4 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
VideoreportažaiAlytusSportasLaisvalaikis ir kultūra
2020 Rugpjūčio 30d.
6

Alytaus pusmaratonyje bėgo Lietuvos olimpiečiai ir kiti trasų lyderiai (VIDEO. FOTO)

titleNuotraukų galerijaZenono Šilinsko nuotraukos

Paskutinį vasaros sekmadienį Alytuje vyko Lietuvos bėgimo taurės (LBT) XIV etapas – „Alytaus  pusmaratonis“. Vienas gražiausių bėgimų Lietuvoje šįkart sutraukė ryškiausias Lietuvos ilgų nuotolių bėgimo žvaigždes.

Alytaus pusmaratonis yra vienintelis tokio masto renginys-bėgimas Dzūkijoje. Jis apjuosė vaizdingiausias Dzūkijos sostinės miesto vietas. Pačiam miestui tai buvo vienas masiškiausių sporto renginių metuose.

„Alytaus miestas gali pasigirti tiek bėgimo takais, tiek sporto infrastruktūra, o tokį masinį renginį kaip bėgimas visi miestai nori turėti. Mieste yra daug bėgimo entuziastų, kurie per penkerius metus užaugino šį renginį. Trasa keitėsi tris kartus, dabar turime trečią variantą, kuris yra nusistovėjęs. Manome, kad tai yra optimali ir labai graži trasa. Ne vienas bėgikas pabrėžė, kad tai yra viena gražiausių klasikinio pusmaratonio distancijos trasų Lietuvoje“, – kalbėjo vienas renginio organizatorių, Alytaus miesto vicemeras Šarūnas Klėgeris.

Bėgimo trasa driekėsi per aukščiausią Lietuvoje pėsčiųjų-dviračių tiltą, Dailidės ežerėlius, Nemuną. Didžioji dalis trasos dangos buvo asfaltas.

Koronaviruso sukelta pandemija privertė šiais metais riboti dalyvių skaičių ties 600 bei sukėlė tam tikrų iššūkių, kuriems buvo ruošiamasi.

Alytaus pusmaratonyje dalyvavo olimpiečiai Remigijus Kančys, Diana Lobačevskė, Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė, o taip pat – viena stipriausių Lietuvos stajerių ir praėjusiais metais Alytuje triumfavusi Loreta Kančytė bei pajėgūs svečiai iš Latvijos.

„Tokio olimpiečių skaičiaus viename bėgime dar neturėjome, todėl tuo labai džiaugiamės“, – sakė Š. Klėgeris.

Sportininkai Alytuje taip pat galėjo rinktis 10,5 km distanciją, 3 km bėgimą arba dalyvavo palaikomajame 600 m bėgime prieš pagrindinį startą.

REZULTATAI


 

 

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

6
Komentuoti
Kęstutis2020-08-31
Tingi žmonės sportuoti, tai pikti ant kitų, kurie sportuoja.
Re2020-08-31
Geras renginys, šaunuoliai.
nnnn2020-08-30
filmuotojai garsas labai jau prastas
Dgj2020-08-30
Užkrato susirinko tokius šaudyti reikia
Kodėl? 2020-08-30
Organizuoja tokius renginius, kad palerižuot visa centro eismą. Kur logika??
A2020-08-30
Geriau bėgti su kaukėm. Greičiau gaus galą
traffix.lt