0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Rugsėjo 2d.
0

Keliautojas knygą Alytuje pristatys rugsėjo 11-ąją

title

Rugsėjo 11 dieną į susitikimą kviečia knygos autorius, keliautojas ir kelionių vadovas, žurnalistas Liudas Dapkus.

„Smeigtukų spiečius ant pasaulio atlaso. Stalčiuje čežantys būsimos kelionės bilietai. Dar nepatirto nuotykio laukimas. Nueito kelio dulkės ant patikimų žygio batų“, - visa tai ir gerokai daugiau rasime L. Dapkaus knygoje „Žuvis, kuri supainiojo duris. Ir kitos 69 istorijos iš šešių žemynų".

Dainų autorius ir atlikėjas Marijus Mikutavičius L. Dapkų vadina žmogumi, pasklidusį po pasaulį milijonu gabalėlių, o „dviratininkas“ Haroldas Mackevičius didžiausia knygos  „Žuvis, kuri supainiojo duris. Ir kitos 69 istorijos iš šešių žemynų" vertybe laiko klausimus, kuriuos kada nors sau užduoda bet kuris erdve ir laiku keliaujantis žmogus: kur aš einu, kur noriu atsirasti ir kokia šios kelionės prasmė?

Tarptautinių naujienų agentūrų korespondentas, spaudos leidinių ir portalų redaktorius, kelionių dokumentikos filmų kūrėjas, televizijos laidų vedėjas L. Dapkus daugiau nei ketvirtį amžiaus atidavė žurnalistikai: dirbo „Associated Press“, BBC, „Lietuvos ryte“, „Playboy“, kituose leidiniuose. Prieš keletą metų paliko redakcijos vadovo postą, kad galėtų skirti dar daugiau jėgų ir laiko savo gyvenimo aistrai – kelionėms.

Knygoje „Žuvis, kuri supainiojo duris. Ir kitos 69 istorijos iš šešių žemynų", pasak paties L. Dapkaus – pasakojimai iš rojumi vadinamų salų ir kruvinų karo žemių. Įvykiai padangėse ir urvuose, tviskančiuose rūmuose ir purvinose žeminėse. Susitikimai su keistuoliais ir genijais, skurdžiais ir milijonieriais. Akistatos su pasauliu ir pačiu savimi. Trumpos istorijos, tarytum minčių žemuogės, suvertos ant gyvenimo smilgos. Prisirpusios uogos, kurias vieną po kitos traukiau iš kibių žolės pirštukų. Lyg tos pačios rūšies, bet nepanašios viena į kitą, nesvarbu, kad sunokusios toje pačioje pievoje. Šitos istorijos nutiko įvairiais laikais, kai kurios netgi labai seniai, nors rašant atrodo, lyg viskas būtų buvę aną mėnesį, – turiu tokią savybę įsiminti žmones, detales ir pojūčius, lydėjusius tuos įvykius. Knygoje jos rikiuojasi ne chronologijos, o abėcėlės principu. Nuo Afganistano iki Zimbabvės. Todėl skaityti galima kaip poezijos rinkinį. Arba dienoraštį, kurį kažkas lengvai išardė, o paskui suklijavo štai tokia mokykline tvarka.

Knygos pristatymas rusėjo 11 d. 16 val. vyks Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Naujoji g. 48).


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt