16 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
DzūkijaAktualijosSveikata
2020 Rugpjūčio 14d.
2

Atsargiai: šistosomų lervos, dėl jų vietoje Dusios poilsį rekomenduoja rinktis kitur

titleTaip atrodo Dusioje gyvenančių lervų sukeliamo negalavimo, vadinamo šistosominiu cerkariniu dermatitu, padariniai ant ežere besimaudžiusiųjų žmonių odos Dovilės K. S. nuotr.

Artėjant karštam savaitgaliui gerų naujienų prie Dzūkų jūros nedaug. Išlieka didelė rizika, kad po maudymosi Dusios ežere gali atsirasti stambūs stipriai niežtintys odos išbėrimai, praneša Metelių regioninis parkas.

Laimei, negalavimas pasireiškia ne visiems žmonėms ir ne visose Dusios pakrantėse. Didžiausia rizika pietinėje Dusios dalyje, kur vandens temperatūra vakarais pakyla net iki 26 laipsnių. Šis negalavimas – šistosominis cerkarinis dermatitas. Rugpjūčio 8 ir 9 dienos savaitgalį šie nemalonūs pojūčiai pasireikšdavo poilsiautojams, kurie maudėsi maudykloje pietrytinėje Dusios ežero pakrantėje netoli lankytojų centro. Sveikatos negalavimus stipriau pajausdavo vaikai. Sveikatos sutrikimai nepasireiškė žmonėms, kurie maudėsi Metelio ežere.

Šistosomų lervos yra aktyvios labai šiltame vandenyje. Tai vandens paukščių platinamas plika akimi nematomas parazitas. Vėsiame vandenyje parazitai laikinai būna neaktyvūs ir tūno vandens moliuskuose (sraigėse). Riziką galima sumažinti, jeigu prieš lipant į vandenį odą ištrinsite alkoholiniu losjonu ar būsit nusiprausę su muilu. Išlipus iš vandens reikėtų energingais judesiais nusausinti odą su rankšluosčiu. Niežuliu pojūtį gali sumažinti priešalerginiai vaistai.


Komentarai

2
Komentuoti
To dusia2020-08-23
Taigi šistosomos ir bus čia Jums..
Dusia2020-08-20
Jau daug metų poilsiauju prie Dusios ir visada tik mane vienintelį iš keturių asmenų šeimos ,,sukanda ar išberia,, nors maudomės kartu vienodai. Savaitę visada turiu kasytis ir teptis tepaliukais, po to praeina. Nežinau kas ten, bet taip jau daug metų ir tik Dusios ežere.
traffix.lt