0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Rugsėjo 4d.
0

Vasaros skaitymo iššūkį Lietuvoje laimėjo Alytaus rajono viešoji biblioteka

titleA. Vyšniauskas (pirmas iš kairės)

Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ nugalėtoja tapo Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka, informuoja Kultūros ministerija. 

Šiemet dalyvavo rekordinis skaitytojų skaičius – daugiau kaip 20 tūkst., o visas penkias organizatorių sugalvotas užduotis įveikė 13 tūkst. 934. 

Iš viso per tris mėnesius trukusį skaitymo iššūkį buvo perskaityta daugiau kaip 93 tūkst. knygų.

Iššūkio nugalėtoja tapusios  Alytaus rajono savivaldybės viešoji bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas sako, kad sėkmės paslaptis – ilgas ir kruopštus darbas su skaitytojais.

Pasak A. Vyšniausko, per ilgus bibliotekos gyvavimo metus sugebėta „prisijaukinti“ savo skaitytoją, to niekada nebūtų įvykę be ilgamečių darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su skaitytojais, puikiai juos pažįstančių ir negailinčių laiko bei energijos tiek bendraujant, tiek atsakant į užklausas.  

Dalyvavimas vasaros skaitymo skatinimo akcijoje papildomų išlaidų ar specialių resursų nereikalavo, aišku, tam reikėjo noro tiek iš skaitytojų, tiek iš juos į akciją kviečiančių darbuotojų pusės.

„Džiugu, kad mūsų bibliotekoje abipusis noras buvo“, -  džiaugiasi direktorius.

Skaitymo iššūkio dalyviai laimę išmėgino ir loterijoje – tarp laimėtojų yra ir tarp rajono bibliotekos skaitytojų. Kiekvienas skaitymo iššūkį įveikęs dalyvis dovanų gaus
knygų skirtuką su vaistažolėmis, kurį pasodinus į žemę džiugins vaistinių melisų, čiobrelių ir ramunėlių derlius.

Norintieji įveikti vasaros skaitymo iššūkį turėjo perskaityti 5 knygas: Šiaurės šalių autoriaus, taip pat kurios pavadinime yra skaičius, knygas apie gamtą, apie draugystę ir eiliuotą knygą. Daugiausia buvo  perskaityta knygų apie draugystę, bene sunkiausiai dalyviams sekėsi rinktis ir skaityti eiliuotas knygas.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt