1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Koronavirusas
2020 Rugpjūčio 25d.
7

Koronavirusas Alytų aplenkia?

title

Rytinės žinios, kiek mūsų šalyje patvirtinta naujų COVID-19 viruso atvejų, tapo įprastos – kinta tik skaičius ir teritorija, kur nustatomi židiniai. Regis, žmonių šios žinios taip nebejaudina, kaip viruso plitimo pradžioje. Kodėl? Kokia šiandien situacija Dzūkijos sostinėje?

Jeigu viruso plitimo pradžioje savivaldybių merai rungtyniavo, kuris greičiau praneš naujieną apie atvejį jų teritorijoje, šiandien savo darbą jau dirba medikai ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pasak Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, situacija šalyje negerėja ir epidemiologiškai išlieka bloga. „Židinių daugėja, ateityje jų irgi daugės, nes daugėja kontaktų, kurių neįmanoma atsekti. Dar kartą noriu paprašyti visų būti sąmoningais ir elgtis atsakingai“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo ministras. Pagal susirgimų skaičių palengva grįžtama į balandžio-gegužės rodiklius.

10 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse. Dėl šios priežasties šią savaitę Kauno, Prienų, Trakų, Molėtų, Tauragės, Kupiškio, Kaišiadorių rajonų, taip pat Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos).

Rugpjūčio 21 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 12,8. Intensyvesnis testavimas reikalingas tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinis rodiklis 100 tūkst. gyventojų viršija Lietuvos vidurkį bei yra didesnis už 5, ir per paskutines 14 dienų buvo nustatytas daugiau nei vienas užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejis.

Didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas. Papildomi tyrimai atliekami ugniagesiams gelbėtojams, kariams, vaistininkams, mobilių punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojams bei kitiems asmenims, nurodytiems operacijų vadovo sprendime Nr. V-1336.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

O kaip Alytus?

COVID-19 užsikrėtusiųjų žemėlapyje Dzūkijos sostinės vardo nėra. Iki šios dienos (pasibaigus karantinui) Alytaus mieste nėra registruotas nė vienas koronaviruso atvejis.  

„Nuo karantino pradžios ik pabaigos turėjome 35 susirgusius COVID-19, iš jų vienas miręs. Asmenys grįžtantys iš užsienio, jaučiantys simptomus ar turėję kontaktus su asmenimis užsikrėtusiais koronovirusu, turi skambinti karštąją linija 1808 ir registruotis“, – sakė VŠĮ „Alytaus poliklinika“ direktorius Marius Jasaitis.

 


Komentarai

7
Komentuoti
Vakarė2020-08-25
Neprikarksekit tfu tfu tfu
Rolandas2020-08-25
Norės mūsų debilai tai padarys kad ir Alytuje bus voronos židinys
kuo daugiau2020-08-25
susiburimu tuo daugiau viruso bus
Teta 2020-08-25
Po didžiulio gaisro alytiškiams imunitetas visokiem virusams
Dfh2020-08-25
Po glusu maratono tikrai bus
Taigi2020-08-25
Veryga pamirso tuoj ir cia paskelbs zidini smegenu viruso psihetras job...s
Cha2020-08-25
Mūsų vadas nuvijo koronę! :D :D su čiurkšlele! Myšt, myšt ir viskas.
traffix.lt