16 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
Transportas
2020 Rugpjūčio 7d.
6

Atidaromas atnaujintas Suvalkų aerodromas

titleNaujam gyvenimui prikeltas Suvalkų aerodromasHenriko Sosnovskio nuotr.

Nuo pirmadienio, rugpjūčio 10-osios, Lietuvos gyventojų keliai į Lenkiją vėl užsidarys dėl kaimyninėje šalyje išaugusio sergamumo koronavirusu, tačiau šį savaitgalį sienos – dar atviros, tad nulėkti į, pavyzdžiui, Suvalkus galime.

Kol Alytuje aviatoriai ir miestelėnai dėl aerodromo išlikimo vis kovoja, Suvalkuose – atvirkščiai: atidaromas naujasis kilimo ir tūpimo takas.

Rugpjūčio 8-ąją atidarymo juostelę kirps ne tik Suvalkų pilotai ar politikai, tačiau ir verslininkai, kurie į tako atnaujinimą investavo daugiausia.

Baldų „Forte“ gamintojai įdėjo 10 milijonų, vietos savivaldybė – 11, vaivadija – 6, už šiuo bendrus 27 mln. zlotų (per 6 mln. eurų) buvo nutiestas betoninis 1 km 320 m ilgio ir 30 pločio takas bei įrengti papildomi įrenginiai su technine infrastruktūra.

Tai leis Suvalkuose priimti ir keleivinius lėktuvus, gabenančius iki 50 asmenų, taip pat lengvuosius orlaivius ir mažus lėktuvus, sraigtasparnius, sklandytuvus bei kitą aviaciją, kuri čia galės sustoti ir bus aptarnaujama prieš skrydžius į Lietuvą ir toliau.

Investicijų į aviacijos infrastruktūrą ne pirmą dešimtmetį prašosi ir Alytaus aerodromas. Dabartinis takas Miškininkų gatvėje yra gruntinis, jo ilgis – 750 metrų, plotis – 60 m. Vietoje jo galėtų atsirasti asfaltinis arba betoninis, kurio ilgis būtų 1 km 130 m, o plotis – 30 m. Alytaus aerodrome yra išlikęs senasis asfaltinis (450 m ilgio ir 8 m pločio) buvusios karinės dalies takas, kuris jau nėra tinkamas pilnaverčiam naudojimui, jį reiktų renovuoti.

Naujas takas, kaip ir Suvalkuose, Dzūkijos sostinėje leistų priimti didesnius lėktuvus, ne tik mažąją keliautojų aviatechniką, kurią pakeliui į Lenkiją arba iš jos Alytaus aerodromas pastarąjį sezoną priėmė iš Anglijos, Austrijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Suomijos ir Šveicarijos.

 


Komentarai

6
Komentuoti
Man tai patinka MIZNEI2020-08-10
Prisiperka ar prisistato namų šalia pakilimo takų ar upių ir poto verkia kad jiems blogai parduokite ir kelkitės kitur gyventi
Alytiškis2020-08-09
Gal dabar supras tie visi neišsilavinę, siauros pasaulėžiūros tipeliai, kurie reiškėsi komentaruose, kad mūsų miestui aerodromo nereikia. Kaimynai puikiai suprato ką 21 amžiuje reiškia miestui aerodromas. O mūsų meras Cesiulis tik iki Lezo "datempia" :) Tik kurmiams, gyvenantiems po žeme nereikia nei saulės, nei dangaus. Mūsų istoriniam aerodromui 80 metų, jei jį sunaikins, jo neatgaivins, pamatysit, po 10 metų būsim tik nykstantis bažnytkaimis
Mntis2020-08-09
nėra kitos valstybės,kur šalia kapų ir masiškai užstatytų gyvenamųjų namų,būtų siekiama kurti aerouostus,tai smegenų stoka.
varlius2020-08-08
Ko truksta Alytaus aledrome tai rimto investitoriaus ir ishvaikit keshos chiebrite, tik nei veno neo kito nebus
O kaip su finansiniais2020-08-08
dalykais-negi tie lėktuvai leidžiasi nemokamai? Kas tvarko aerodromo buhalterija?
ko gero2020-08-08
pirksiu lektuva ir galesiu skraidyt is suvalku
traffix.lt