9 c Alytus
Šeštadienis, Spalio 31d.
Technologijos
2020 Rugsėjo 16d.
0

Studentams iš Alytaus – galimybė žinių gauti nemokamoje tarptautinėje programoje

titleIšnaudoti laukiančias galimybes kviečiami Lietuvoje studijuojantys jaunuoliai, kurių nemažai ir Lietuvoje – skirtingų pakopų IRT studijas kasmet baigia apie 1,3 tūkst. studentų. Nemažai jų – ir Alytaus kolegijoje, kurioje studentai gali rinktis informatikos mokslų studijų programas. Postūmiu siekiant sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje, kilti karjeros laiptais jiems gali tapti projektas „Seeds for the Future“

Studentai iš visos Lietuvos dalyvauti inovatyvioje tarptautinėje mokymosi programoje „Seeds for the Future“.

Pasinaudoję šios lapkričio 2–6 dienomis internetu vyksiančios programos galimybėmis, Alytuje studijuojantys būsimi informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus profesionalai ar besidomintys šia sritimi galės praplėsti savo akiratį apie naujausius technologinius pasiekimus, geriau suprasti nuolat augantį IRT profesionalų vaidmenį šiandieniame pasaulyje.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje sėkmingai IRT sektoriaus plėtrai reikia maždaug 4,4 tūkst. diplomuotų specialistų. IRT specialistai šalies darbo rinkoje sudaro apie 2 proc. visų dirbančiųjų, kai Švedijoje ir Suomijoje šis skaičius yra dvigubai didesnis ir siekia 4 proc. Prognozuojama, kad 2022 m. Lietuvoje reikės maždaug 10 tūkst. IRT specialistų, o Europoje – net 500 tūkstančių.

Išnaudoti laukiančias galimybes kviečiami Lietuvoje studijuojantys jaunuoliai, kurių nemažai ir Lietuvoje – skirtingų pakopų IRT studijas kasmet baigia apie 1,3 tūkst. studentų. Nemažai jų – ir Alytaus kolegijoje, kurioje studentai gali rinktis informatikos mokslų studijų programas. Postūmiu siekiant sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje, kilti karjeros laiptais jiems gali tapti projektas „Seeds for the Future“. Jis kviečia jaunuolius pasisemti neįkainojamos patirties iš šio sektoriaus profesionalų ir įgyti naudingų žinių.

Dalyvauti projekte kviečiami su IRT susijusių bakalauro bei magistro programų studentai ir doktorantai, turintys gerus anglų kalbos įgūdžius. Iš kiekvienos Baltijos šalies planuojama atrinkti po 10 studentų. Norint dalyvauti atrankoje, būtina pateikti motyvacinį laišką, kuriame atsiskleistų studentų noras prisidėti prie projekto ir turimos technologinės žinios.

Į programą nepatekę studentai taip pat neturėtų nuliūsti – jie galės rinktis iš daugybės kitų jiems aktualių kursų, dalyvauti internetu transliuojamose sesijose ir mokytis iš internetinėje platformoje patalpintų kursų. Penkių dienų mokymosi programą sudarys virtualios 5G technologijų, debesų kompiuterijos bei dirbtinio intelekto paskaitos. Studentai taip pat dalyvaus lyderystės kursuose, virtualiose ekskursijose, klausysis kviestinių dėstytojų iš užsienio pranešimų apie kibernetinį saugumą bei skaitmeninę transformaciją. Išlaikius baigiamuosius egzaminus studentai bus apdovanoti programos „Seeds for the Future“ sertifikatais, sulauks kitų organizatoriaus staigmenų. Skaičiuojama, kad iš viso programoje dalyvaus apie 2 tūkst. studentų iš 60 pasaulio šalių. Naujausią informaciją apie programą ir registraciją į ją galima rasti ČIA.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt