3 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
Politika
2020 Rugpjūčio 25d.
11

Artūro Paulausko pasirinkimas: teisė ar politika? Abi!

titleArtūras Paulauskas - kandidatas į Seimą Dzūkijos apygardoje

Pagal išsilavinimą Arūras Paulauskas – teisininkas. Pirmasis nepriklausomos Lietuvos generalinis prokuroras. Bet daugelis žmonių jį vadina politiku, nemažai – Seimo pirmininku. Nors šias pareigas jis ėjo 2000-2006 metais, bet dar ir dabar dažnai išgirsta sakant: „O, Paulauskas, Seimo pirmininkas, atvažiavo”.

Turbūt politika Jums tinka? – klausiu A. Paulausko, kandidato į Seimą Dzūkijos apygardoje.

Politika – ne rūbas, kurį matuodamasis svarstai, tinka ar netinka. Tai – valstybės stuburas, nuo kurio tvirtumo priklauso ir pamatinės vertybės, ir žmonių gerovė, ir šalies prestižas.

Man pačiam politika – tai ne tik pakankamai ilgas gyvenimo etapas. Tai, sakyčiau, net mano likimas.

Kai tenka dalyvauti nepriklausomos valstybės kūrimosi procese, kurti jos teisinės sistemos pagrindus, būti jos istorinių pokyčių priešakyje, į tą valstybę žiūri kitaip. Ją jauti. Ji rūpi. Ne tik per iškilmingas šventes, kai visi sako daug gražių žodžių. Kasdien.

Esate patyręs teisininkas. Šiuo metu užsiimate advokato praktika. Kodėl nusprendėte vėl siekti Seimo nario mandato?

Turiu komandą, turiu bendraminčių, turinčių idėjų ir entuziazmo dirbti, kad Lietuvoje gyventi būtų geriau. Kaip geriau? Kiekvienas skirtingai tai supranta. Vienam tai – gauti darbą, kitam – didesnį atlyginimą, trečiam – išleisti vaikus į mokslą, dar kažkam – turėti sąlygas verslui.

Tai ir reikia daryti, kad įstatymas, tvarka valstybėje sąžiningai dirbančiam žmogui gyvenimo neapsunkintų. Žmogus turi jaustis ramus ir saugus savo šalyje, pasitikėti savo valstybe, žinoma, suvokti ir savo atsakomybę tai valstybei. Politikos be teisės negali būti. Aš renkuosi jas abi.

Tikiu, kad Lietuvoje gali būti geriau ir einu į Seimą, kad tą padaryčiau.

Esate kandidatas Dzūkijos vienmandatėje apygardoje. Jaučiate sentimentų šiam kraštui?

Žinoma! Tai – mano jaunystės kraštas. Būdamas jaunu teisininku, 29-erių, tapau Varėnos prokuroru. Čia gyveno mano tėvai, kuriuos visada lankydavau. Čia turėjau draugų ir, žinoma, visą gyvenimą jutau trauką Dzūkijos miškams – kartą juose pagrybavęs negali sustoti!

Bet šiemetė vasara dzūkų nedžiugina: viskas išdžiūvo, grybų nėra, miško uogos dėl sausros irgi baigėsi anksčiau nei tikėtasi. Žmonėms neramu, kaip reiks pragyventi?

Puikiai suprantu jų nerimą. Deja, politikai, nei klimato, nei orų pakeisti negali. Bet įstatymų leidyba – jų galioje. Todėl vienas svarbiausių dalykų, kurį siūlau, kuris numatytas partijos „Laisvė ir teisingumas” programoje – darbo vietų regionuose kūrimas.

Pagaliau reikia suprasti, kad Lietuva – tai ne tik Vilnius ir dar pora didmiesčių. Tai – ir visi mūsų rajonai, su savo kaimais ir miesteliais, kurie yra labai skirtingi, bet be galo saviti ir patrauklūs. Padėkim jų žmonėms įsitvirtinti, likti tuose miesteliuose ir jie bus išpuoselėti, trauks apsilankyti keliautojus, juose norės būti žmonės, virs gyvenimas. Visiems bus geriau!

Kalbėjosi Gedas Juraitis

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Artūras Paulauskas – teisininkas, partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininko pavaduotojas.

Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos generalinis prokuroras.

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas (2000-2006 m.) 

Laikinai ėjo Lietuvos Respublikos prezidento pareigas (2004 m.)

LR Aplinkos ministras (2008 m.)

Vedęs, su žmona Jolanta turi dukrą Aistę ir sūnų Arną, sūnus Andrių ir Vilių – iš pirmosios santuokos.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš A. Paulausko politinės kampanijos sąskaitos. Užsakymo numeris 2020/08/25-1


Komentarai

11
Komentuoti
Angelei2020-08-26
Gali ne tik abiem rankom.. Bet ir burna ir dar kuo pab'alsuot, juk toks vyras... :D :D :D padirbėk Angele, padirbėk. Angelė tam ir skirta ;)
Angelė2020-08-26
ne nu Lietuvoje tikra demokratija - vyresniems kaip 60 ministras uždraudžia eiti į kavines, komentatoriai nenori tokių politikoje. gal pažiūrėkit į pasaulio lyderius ir jų amžių? Paulausko karta kūrė Lietuvą. O ką daro dabartinė jaunuomenė? Džiaugtis reikia, kad tokie žmonės dar eina į politiką ir abiem rankom už jį balsuoti.
ALGIS2020-08-26
Paulauskai o kaip su teise reikalai ,kur tie teroristai sprogdintojai ,kodel nenuteisti
Nu2020-08-26
Su Vyktaru nereikejo. NAUJOJI Sąjunga buvo visai normali
X2020-08-26
Politinė ameba. Karjera baigėsi tada, kai nusprendė būti Vyyktaro šunėku-sekėju.
Varėna2020-08-25
Smagu
du pasirikimai2020-08-25
patarimas pasirnkt trecia ir sedet namuos ant peciaus idomu ko tie mentai verziasi i seima
Gydytojas2020-08-25
Mielieji, Paulauskui galimai pasireiškia senatvinė amnezija ir jis nebesusigaudo kad jau senai jam politikoj nebe vieta. Jūs kaip atsakingi rinkėjai turite progą padėti galimam ligoniui ir sugrąžinti jį namo poilsiui. Palinkėkim jam sveikatos ir ramybės.
Gintaras2020-08-25
Politinis lavonas!
Koks grazus vyyyyyyras2020-08-25
Davatkos, pirmyyyyyn! :D
NS2020-08-25
Vienas iš geriausių buvusių Seimo pirmininkų
traffix.lt