16 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūra
2020 Rugpjūčio 11d.
1

Kviečia žygin: pėsčiomis Klepočių apylinkėmis

title

„Olita-Orany“ asociacija kviečia į pažintinį žygį pėsčiomis Dzūkijoje – nuožmiausios 1944-ųjų bolševikų baudžiamosios operacijos vietomis.

Tąkart sovietai degino Klepočių, Lizdų, Ryliškių, Druskininkų, Taručionių, Mižonių, Pieriškių, Vabalių, Bugonių, Fermos, Dubrių, Vertelkų kaimų sodybas ir žudė jų gyventojus. Raudonieji sudegino didžiąją Klepočių kaimo dalį. Žygiuosime tų kaimų miškais ir pamiškėmis, žygyje taip pat numatytos kelios kartografinio orientavimosi užduotys.

Žygio pradžia – rugpjūčio 22 dieną, šeštadienį, 9.22 valandą prie Ryliškių bažnyčios. Žygis žiedinis (pabaiga ten, kur ir pradžia), vietovėje nežymėtas, draugiškas socializuotiems augintiniams. Atstumas apie 25 km, pabaiga apie 17.30 valandą. Maistas, užkandžiai ir vanduo – atsineštiniai. Sudėtingumas – 5 balai (iš 10) –  miško ir lauko keliukai, miško kvartalinės linijos, žvėrtakiai, šlapynės, krūmynės.

Specialaus pasirengimo žygiui nereikia, tačiau, avint turistinį ar bent jau tvirtą apavą, bus lengviau.

Žygį iš dalies finansuoja Alytaus miesto savivaldybė. Daugiau informacijos – ČIA.

 


Komentarai

1
Komentuoti
Patriotas2020-08-12
Nepamirškite padėti ,,Gėlių" ant tarybinių partizanų paminklo Makniūnuose. Taip, taip jis vis dar stovi su iškalta žvaigžde, tai jie degino kaimus ir žudė apylinkių žmones paskui po karo jau tarnaudami NKVD.
traffix.lt