-6 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
Nusikaltimai
2020 Rugsėjo 8d.
3

Alytuje taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais

titleAsociatyvi nuotrauka

Policija nuo šeštadienio pradėjo penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Kaip BNS informavo Policijos departamento atstovas spaudai, ikiteisminiai tyrimai pradėti Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Širvintų ir Kretingos rajonuose. 

Pasak policijos, pirmadienio rytą, 6 val. 50 min. Širvintų rajono Spadviliškių kaimo sodyboje rasti maišai su gyvūnų gaišenomis, o už sodybos teritorijos ‒ galimai kitų gyvūnų griaučiai. 

Tuo metu Tauragės apskrities policijoje fiksuoti du galimi gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimai, ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais pradėtas vienu atveju, kitą tyrimą atlieka Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Kaip BNS informavo Tauragės policijos atstovė Lina Banienė, policijos ir VMVT pareigūnams pirmadienį atlikus neplaninį patikrinimą Tauragėje, Gaurės gatvėje, nustatyti grubūs gyvūnų gerovės pažeidimai. 

„Šiandien gavome raštą iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, kuri, įvertinusi aplinkybes, nustatė, jog buvo nustatyti grubūs gyvūnų gerovės pažeidimai, todėl pareigūnams tikslinga pradėti ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais“, – teigė policijos atstovė.

VMVT atstovai pirmadienį skelbė, kad šioje vietoje rasta gyvūnų gaišenų, kaulų, likę gyvūnai perduoti į globos namus.

Tuo metu Tauragės rajone, Meldilaukių kaime patikrinus pranešėjų pateiktą informaciją, taip pat nustatytos netinkamų gyvūnų laikymo sąlygos – tyrimą dėl to atlieka VMVT. 

Savo ruožtu sodybos šeimininkai po pareigūnų, Veterinarijos tarnybos ir gyvūnų globėjų organizacijų vizito pateikė pareiškimą dėl įvairaus turto vagystės, nurodydami, kad išlaužus daržinės galinių durų lentas buvo pavogtas vyrui, gimusiam 1980 metais, priklausantis motorinis pjūklas „Husqvarna 445“ ir trifazis kabelis apie 20 metrų ilgio. 

Taip pat vyras pranešė, kad šeštadienį iš šios vietos pavogti teisėtai įsigyti aštuoni veisliniai šunys ir ženklas „privati valda“. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimos vagystės. 

Tuo metu Marijampolės policija skelbia apie pradėtą tyrimą dėl žiauraus elgesio su Surgučių kaimo sodyboje laikomais gyvūnais. Pranešimas apie tai gautas sekmadienį, 19.36 val., atvykus pareigūnams, čia rasti trys negyvi šunys ir dar 21, kaip įtariama, netinkamomis sąlygomis laikomas šuo.

Alytuje ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais moters sodyboje ir bute, BNS informavo Alytaus apskrities policijos atstovė spaudai Kristina Janulevičienė.

Pasak jos, šeštadienį gautas pranešimas, kad  Daugų seniūnijoje kaimynės šuo sudraskė pranešėjo šunį.

„Nuvykus į įvykio vietą sodyboje, rasta šuns gaišena, sodyboje girdėjosi įvairių gyvūnų garsai. Nustatyta sodybos ir pačių gyvūnų savininkė, su ja patekus į patalpas ir jas apžiūrėjus rasti netinkamai prišžiūrėti šunys, katės, triušiai, balandžiai ir graužikai“, – teigė K. Janulevičienė.

Anot jos, paaiškėjo, kad moteris tokiomis pat sąlygomis gyvūnus laiko ir Kaštonų gatvėje esančiame bute Alytuje. Bute rasta ir balandžių, ir graužiko gaišena, o sodyboje – katės gaišena. Kiti gyvūnai paimti ir perduoti gyvūnų globėjų organizacijai. Moteris 2018-aisiais jau buvo bausta 160 eurų bauda dėl netinkamo elgesio su gyvūnais.

Pasak R. Matonio, dar vienas atvejis, susijęs su policijos ir Veterinarijos tarnybos patikrinimais, užfiksuotas Kėdaniuose – čia ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir pasipriešinimo pareigūnams, dėl vieno iš veislyno atstovų veiksmų.  

Policija taip pat vertina informaciją ir iš kitų iškvietimų dėl elgesio su gyvūnais pažeidimų bei neatmeta, jog gali taip pat pradėti ikiteisminius tyrimus. 

Už žiaurų elgesį su gyvūnu, jo kankinimą, kai gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiama viešaisiais darbais, bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

 


Komentarai

3
Komentuoti
Vietinis2020-09-10
šita kur laiko Kaštonų g.tai buvo apsigyvenęs ir vienoje sodų bendrijoje ją į psichuškę uždaryt laikas
.... 2020-09-10
Svarbiausia kai kurie jau bausti uz ziauru elgesi, aisku gavo kokia 20€ bauda ir toliau daro savo, turi but grieztos dideles baudos, o kai atvejis kartojasi uzdrausti laikyt gyvunus. Labai norit but europieciai, tai ir istatymai tegul buna, kaip Europoje. Visi sitaip bijot rusu, bet deja kiek dar kartu tures pasikeisti, kad atsikratyt to sovirtinio mastymo???
Nu,nu2020-09-08
Tokius žmones pavadinsiu gyvuliais, pačius reikia įkišti į narvą metras ant metro, tai žinos, kaip reikia elgtis su gyvūnais. Debilai šitie , o ne žmonės. Kaip šitaip galima. Gerai, gerai, kad rado, tuos gyvūnus, tai atras jiems globos namus. Gaila kačiukų, šuniukų ir visų gyvūnų, kad su jais, taip žiauriai elgiasi. Kas juos apgins, jei ne savanoriai. Patys, tai neapsigins nuo bjaurybiu. Džiaugiuosi, kad dar yra tokių savanorių, kurie gelbėja gyvunus. Pati myliu gyvūnus ir man jų labai gaila, kad taip su jais elgiasi.
traffix.lt