16 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
Koronavirusas
2020 Rugpjūčio 6d.
4

Nuo kitos savaitės gali būti privaloma izoliuotis grįžus iš Lenkijos

titleLenkija/Alytausgidas.lt nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė ragina susilaikyti nuo kelionių ir teigia neabejojanti, kad nuo kitos savaitės bus privaloma izoliuotis grįžus iš Lenkijos.

„Jeigu galim, atidėkim tas keliones, nes nežinau, koks stebuklas turi įvykti, kad į Lenkiją išvykus pirmadienį nebereikėtų grįžus izoliuotis. Na, ne tik į Lenkiją, dar keletas šalių kandidačių yra, bet epidemiologinė situacija yra ypač nepalanki“, – žurnalistams trečiadienį sakė visuomenės sveikatos specialistė.

Šiuo metu atvykstantiems iš Lenkijos privaloma dviejų savaičių izoliacija netaikoma, tačiau šį sąrašą kiekvieną penktadienį atnaujina sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Lenkijoje praėjusią parą nustatyta dar 640 koronaviruso atvejų, taip pat registruotos dar 18 mirčių. Iš naujai patvirtintų užsikrėtimo atvejų 152 buvo registruoti pietiniame Silezijos anglių kasybos regione, kur liga išplito tarp vietos kasyklų darbininkų.

Bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius šiuo metu siekia 48 tūkst. 789, o mirčių – 1756.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pirmadienio duomenimis, Lenkijoje sergamumo rodiklis šiuo metu jau yra 17,9.

Izoliacija tampa privaloma grįžus iš šalių, kuriose sergamumo rodiklis per paskutines 14 dienų viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

 


Komentarai

4
Komentuoti
Dd2020-08-06
Tai per kur gryzti is kitu valstybiu??????
tai ko2020-08-06
ji laukia tegu uzsidaro o ne rasineja nesamones
ALGIS2020-08-06
o gal moznetu padaryc koridoriu jau jei ne iki biedrionkos tai nors iki vynotekos
ALGIS2020-08-06
gal dar spesiu sulakstyt alaus uzpirkt
traffix.lt