veikia ir alytuj panasu....
Visiėms2020-09-24
Labai pagirtina idėja. Šaunu
traffix.lt