15 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
Rėmėjų turinys
2020 Rugsėjo 11d.
0

Remontuojuosi pats: kaip išsirinkti akumuliatorinius įrankius?

title

Jei planuojate remontuotis butą pats ar matote, kad laikas nuo laiko kieme ar sode vis atsiranda įvairių darbų, o jiems atlikti gaištate laiką varžtus sukiodami rankomis, tuomet jums metas pagalvoti apie akumuliatorinių įrankių įsigijimą. Kodėl akumuliatorinių? Nes jiems nereikia elektros lizdo, taigi juos galėsite naudoti bet kur, net ir tolimiausiame sodo kampe ir jums nereikės tiesti ilgintuvo laidų. Be to, įprastai akumuliatoriniai įrankiai yra lengvesni už savo elektrinius atitikmenis.

 Ar apsimoka įsigyti

Jei tam tikro įrankio jums reikia tik vienam konkrečiam darbui atlikti, greičiausiai nebloga išeitis būtų tą įrankį išsinuomoti. Tačiau jei įvairių smulkių darbų namuose pasitaiko nuolat, o jūs nesate linkęs kviesti meistrą kaskart, kai nulūžta kabliukas paltui ar tualetinio popieriaus laikiklis, tuomet verta įsigyti bent pagrindinius įrankius.

            Tikriausiai neverta iškart įsigyti visų įmanomų įrankių, verčiau pirmiausia nusipirkti vieną ir kurį laiką jį panaudojus nuspręsti, ar ir kito įrankio norite tos pačios firmos, o gal atrasite tam tikrų turimo prietaiso minusų.

Į ką atkreipti dėmesį prieš įsigyjant akumuliatorinius įrankius?

Dažniausiai įsigyjamas akumuliatorinis įrankis yra gręžtuvas-suktuvas. Jį perkant reiktų atkreipti dėmesį į tai, ar komplekte yra akumuliatorius, nes kai kurios firmos akumuliatorius ir jų įkrovimo stoteles parduoda atskirai. Taip pat, jei planuojate ateityje įsigyti ir daugiau įrankių, verta pasitikrinti, ar turimi suktuvo akumuliatoriai tiks kitiems įrankiams: obliui, siaurapjūkliui, kampiniam šlifuokliui ir t. t. Čia jums patarti galėtų įrankiais prekiaujančių parduotuvių darbuotojai, o norėdami naujus įrankius įsigyti su nuolaida, nepamirškite patikrinti kokios „Senukai“ akcijos yra šiuo metu taikomos ar paieškoti nuolaidų portale „RaskAkcija.lt“.

Akumuliatorinių gręžtuvų-suktuvų kainos prasideda nuo 60–70 Eur, o profesionaliems darbams skirti įrankiai, turintys talpesnius akumuliatorius, gali kainuoti ir 200–300 Eur. Tačiau sutaupyti galima įsigyjant tos pačios firmos gaminius ir, pavyzdžiui, įsigyjant tik vieną akumuliatorių komplektą, kurį galėsite naudoti visiems įrankiams. Juk, tikėtina, jei kažką pjausite su kampiniu šlifuokliu, tai jums tuo metu nereikės suktuvo, o jei kažką gręšite ir suksite varžtus, tai, greičiausiai, nenaudosite obliaus. Be to, kai kurie akumuliatoriai turi įmontuotą baterijos likučio ekranėlį, taigi visada galėsite pasitikrinti, kiek energijos liko ir atitinkamai planuoti savo darbus, pavyzdžiui, įjungti akumuliatorius krautis einant pietauti.

Ar akumuliatorinio įrankio man užteks?

Toks klausimas tikrai gali kilti, ypač, jei niekada nesate bandęs kažką atlikti su akumuliatoriniu įrankiu. Žinoma, dauguma pigesnių akumuliatorinių įrankių nėra skirti profesionaliam naudojimui – jų varikliai greičiau užkaista ir tenka daryti pertraukas, jie nėra tokie galinti kaip elektriniai jų atitikmenys. Visgi, paprastam naudojimui buityje, kai kartais savaitgaliais šį tą paremontuojate ar sukonstruojate, akumuliatorinių įrankių galios pilnai užteks, akumuliatorių krauti reikės kas 5–6 valandas (taigi iš esmės tik baigus tos dienos darbus), o laidų nebuvimas suteiks labai daug laisvės dirbti ten, kur tuo metu reikia.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt