0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Rugsėjo 3d.
0

„Olita-Orany“ kviečia pasivaikščioti Žaliamiškyje ir aplink

title

Prasidėjus kalendoriniam rudeniui asociacija „Olita-Orany“ kviečia į žygį pėsčiomis, skirtą pažinti 1944–1954 metų partizaninio karo su sovietais Liškiavos, Ricielių apylinkėse istoriją.

Žygio maršrutas nubrėžtas per Dainavos apygardos partizaninių kovų ir bunkerių vietas. Čia kovėsi ir žuvo iškiliausi partizanai Juozas Vitkus-Kazimieraitis, Lionginas Baliukevičius-Dzūkas, čia buvo leidžiama pogrindinė spauda. Su partizaniniu pasipriešinimu susijusios vietos yra įtrauktos į Kultūros vertybių registrą, didžioji dalis jų pažymėtos, kitas teženklina duobė ar kauburys pakelėje, jas taip pat surasime. Pakeliui dar pamatysime ir etnografiškų sodybų, ir kaimų kapinaičių, o pabaigai – ir barokinę Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčią.

Žygis – žiedinis (pradžia ir pabaiga Liškiavoje), vietovėje nežymėtas, draugiškas socializuotiems augintiniams. Atstumas – apie 25 km, sudėtingumas – 5 balai (iš 10), miško ir lauko keliukai, miško kvartalinės linijos, žvėrtakiai, vietomis – šlapynės, brūzgynai, raižytas reljefas. Specialaus pasirengimo žygiui nereikia, tačiau avint turistinį ar bent jau tvirtą apavą bei dėvint žygiams tinkamą aprangą bus lengviau.
Žygį iš dalies finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.

Pažintinio pėsčiųjų žygio pradžia – rugsėjo 12 dieną, 9.52 val. Liškiavoje, platesnė informacija – ČIA.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt