15 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
DzūkijaAktualijos
2020 Rugsėjo 9d.
3

Prieš rinkimus – mažiau ribojimų plaukiojant po Dusią, Metelį ir Obeliją

title

„Gera naujiena Dzūkijos žvejams ir ne tik...“, - dėmesį atkreipia Metelių regioninis parkas.

Nuo rugsėjo galioja pakeistas teisės aktas, kuriuo suvienodintas leidžiamų naudoti vidaus degimo variklių galingumas Dusios, Metelio ir Obelijos ežeruose.

Iki pakeitimo, pvz., Dusios ežere sezono metu žvejams buvo leidžiama plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių galingumas yra 5 AG (4 kW) ir mažesnis. Pagal naują tvarką dabar leidžiama plaukioti priemonėmis, kurių galingumas yra 10 AG (8 kW) arba mažesnis.

Burinių jachtų varžybų ir regatų metu, kai renginių laikas ir vieta būna suderinta su parko direkcija, galima plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių bendras variklių galingumas neviršija 75 AG (60 kW).

Nors parko atstovai tai vadina „geria naujiena“, tokiais tvarkos palengvinimais nesidžiaugia ir tiesiai šviesiai vadina priešrinkiminėmis dovanėlėmis „vykstant aktyviai rinkimų kampanijai“.

Bet kuriuo atveju, parko prižiūrėtojai prašo aplinkos ir žmonių atžvilgiu elgtis draugiškai – motorizuotomis priemonėmis plaukioti derėtų ne arčiau kaip 300 m iki kranto ir vengti tų ruožų, kuriuose ruošdamiesi migracijai maitinasi vandens paukščiai.


Komentarai

3
Komentuoti
na...2020-09-13
pagaliau bent truputy tuos parko priedurnius pastate i vieta...
Čia gi tas lopas2020-09-12
Kuris neša varpą ant delno... Iškirs miškus, iššaudys Žuvinte paukščius ir tada apsiramins. Kažkoks gamtos klaida. Nerinkit jokių Mažiaukų. Tegul kaso buliams kiaušius, ką geriausiai ir sugeba.
Dzūkas2020-09-09
Politikas, kuris atidarys vartus žvejybai Žuvinto ežere, vienareikšmiškai bus uždegta žalia šviesa į Seimą.
traffix.lt