10 c Alytus
Pirmadienis, Spalio 26d.
SportasLaisvalaikis ir kultūra
2020 Rugsėjo 18d.
0

Gimtojo miesto gatvėse kelialapį į Tokijo olimpiadą iškovojo ir alytiškė (FOTO. VIDEO)

titleNuotraukų galerijaZenono Šilinsko nuotr.

Airija, Anglija, Baltarusija, Ispanija, Italija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Švedija, Ukraina, Vengrija, Vokietija – iš šių šalių susirinkę sportininkai Alytuje siekia įvykdyti normatyvus į Tokijo (Japonija) olimpines žaidynes.

Koronaviruso pandemijos metais Dzūkijos sostinė ir joje 46-ąjį kartą surengtas sportinio ėjimo festivalis „Alytus“ tapo vienu iš nedaugelio šios sporto šakų renginių pasaulyje, turinčių „European Athletics Permit Meeting“ statusą.

Šios varžybos pasaulyje – pirmosios po karantino, kuriose bus galima vykdyti normatyvus į kitų metų Tokijo (Japonija) olimpines žaidynes.

20 km sportinio ėjimo rungties normatyvas į Tokijo olimpines yra 1 val. 21 min. (vyrams) ir 1 val. 31 min. (moterims).

Tarp pretenduojančių pasiekti olimpinį normatyvą – ir iš Alytaus kilusi ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė.

Vyrų 20 km distancijoje geriausiai sekėsi ėjikui Perseus Karlstrom iš Švedijos, kuris įvykdė olimpinį normatyvą (1 val. 20 min. 58 sek).

Nors į Alytų dėl užtrukusių muitinės procedūrų pasienyje tik šią naktį atvyko Ukrainos ėjikai, tai nesutrukdė jiems laimėti sidabrą ir auksą, kurį iškovojo Ivan Kosev (1 val. 21 min. 10 sek) bei Nazar Kovalenko (1 val. 21 min. 10 sek). Iš lietuvių geriausia pasirodė 6 ir 7 vietas pasidalinę Artur mascianica (1 val. 22 min. 55 sek) bei Marius Žiūkas (1 val. 23 min. 27 sek).

1 val. 30 min. 54 sek – per tokį laiką įveikusi 20 km trasą bilietą į Tokijo olimpines žaidynes iškovojo B. Virbalytė-Dimšienė.

Antroji finišavo Viktoria Madarasz iš Vengrijos (1 val. 33 min. 41 sek), trečioji – Ainhoa Pinedo iš Ispanijos (1 val. 37 min. 50 sek), aplenkusi baltarusę Anastasiya Rarouskaya (1 val. 40 min. 10 sek), lietuves Austėj1 Kavaliauskaitę (1 val. 41 min. 41 sek), Adriją Meškauskaitę (1 val. 42 min. 51 sek) ir likusias varžoves.

Jaunimo vaikinų 10 km distanciją laimėjo baltarusis Dzmitry Shmidt (44 min. 35 sek), merginų – airė Emily MacHuhg (50 min. 30 sek).  

Jaunių 5 km grupėje tarp vaikinų pirmas atėjo latvis Raivo Linins (22 min. 36 sek), buvęs greitesnis už lietuvius Taurą Grincevičių (24 min. 16 sek) ir Martyną Beperščių (24 min. 29 sek). Analogiškame merginų ėjime nugalėjo Toma Dailidonytė (25 min. 21 sek), įveikusi airę  Ruth Monaghan (25 min. 36 sek), lietuvę Alitą Masionytę (26 min. 14 sek) ir kitas varžoves.

Veteranų vyrų 5 km ėjimą laimėjo Antanas Grigaliūnas (28 min. 10 sek), finišo tiesiojoje 8 sekundėmis nurungęs lenką Miroslaw Luniewski (28 min. 16 sek), o taip pat latvį Modris Liepins (29 min. 5 sek) ir du italus.

Veteranių moterų 3 km distanciją laimėjo Vokietijai atstovavusi Sigutė Broennecke (15 min. 36 sek), aplenkusi Gražiną Goštautaitę (16 min. 48 sek).

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt