16 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
VideoreportažaiDzūkijaAktualijos
2020 Rugpjūčio 11d.
0

Pasienio punkte – darbymetis pasieniečiams (VIDEO)

title

Pirmadienį įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią sudarytas sąrašas šalių iš kurių grįžę mūsų šalies piliečiai dviem savaitėms privalės izoliuotis. Į šį sąraša pateko penkios valstybės, tarp kurių – ir kaimyninė Lenkija. Tai – šalys, kuriose per paskutines dvi savaites sergamumas pasiekė 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tokį sprendimą priėmė Lietuvos Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pirmadienį Lazdijų pasienio punkte dirbę pasieniečiai stabdė lengvuosius automobilius ir įspėjo, kad grįžus iš Lenkijos teks 14 dienų saviizoliuotis.

Tiesa, išimčių yra grįžtantiesiems per Lenkiją tranzitu saviizoliacija tokiems asmenims nėra privaloma, bet per 12 valandų nuo atvykimo į Lietuvą reikia užpildyti anketą.

Pasieniečiai sako, kad buvo atvejų, kai žmonės vyko į Lenkiją apsipirkti, bet sužinoję, kad teks karantinuotis,  planus pakeitė. Iš Lenkijos pusės atvyko keletas žmonių, kurie teiravosi, ar galės atvykti į Lietuvą, kur dirba išsinuomotą žemę. Karantinuotis nereiks tiems, kas Lenkijoje lankėsi darbo, studijų ar su žemės ūkio veikla susijusiais reikalais.

Lazdijų pasienio poste pirmadienį automobilių – vos vienas kitas, tačiau savaitgalį, prieš įsigaliojant apribojimams transporto priemonių srautai buvo didesni. Pasak apsipirkti į „Vynoteką“ Lenkijos pusėje – Alnukuose (Hołny Mejera) – vykusių žmonių, parduotuvėje teko laukti beveik dvi valandas.

Pirmadienį Lazdijų pasienio punktą daugiausia kirto užsieniečių automobiliai ir krovininis transportas, jiems apribojimai netaikomi.


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt