4 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
AlytusVerslasSveikata
2020 Rugpjūčio 17d.
13

Alytuje viešėjęs Danijos ambasadorius: dėl naujos chemijos gamyklos reikia nuodugnaus vertinimo (ATNAUJINTA. KOMENTARAS)

title

Pirmadienį, reaguodamas į verslo ir vietos bendruomenės susirūpinimą, kurį sukėlė planuojamos uolienų perdirbimo gamyklos įrengimas, Alytuje lankėsi Danijos Karalystės ambasadorius Hans Brask. Ambasadorius Alytaus pramonės zonoje veikiančioms daniško kapitalo įmonėms kylančius nuogąstavimus dėl saugumo aptarė ir su miesto metu Nerijumi Cesiuliu.

„Susitikimai su Danijos kompanijomis, tokiomis kaip „Jakobsen Home“, bei galimybė sužinoti apie jų gamybą, galimybes ir iššūkius visuomet įkvepia. Vizito metu sužinojau ir apie iššūkius, kuriuos kelia kaimynystėje besisteigianti nauja įmonė. Savaime suprantama, kad reikia nuodugnaus poveikio aplinkai vertinimo, kuris užtikrintų kaimynus, kad viskas yra saugu. Ypač šiuo atveju“, – sako H. Brask.

„Danijos ambasadoriui jau anksčiau išsakėme savo nuogąstavimus dėl šalia mūsų besikuriančios uolienų perdirbimo gamyklos. Šiandien vizito metu jis pats įsitikino, kad čia veikiančiam verslui gali iškilti rimtų grėsmių dėl saugumo. Kol kas nei mes, nei kitos Alytaus pramonės zonoje veikiančios įmonės, nei miesto gyventojai neturi aiškių atsakymų, kaip bus užtikrinamas saugumas pradėjus perdirbimo procesus, kuriuose bus naudojami tūkstančiai tonų pavojingų cheminių medžiagų“, – po susitikimo su ambasadoriumi kalba kompanijos „Jakobsen Home Co“ vadovas Esben Jakobsen.

Bendrovės „MS LT01“ planuojama uolienų perdirbimo gamykla ir viešai paskelbta jos Poveikio aplinkai vertinimo ataskaita sukėlė didelį Alytaus pramonės parke veikiančių įmonių ir miesto bendruomenės susirūpinimą. Dėl šios gamyklos į Aplinkos ministeriją jau kreipėsi Alytaus pramonės parke veikiančios bendrovės „Haltex“, „Jakobsen Home Co“, „Snaigė“, ESO, „Alytaus Melga“.

Remiantis Poveikio aplinkai vertinimo ataskaita, būsimoje gamykloje ketinama laikyti ir naudoti didelį pavojingų cheminių medžiagų kiekį, kurio sandėliavimas bei galima sąveika, nepasirūpinus tinkamomis saugumo priemonėmis, gali kelti pavojų gamykloje ir aplink dirbančių bei greta gyvenančių žmonių sveikatai. Be to, Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitoje nurodžiusi perdirbsianti granitą, bendrovė viešojoje erdveje ėmė komunikuoti perdirbsianti serpentino uolieną.

Papildomą nerimą kelia tai, kad nors atsakingų valstybės institucijų leidimai gamyklai kol kas nesuteikti, būsimos gamyklos pastato rekonstrukcijos darbai vyksta, o bendrovės „MS LT01“ atstovai viešai tvirtina, kad gamykla savo veiklą pradės iki šių metų pabaigos.

ATNAUJINTA

Paskelbęs šią publikaciją naujienų portalą Alytausgidas.lt pasiekė „MS LT01“ komentaras, jį pateikė minėtos bendrovės vadovas dr. Andrius Stasiukynas:

- Dar praėjusią savaitę pats asmeniškai laišku kreipiausi į gerb. Danijos ambasadorių Hans Brask su kvietimu apsilankyti mūsų gamyklos patalpose. Labai gaila, kad pirmadienį Alytaus Pramonės rajone apsilankęs ambasadorius nepasinaudojo galimybe savo akimis įsitikinti, kaip vyksta pasiruošimas būsimai gamyklai. Šio vizito metu būčiau aprodęs ne tik gamyklos patalpas, bet ir atsakęs į visus rūpimus klausimus, kurie leistų išsklaidyti abejones. Noriu pažymėti, kad visuomet esame atviri dialogui ir bendradarbiavimui. Gamyklos teritorijoje jau lankėsi specialistai iš Darbo inspekcijos, Aplinkos apsaugos agentūros bei Statybos inspekcijos, kurie šių vizitų metu neturėjo neigiamų pastabų. Tai rodo mūsų atvirumą ir rimtus ketinimus planuojant gamyklos veiklą. Ir toliau bendradarbiaujame su atsakingomis priežiūros institucijomis, mokslininkais, vietos valdžia bei bendruomenėmis, kurie nori įsitikinti gamyklos saugumu. Tik gavę visus reikalingus leidimus pradėsime gamybą. Esu įsitikinęs, kad mūsų planuojama gamykla yra svarbi ne tik Alytaus miestui, bet ir visai šaliai. Tai galimybė Lietuvai įsitvirtinti Europos chemijos pramonės žemėlapyje.

 


Komentarai

13
Komentuoti
Marcius2020-09-08
Tiek toli žaliavą vežti- tik parodo atvirkščiai praporcingą gamyklos pavojingumą. Tokių po Europą klaidžiojančių tiksinčių ekologinių bombų-projektų ne viena dešimtis. Tik sunkiai normalios šalys priima tokių projektų. Ką tam Stasiukynui pribūrė draugelis iš užsienio nežinau. Bet kažkodėl užsieniečiai savo šalyje tokių gamyklų nestato
Tik tok2020-09-08
Tai kad nesukurs ten darbo vietų, viskas automatizuota, bus tik operacijų stebėtojas, buhalteris ir šefas su sargų ) tiek tu darbo vietų padaugėja...o apnuodyti miestą ir pusė rajono tai tikrai tikimybė padaugėja
ROMČĖ 2020-09-01
ĮDOMU Gamyklos teritorijoje jau lankėsi specialistai iš Darbo inspekcijos, Aplinkos apsaugos agentūros bei Statybos inspekcijos, kurie šių vizitų metu neturėjo neigiamų pastabų.
KAM MUILINANOS AKIS ........
JUK TAI BUVO VIZITAS ,o ne įnspekcinė patikra /?????
O įvertinimas ar įteisintas AKTU ???Alytaus politiko išpažintis2020-08-19
1 - vogti, 2 - jeigu nepagavo dar vogti, 3 - jeigu pagavo duoti kišį ir toliau vogti, 4 - kai prisivogi, įkuri koki nors versla ir toliau vogi, 5 - labai svarbu neturėti moralės ir išnaudoti visus žmonės.

Cesiulis2020-08-18
Kam susitikti su Cesiuliu. Jis malagis, jie nieko nesprendžia. Del gyventoju nieko nedarys. Darys tik tai, kas jam asmeniškai naudinga
Dzūkas2020-08-18
Jokių chemijos gamyklų čia negali būti ir taškas. Neveskite liaudies iš kantrybės!
Senas alytiškis2020-08-18
jokiu būdu negaliu sutikti,kad tokia įmonė,dirbanti su ypač kenksmingomis cheminėmis medžiagomis ,kurias naudos gamybos technologiniame procese,bus statoma Alytaus zonoje,tai turčių noras lengvai praturtėti,o ne rūpestis vietos gyventojais.
kests2020-08-18
sako pramonės rajonas, tai ko dabar triedžiat...tegu dirba žmonės...mažiau į užsienius lėksim...miršta Alytus
tegul2020-08-17
savo dvare prie Metelio pasistato tokia gamykla ir jauciasi saugus
ane2020-08-17
su savo chymkem tegul tik mina y laukus kokius
Donatas2020-08-17
Propaganda! Jeigu vieną kartą užsidegė kas nors, nebūtinai kitą kartą turi užsidegti. Reiktų Alytuje visada naujų darbo vietų. Jus pasižiūrėkit kiek šitas dvėseliena moka darbuotojams atlyginimus! Perkėlęs savo gamyklas iš Danijos į Alytų, nes galvoja, kad čia asilai už centus dirbs.
Įdomu..2020-08-17
Kas vertė is anglu kalbos? Nes mūsų saviblėdoj moka nebent valytoja anglų k.
Alytiškė2020-08-17
Nesutinkam.Mes prieš tokią gamyklą.
traffix.lt