7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
VideoreportažaiDzūkijaLaisvalaikis ir kultūraŠvietimas
2020 Rugpjūčio 17d.
0

Pasaulio lietuviukams susirinkti ir stovyklauti prie Alytaus koronavirusas nesutrukdė (FOTO. VIDEO)

titleNuotraukų galerija

Penkiasdešimt penki vaikai iš trylikos šalių pradėjo stovyklauti šalia Alovės (Alytaus r.) esančioje sodyboje. Tai – antrąkart rengiama stovykla po pasaulį išsibarsčiusiems lietuviukams. Tiesa, dėl pandemijos šiemet negalėjo atvykti stovyklautojai iš Pietų Amerikos.

„Šiemet programa –įspūdinga ir plati. Turėjome daug žinomų žmonių, lyderių, kurie nepabūgo ir atvyko į stovyklą ypač tokiomis sąlygomis, kaip daug kas bijo pasaulio lietuvių. Svečiuose turėjome Merūną Vitulskį, kuris vaikams pasakojo apie lyderystę, Gabrielių Liaudanską-Svarą iš grupės „G&G Sindikatas", grupę „The Roop" ir bendrą šokį su jais. Arūnas Valinskas vedė „Auksinį protą", taip pat sulaukėme „Radviliados", kurios metu istorikas vedė vaikams paskaitas, buvo kino naktis po atviru dangumi ir dar daug kitų veiklų", - pasakojo stovyklos „Pasaulio Lietuva" projekto vadovė Alvija Černiauskaitė.

Stovyklą aplankė prezidento Gitano Nausėdos žmona Diana, vaikai plaukė baidarėmis, šėlo putose, maudėsi ežere, aplankė nuotykių šalį „Tarzanija". Edukacinę programą pristatė Alytaus miesto teatralai.  

„Kiekviena stovykla tai yra žingsnelis į Lietuvos meilės įtvirtinimą", - sakė Jungtinės Karalystės Lietuvių bendruomenės pirmininkės pareigas laikinai einanti Alvija, kuri yra ir pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė bei stovyklos „Pasaulio Lietuva" projekto vadovė. Alytiškė, gyvenanti Jungtinėje Karalystėje, daug laiko ir pastangų skiria lietuvybės puoselėjimui užsienyje, o pasaulio lietuvių stovyklą organizuoja antrąkart.

„Pirmiausia vyksta atranka  Vaikai turi lankyti lituanistinę mokyklą ir būti nuo 10 iki 18 metų amžiaus. Norinčių tikrai yra daug, deja, visų negalime priimti. Vaikai atvežami į stovyklą ir čia būna vieną savaitę. Stovykloje galima girdėti anglų, ispanų, italų, lenkų, prancūzų kalbas, bet vaikai dažniausiai bendrauja lietuviškai. Kas prasčiau kalba – padeda kiti. Vaikai tikrai randa bendrą kalbą", - teigė Silvija Černiauskaitė, stovyklos „Pasaulio Lietuva" vadovė.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt