16 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
2020 Rugpjūčio 13d.
0

Punios šilą Bundoriuose vėl budins rokas

titleNuotraukų galerija

„Bunda rokas“ – tradiciniu virtęs, jau šeštasis roko muzikos reginys vėl kviečia į Punios šile esančius Bundorius.

Prieš keletą metų šile prasiautęs škvalas permerkė sceną su visa aparatūra, o renginį išgelbėjo ūkinis pastatas su tvartu. Gamtos stichija nepasigailėjo ir aplink buvusių medžių.

Kirtis iš dangaus „Bunda roko“ rengėjus privertė ieškoti naujų sprendimų ir jie buvo rasti – prie buvusio tvarto buvo pastatyta medinė scena, įsigyta ir sava garso aparatūra, Bundorius pasiekusi iš vieno Skandinavijos stadiono.

Kaip ir „Zoofest“ subkultūrų savaitgalyje Alytuje 2008 m. ir „Džiunglėse“ 2010 m. „Tarzanijoje“, 2020 m. „Bunda roke“ dalyvaus, kurs skulptorius Kęstutis Benedikas. Šis alytiškis menininkas šeštadienio renginio metu Bundoriuose kurs skulptūrą iš neįprastos žaliavos. Kūrinys bus ypatingas vien dėl to, kad turės šaknis, nes bus drožiamas iš audros perpus nulaužto medžio.

 „Tai vienintelė galimybė pasiklausyti gero, kokybiško roko Alytaus rajone!­­­“, - apie „Bunda roką“ skelbia šiemet prie jo prisidėjusi Alytaus rajono savivaldybė, kurios ir kitų rėmėjų dėka ekologinis, švaros mokestis klausytojams tekainuos simbolinį (1) eurą. Ankstesniais metais įėjimas į renginio teritoriją suaugusiems kaštuodavo nuo 3 iki 5 eurų per pirmus ketverius renginius ir 10 Eur praėjusiais metais.

„Bunda roke“ šiemet gros partizaniniams tekstams muziką kurianti ir atliekanti grupė „Gedimino sapnas“ iš Kauno, „Kitokiuose pokalbiuose“ ir kituose renginiuose vis dažniau pastebimas energingo roko kolektyvas „Still Runners“ iš Vilniaus. Tiek sostinės atstovai, tiek „beveik“ šeimininkė – Birštone prieš 15 metų susikūrusi grupė D.I.K.V.A.S.H. – Bunda roke ne tik koncertuos, tačiau ir pasiūlys savo naujausius albumus melomanams. Pstarųjų bus ir ant scenos, mato visų tikro garso atlikėjų pasirodymų susirinkusiųjų lauks „Roko pirties“ ir kitų rinktinių plokštelių muzikos diskoteka (rokoteka) „Dulkes nuo vinilų!”, kurią dovanos alytiškis Smailas Dyzgo.

Prieš rokoteką „Bunda roke“ koncertuos užsienio scenos atstovai. Šiemet jie – vieninteliai, ryškus skirtumas, jeigu lygintume su praėjusiais metais kai roką Bundoriuose budino grupės net iš 7 Europos šalių.

Pandeminės aplinkybės šiemet sutrukdė į Punios šilą atvykti ir pasirodyti atlikėjams iš Baltarusijos, Italijos, JAV, Lenkijos, Maltos bei Rusijos, tačiau svečiai iš Latvijos „Opium Owl“ – įdomaus, Lietuvoje beveik nevystomos senosios roko bangos burnešiai, kurie, kaip tikimasi, ypatingai suklusti privers net vyresniųjų kartų atstovus.

„Bunda roke“ kaip visada bus nemokama galimybė išsiskleisti palapinę pašilyje ar Bundorių „downhill“ trasa (su dviračiu ar be) nusileisti iki pat čia kilpas vingiuojančio Lietuvos upių tėvo Nemuno. Šalia pat, šile tarp Punios girininkijos-muziejaus ir renginio teritorijos, galima pamatyti ir kitas išskirtine vietas: VI-VII amžius menantį Bundorių pilkapyną, Vytauto Didžiojo laikų ąžuolus, o kiek toliau – naujai atrastąjį Bundorių piliakalnį, „Žaltės“ slėnio skulptūras, naujai atrastąjį Bundorių piliakalnį ir atstatytą partizanų bunkerį. 

Šeštasis „Bunda rokas“ Bundoriuose – šeštadienį nuo šeštos vakaro iki pat vidurnakčio, o sekmadienio, rugpjūčio 16-osios vidurdienį Rumbonyse – jau penktą kartą dovanojamas muzikos ir poezijos akordas, kurį šiemet pateiks gitaristas Kristupas Černiauskas, dzūkišką poeziją skaitys Emilijos Pliaterytės atminimo draugijos vadovas Juozas Žitkauskas.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Susiję straipsniai