16 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
VideoreportažaiDzūkija
2020 Rugpjūčio 6d.
0

KASP Dainavos apygardos 1-oje rinktinėje – naujas vadas (FOTO. VIDEO)

titleNuotraukų galerija

Alytuje vyko iškilminga Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadų pasikeitimo ir kovinės vėliavos perdavimo ceremonija.

Nuo 2017 metų rinktinei vadovavusį pulkininką leitenantą Arną Mikailą pakeitė pulkininkas leitenantas Linas Sadauskas, prieš tai tarnavęs Savanorių pajėgų štabe.

Buvęs vadas plk. ltn. A. Mikaila paskirtas į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybės štabo G3 skyriaus štabo viršininko pavaduotoju operacijoms.

Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadovybė, Lenkijos Respublikos 1-osios teritorinės gynybos brigados atstovai, Savanorių pajėgų rinktinių vadai, Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų savivaldos atstovai, Lietuvos kariuomenės dalinių atstovai, sukarintų struktūrų viršininkai, buvę rinktinės vadai, dvasininkai, visuomeninių, kultūros įstaigų vadovai ir kiti garbingi svečiai.

KASP vadas plk. Dainius Pašvenskas pabrėžė plk. ltn. A. Mikailos lyderystę, vadovavimą, patirtį Lietuvos kariuomenėje, taip pat glaudų bendravimą ir bendradarbiavimą su kitais kariuomenės padaliniais ir visuomeninėmis institucijomis, padėkojo buvusiam vadui už tarnybą ir įveiktus iššūkius, ypatingai už ryžtingus sprendimus, greitą ir efektyvų vadovavimą bei prisiimtą atsakomybę COVID-19 pandemijos
metu, taip pat įteikė atminimo dovaną nuo visų KASP rinktinių vadų.

Plk. ltn. A. Mikaila buvo apdovanotas Lietuvos šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus Šaulių sąjungai“ III laipsniu.

Atsisveikinimo kalboje rinktinę paliekantis vadas pabrėžė, jog vadovavimas buvo vienas svarbiausių etapų jo tarnyboje, padėkojo kariams už tarnybą, institucijų vadovams už bendradarbiavimą. 

Naujai paskirtas Dainavos apygardos rinktinės vadas pažadėjo tęsti darbus, prisidėti prie gynybos stiprinimo, bendradarbiavimo su civiliais ir užsienio partneriais. „Tik kartu
susitelkę galime užtikrinti piliečių saugumą ir saugią aplinką valstybės raidai“, - kalbėjo plk. ltn. L.
Sadauskas.

Karius palaimino Alytaus karinės įgulos kapelionas mjr. kun. Saulius Kasmauskas. 

Atsisveikinimo proga kariai A. Mikailai sudainavo rinktinės dainą „Ei, Lietuvos kareivėliai!“.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt