5 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūra
2020 Rugpjūčio 17d.
1

Ypatingus metus „Bunda rokas“ pažymėjo ne tik muzika, bet ir Šv. Roko skulptūra (FOTO)

titleNuotraukų galerijaSauliaus Laukaičio nuotr.

Skulptorius Kęstutis Benedikas, kurio darbai puošia ne tik įvairias Lietuvos, Europos šalių, taip pat Azijos, Amerikos žemynų vietoves, kūrybinį savo parašą paliko ir Punios šile.

Per „Bunda roko“ renginį kilusio švalo metu prieš keletą metų nulaužtas medis virto originalia skulptūra.

„Labai simboliškai pavaizduota“, - apie naują Šv. Roko skulptūrą Bundoriuose atsiliepė monsinjoras kun. Leonas Jakimavičius, tą patį šventąjį pavaizdavęs savo išdrožtoje skulptūroje prie vienos bažnyčių Alytuje.

Pasauliui ypatingus metus „Bunda rokas“ pažymėjo netradicine skulptūra. Ant pušies kamieno K. Benedikas pavaizdavo Šv. Roko veidą su aureole ir pirštą, rodantį į žaibą. Istorinis šventasis dažniausia vaizduojamas rodantis į žaizdą, esančią ant nuo maro pajuodusių kojų. Koronavirusas – tarsi naujasis maras, kad jis neįsigalėtų, Punios šile į jį trenkia galingesnė gamtos stichija, žaibas.

Tai – vos antra skulptūra per K. Benediko karjerą, kurią jis kūrė ant nenukirsto, o ant medžio dar su šaknimis. Menininkas veiklos turėjo ir scenoje, kurioje, „muzikuodamas“ pjūklu, atidarė šeštąjį „Bunda roką“. Minisfestivalis, kuriame iki šiol jau lankėsi muzikos grupės iš 9-ių šalių, o vien pernai grojo atvykę iš 7 valstybių, dėl pandeminių aplinkybių šiemet negalėjo pasigirti atlikėjų geografija, tačiau nudžiugino žanrine įvairove.

Bundorių scenoje pirmieji pasirodė Dzūkijos partizanų poeziją su akustiniu roku derinantis „Gedimino sapnas“ iš Laikinosios sostinės. Juos keitė „Still Runners“ – ypatingai energingo, kokybiško angliakalbio roko trijulė iš sostinės. „Dikvaš“, prieš 15 metų muzikuoti pradėję Birštone atliko įvairių savo laikotarpių dainas, o pat iš Bundoriuose pristatytos plokštelės „Jautis už ragų“.

Muzikinių stilių panoramą baigė svečiai iš Latvijos, grupė „Opium own“, surengusi visą instrumentinio roko fiestą. Jos metu oro baliono iliuminaciją surengė oreivis Gintaras Šiurkus ir jo komanda, besirengianti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą pakartojimui 2023 metais.

Baigiamasis „Bunda roko“ akordas jau penktus metus iš eilės nuaidėjo Rumbonyse, kurių bažnyčioje suskambo Juozo Žitkausko skaitoma dzūkiška poezija ir autorinės dainos, kurias sau pritardamas gitara, dainavo Kristupas Černiauskas.

Prie šių metų „Bunda roko“ prisidėjo rėmėjai, tarp kurių  daugėja vietos gyventojų, rugpjūčio vidurio tema virstančio bundančio roko reiškiniui abejinga neliko ir Alytaus rajono savivaldybė, taip pat Alytaus, Vilniaus roko muzikos gerbėjų, Nemunaičio oreivių, Suvalkijos baikerių, „Fenix“, „Roko pirties“ ir kiti klubai bei neformalų organizacijos. 

„Bunda rokas“ virsta tradicija – jame apsilankė ne tik atvykusieji iš įvairių Lietuvos miestų ir Latvijos, šiemet atėjo, atvažiavo bene daugiausia aplinkinių vietovių gyventojų, o vienas jų, Robertas Bartkevičius, šiemet sūkūrė ir renginio vaizdinį stilių. 

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
Laba2020-08-29
Gal kas radot išsikrovusį telefoną ten?Pametėm????????????
traffix.lt