4 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
AlytusPolitika
2020 Rugsėjo 11d.
2

R. Juonys ir N. Rinkevičiūtė atleisti dėl nepasitikėjimo. Miesto administracijai laikinai vadovaus G. Šimas

title

„Posėdyje yra keturi klausimai, tačiau yra gauti tarybos narių pareiškimai dėl nepasitikėjimo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Rolandu Juoniu bei jo pavaduotoja Neringa Rinkevičiūte“, - neeilinį miesto tarybos posėdį pradėjo meras Nerijus Cesiulis.

Tarybos narė Laura Radzevičiūtė perskaitė pranešimą, kuriame pabrėžė, kad apie R. Juonį nekalbės, o N. Rinkevičiūtės laiško nuoširdumu netiki.

Politikė įvardijo viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Juozo Muzikevičiaus atleidimą per vieną dieną, kurio iniciatorė, pasak pranešėjos, buvo N. Rinkevičiūtė.

L. Radzevičiūtė, apkaltinusi N. Rinkevičiūtę, atsiprašė jos anksčiau apkaltintos miesto savivaldybės darbuotojos, viešųjų pirkimų skyriaus vedėjos Rasos Vitkauskienės ir šiai netgi pasiūlė atsiprašymo smulkmenėlę.

Radzevičiūtės šou alergiją keliančiu pavadino tarybos narys Sigitas Leonavičius, priminęs ankstesnes politikės aukas – jos apdergtus buvusius merus Jurgį Krasnicką, Vytautą Grigaravičių ir Česlovą Daugėlą.

„Siūlau pradėti dirbti", - be platesnių komentarų tarybai pasiūlė Č. Daugėla.

„... Pabaikime šitą šou ir kitame posėdyje dėliokime ant balto lapo naują daugumą", - pakvietė meras.

L. Radzevičiūtė perskaitė informaciją dėl interpeliacijų R. Juoniui ir N. Rinkevičiūtei bei prašė balsuoti už.

Politikai balsavo slaptai.

Už miesto savivaldybės administracijos direktoriaus R. Juonio nušalinimą iš pareigų prieš terminą dėl nepasitikėjimo balsavo 22 (prieš – 3, vienas protokolas sugadintas), o už interpeliaciją N. Rinkevičiūtei – 20 (prieš – 6) tarybos nariai.

Toliau buvo svarstomas klausimas dėl laikinojo administracijos direktoriaus, kuris turėtų būti paskirtas ne vėliau nei per du mėnesius. Užsitęsus administracijos diretoriaus kandidatūros paieškoms, savivaldybės teritorijoje gali būti įvestas tiesioginis valdymas.

Nelaukęs dviejų mėnesių, N. Cesiulis laikinuoju administracijos direktoriumi iškart pasiūlė savivaldybės Teisės skyriaus vedėjos pavaduotoją
Giedrių Šimą.

„Norėtųsi nepartinio kandidato arba bent jau ne iš socialdemokratų", - pageidavimu pasidalino tarybos narė, buvusi ankstesnės kadencijos vicemerė Valė Gibienė, jos minčiai pritarė ir buvęs administracijos direktorius Vytautas Jastremskas.

„Balsuosime tol, kol užteks kvorumo...“, - nuo G. Šimo kandidatūros nesitraukė meras, pridūręs, kad „iki dienos galo turėsime rasti kandidatą, kuris tiks visiems tarybos nariams". Tokius, mero siūlomus, metodus dėl L. Radzevičiūtė pavadino „Baltarusijos metodais".

Prieš tai, kad laikinuoju savivaldybės administracijos direktoriumi taptų G. Šimas balsavo 11 politikų, 2 susilaikė, o minėtą kandidatūrą palaikė 11.

Buvo paskelbta tarybos posėdžio pertrauka. Prieš pat ją N. Cesiulis teištarė „ieškosime, kalbėsimės" ir posėdį sustabdė.

Po pertraukos tarybos nariams meras meras dar kartą teikė G. Šimo kandidatūrą. 13 tarybos narių balsavo už, 10 – prieš, o 1 susilaikė.

G. Šimas administracijai turėtų vadovauti ne ilgiau kaip du mėnesius, kol bus paskirtas naujasis direktorius.

Laikinai pareigas eisiantis direktorius vadovavimą miesto savivaldybės administracijai iš R. Juonio perims iškart po šios, rugsėjo 11-osios, darbo dienos.


Komentarai

2
Komentuoti
Tikras2020-09-11
Tu kaimo Jurgis, tokios trys ir pyzdauskas visiems būtų pra.......ta Lietuva.
jurgis2020-09-11
Dar nors trys Lauros ir Alytuj butu tvarka
traffix.lt